157. árverés - 182. tétel
Garden Blaikie, William
The personal life of David Livingstone. Chiefly from his unpublished journals and correspondence in the possession of his family. Third edition.
London, 1882. John Murray. |
1t.+XII+412p.+1 színes, kihajt. térk. |
A kötet az angolszász világban a XIX-XX. században népszerű rejtett élfestés egy szép példája. Ennek lényege, hogy a könyv bekötése előtt a lapokat egymástól picit eltolva présbe tették, és így festettek rá egy látképet vagy jelenetet, esetleg a mű szerzőjének arcképét. A kész kötet általában élaranyozást kapott, így az ábrázolást elrejtették. Innen ered az eljárás angol neve: "hidden fore-edge painting". Ha kézbe vesszük a darabot, és a könyvtestet elfordítjuk, láthatóvá válik a kép. Itt a felső részen egy vadászjelenet, alul pedig Livingstone és az őt megtaláló Stanley ovális mellképe bukkan elő, középen pedig piros keretben "The life & explorations of Dr. Livingstone" felirat olvasható. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. Aranymetszéssel díszítve. Márványozott előzéklapokkal. |