157. árverés - 49. tétel
May, (Karl) Károly
A szent este. Utleirás. Részleges kiadás. Altay M. forditása. Mühlbeck Károly rajzaival.
Bp., (1936.) Aczél Testvérek. |
152p. Lapszámozáson belül egészoldalas rajzokkal. |
A német író, a vadnyugati irodalom meghatározó alakja volt. Olyan kulcs-fontosságú karaktereket alkotott meg, mint például Old Shatterhand vagy Winnetou. Művei nemzetközi hírnevet szereztek neki, számos forgatókönyv alapjául is szolgáltak. A mű a Winnetou-történetek egy darabja.
Hozzá:
Az író névjegykártyája, a hátoldalon autográf sorokkal: "Dr. Karl May Köln, den 3./6. 97." |
Festett, aranyozott, kiadói vászonkötésben. |