158. árverés - 17. tétel
Balla Károly
Vélemény a' büntetésmód javítása iránt
Pesten, 1841. Trattner-Károlyi. |
VIII+(2)+194+(12)p.+3 kihajt. mell. |
Hozzákötve:
Nyáry Pál:
Javallat Pest megye' közigazgatási rendszere iránt. Készíté egy kebelbeli küldöttség. Szerkeszté —.
Pesten, 1840. Trattner-Károlyi ny. IV+(1)+6-111p.
A szerző Pest vármegye főjegyzője volt, több tanulmányt jelentetett meg a megyei közigazgatás és a büntetőeljárás reformjáról. 1848-ban a márciusi ifjak egyike, majd a Honvédelmi Bizottmány tagja lett.
Hozzákötve:
A' magyar szókötés' főbb szabályai. A' Magyar Tudós Társaság' külön használatára.
Budán, 1843. Magyar Királyi Egyetem. VI+(1)+8-129+(1)p.
Hozzákötve:
Kölesy Vincze:
Próbálatja egy utmutatásnak uradalmi tisztek számára
Nagyszombatban, 1841. Watcher Bódog. VIII+252+(2)p. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. A második mű néhány levele foltos, a negyedik címlapjának alsó része hiányzik. |