London, 1859. Edward Moxon & Co. |
8+(6)+261p. Első kiadás. A kötet elejére beragasztott, fejléces levélen a költő -- halála előtt nem sokkal kelt -- ajánló soraival. |
Hazájában a mai napig az egyik legnépszerűbb szerző. Költészetét főleg a klasszikus mitológia és az angol legendák inspirálták. Tételünk az Arthur király és lovagjai történetét feldolgozó versciklusának első darabja. |
Kopottas, korabeli vászonkötésben. |