157. árverés - 188. tétel
Yeats, William B(utler)
The poetical works of ~ in two volumes. Volume I. Lyrical poems.
New York, 1913. The Macmillan Company. |
XIII+338+(2)p. Az első levélen a szerző aláírásával és datálásával. |
Nobel-díjas költő, dráma- és prózaíró, az ír irodalom vezéralakja. Nagy hatással volt rá a kelta kultúra és a korabeli francia irodalmi irányzatok, ezek meghatározták későbbi munkáit is. Költészetére jellemző a miszticizmus és a spiritizmus. |
Aranyozott gerincű, kiadói vászonkötésben. |