Terceira szigetének és Angara városának (amely a XVI. századi portugál hajózás egyik legfontosabb utánpótlási bázisa volt az Azori-szigeteken) Jan Huygen van Linschoten által készített madártávlati képe. A gazdagon illusztrált lapot metszője, Jan van Deutecum az előtérben aprólékosan kidolgozott szélrózsával, gályákkal és csónakokkal ékesítette. A metszet felső részét középen a kartusban álló cím — két oldalán a portugál és az azori címerrel —, a jobb oldalt pedig a puttókkal díszített keret — benne Cristóv?o de Moura, a portugál alkirály címerével, és neki szóló ajánlással — foglalja el. Helyet kapott még további három kartus is, amelyek közül kettőben Pieter Hoogerbeets, holland orvos és költő sorai, a harmadikban pedig rövid latin és holland nyelvű leírás olvasható.
Van Linschoten 1583 és 1589 között, a goai portugál érsek titkáraként sok titkos hajózási térképhez fért hozzá, amelyeket le is másolt. 1589-ben visszaindult Hollandiába, ám útja során az Azori-szigeteken angol kalózok támadták meg, és hajótörést szenvedett, így hazája földjére csak 1592-ben léphetett. Utazásainak története az amszterdami Cornelis Claesz kiadó gondozásában — térképekkel gazdagon illusztrálva — jelent meg 1596-ban, "Itinerario: Voyage ofte schipvaert van Jan Huyghen van Linschoten" címen. Művének jelentősége a kora számára addig elképzelhetetlen pontosságú és a biztonságos tengeri navigációhoz elengedhetetlen információkat közreadó ábrázolásokban rejlik.
Mérete: 480 x 845 mm. Erősen körülvágott példány. Paszpartuban.
Van Linschoten had access to several Portuguese portolans because he was the Secretary to the Portuguese Archbishop of Goa. In 1589, he decided to sail back to the Netherlands, but during his travel at the Azorean Isles English pirates attacked and sunk his ship, so he returned home only in 1592. The reports of his travels (Voyage ofte schipvaert van Jan Huyghen van Linschoten) was released in 1596 in Amsterdam by Cornelis Claesz, richly illustrated with maps.
Narrow (1-0,5 cm) margin at the top and bottom, but no margins on the two sides.
Dimensions: 480 x 845 mm.