Auction 67 Place ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Place of show Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Items 201 – 300 of total 606. 201 201 A győri Sakk-Kongresszus, Nemzetközi Mesterverseny és Főtorna 1924. Maróczy Géza és többek közreműködésével szerkesztette Chalupetzky Ferenc. 925 (Kecskemét (Első Kecskeméti Hirlapkiadó)) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 10 000 202 202 Gyulai Pál --- költeményei. R. Hirsch Nelli rajzaival. Negyedik kiadás. 1895 Buda-Pest (Franklin) Starting price: HUF 15 000 Hammer price: HUF 24 000 203 203 Háboru-könyv. Az 1866-ki hadjaratok ismertetése. Szerk.: Nagy Miklós és Zilahy Imre. 1866 Pest (Heckenast) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 14 000 204 204 Hajnik Imre A magyar birósági szervezet és perjog az Árpád- és vegyes-házi királyok alatt 1899 Bp. (MTA. (Athenaeum ny.)) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 28 000 205 205 Haller Jenő, láposi dr. Igazságot Muraköznek! 1938 Bp. (Magyar Nemzeti Szöv) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 3 000 206 206 Halmos János --- Budapest Székesfőváros polgármesterének beszéde, melyet Deák Ferenc születése századik évfordulóján 1903 október 17-én a székesfőváros által rendezett ünnepélyen elmondott. 1903 (Bp. (Székesfővárosi házinyomda.)) Starting price: HUF 16 000 Hammer price: HUF 16 000 207 207 Harsányi Zsolt Szinházi kis lexikon. Fáradságos munkával összegyüjtötte ---. Illusztrálta: Kürthy György. Bp. (Légrády) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 4 400 208 208 Helfert, Dr. Joseph Alexander Frhr. v. An Ehren und an Siegen reich. Bilder aus Österrichs Geschichte. Unter der literarischen Leitung von ---. (Wien) (Max Herzig) Starting price: HUF 35 000 Hammer price: HUF 46 000 209 209 Herman Ottó Az északi madárhegyek tájáról 1893 Bp. (K. M. Természettud. Társ) 210 210 Herman Ottó A madarak hasznáról és káráról. Ill. Csörgey Titusz. 1901 Bp. ((Franklin ny.)) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 6 500 211 211 Herman Ottó A magyarok nagy ősfoglalkozása. Előtanulmányok. 1909 Bp. (Hornyánszky) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 14 000 212 212 Herzl Tivadar, dr. Ősujország (Altneuland). Regény. Ha akarjátok nem mese... Ford.: Márkus Aladár. VI. kiadás. Bp. (Világvándor) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 600 213 213 Hettyey Aranka Jelmeztan. Feljegyzések és tanulmányok nyomán a Szinművészeti Akadémia részére összegyűjtötte ---. 1931 Bp. (Budapesti Hirlap) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 1 600 214 214 Hints Elek, farkaslaki Az őskori és ókori orvostudomány 1939 Bp. (Eggenberger) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 14 000 215 215 A hírszerzés és kémkedés története. Szerk.: Pilch Jenő. I-III. kötet. Bp. (Franklin) Starting price: HUF 5 000 Hammer price: HUF 7 000 216 216 Homér Lajos, dr. A bútorok története Egyiptomtól napjainkig Bp. (Muzsa) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 9 500 217 217 Horn, J. E(de) Franz Rákóczy II. Fürst von Ungarn und Siebenbürgen. Zweite Auflage. 1861 Leipzig (O. Wigand) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 6 000 218 218 Horváth József Balatonlelle története 1943 Veszprém (Egyházmegyei ny) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 4 200 219 219 Horváth Mihály Az ipar és kereskedés története Magyarországban, a három utólsó század alatt 1840 Budán (Magyar Kir. Egyetem) Starting price: HUF 8 000 Hammer price: HUF 9 500 220 220 Hotel- und Gasthof-Adressen-Buch von Oesterreich-Ungarn, Kroatien und Slavonien, Bosnien und der Herzegowina Wien (L. Seiler) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 18 000 221 221 Höflich, Thomas Centuria funebris in Scenam vitae humanae, Cujus prologus et epilogus mors, actores varia mortalium funera, In Levamen Defunctorum, Usum Parochorum, & Solamen Afflictorum, discursibus centum 1693 Tyrnaviae (Friedl) 222 222 Hőke Gyula Magyarország újabbkori történelme. 1815-től 1892-ig. I-II. kötet. 1893 Nagybecskerek (Pleitz F. P) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 12 000 223 223 Hunfalvy Pál Az oláhok története. I-II. kötet. 1894 Bp. (MTA) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 5 000 224 224 Hüberth Károly A postaintézet Magyarországon. Keletkezése, fejlődése és működése napjainkig. 1886 Kőszeg (Rónai Fr. ny) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 11 000 225 225 Idegen világ. Rajzok és elbeszélések. Szerk. és kiad.: Kaposi József -- Klinda Teofil. 1897 Bp. ((Pesti Könyvnyomda rt.)) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 226 226 Illés József, dr. Bevezetés a magyar jog történetébe. Források története. Második bővitett és javitott kiadás. 1930 Bp. (Grill) 227 227 Illustrierter Führer durch Ungarn und seine Nebenländer. (Siebenbürgen, Croatien, Slavonien und Fiume). Hrsg.: Alexander F. Heksch. 1882 Wien-Pest-Leipzig (Hartleben) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 7 500 228 228 Iványi Béla, dr. Göncz szabadalmas mezőváros története [Hasonmás kiadás] 1926 Karcag (Kertész J. ny.) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 3 000 229 229 Jamboree Gödöllö. 1933. 1933 (Bp. (Magyar Földr. Int.)) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 4 200 230 230 Jankó János (1833-1896) festő, illusztrátor két eredeti tusrajza. A képek Ágai Adolf figuráját, Mokány Bercit ábrázolják, a hátoldalakon levő feliratok szerint 1881-ben készültek. Valószínűleg a Borsszem Jankó című vicclapban jelentek meg. Starting price: HUF 10 000 Hammer price: HUF 10 000 231 231 Jávorka Sándor dr. -- Csapody Vera dr. A magyar flóra képekben. Iconographia florae Hungaricae. Bp. (Kir. M. Természettud. Társ) Starting price: HUF 15 000 Hammer price: HUF 22 000 232 232 Jelentése a' Pesten építendő országház érdemében kiküldött országos választmánynak. 1844. 1844 H.n. (ny.n) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 8 500 233 233 Jireček, Konst(antin) József A bolgárok története. Irta ---. Forditotta Mayer Rezső. Nagy-Becskereken (Pleitz Fer. Pál) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 5 500 234 234 Jókai Mór Carinus. (Historiai novella.) - A nagyenyedi két füzfa. (Beszély.) 1860 Pest (Heckenast) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 3 800 235 235 Jókai Mór --- dekameronja. Száz novella. I-X. kötet. Pest (Heckenast) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 6 500 236 236 Jókai Mór Életemből. Igaz történetek. Humor. Örök emlékek. Útleírás.I-III. kötet. Bp. (Ráth) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 5 500 237 237 Jókai Mór Három királyné 1894 Bp. (Országos Irodalmi Rt) 238 238 Jókai Mór A lőcsei fehér asszony. Regény. Jókai Róza rajzaival. I-V. kötet. Bp. (Révai) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 6 000 239 239 Jókai, (Mór) Maurus ---'s Reisebriefe von Pest nach Berlin. 18. Februar bis 4. März 1874. Aus Jókai's Zeitschrift "Hon" übersetzt von einemLandsmanne und Jugendfreunde des Ungarndichters [Kertbeny Károly Mária]. 1874 Berlin (O. Ranke) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 4 000 240 240 Kecskeméti naptár, vagy kalendáriomKrisztus urunk születése után 1878-dik közönséges, azaz 365 napból álló évre. Harminczharmadik évi folyam. Kecskeméten (R. Salamon A) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 1 600 241 241 Uj és Ó Kalendariom Kristus Urunk' Születése után 1770. Esztendöre, A' Polusnak 48 Gradusig való magassága szerint, Melly Magyar-országra, Erdélyre, és más Tartományokra-is alkalmaztatott Hanckens Bálint Continuatioja szerint. Kolo'sváratt (S. Pataki Jó'sef) Starting price: HUF 10 000 Hammer price: HUF 11 000 242 242 Kálmán Jenő Könnyeim átvizsgálása után... Válogatott humoreszkek. (Bp.) ((Viktória-ny.)) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 243 243 (Kálti Márk) Marci Chronica de gestis Hungarorum ab origine gentis ad annum M. CCC. XXX. producta. -- Márk krónikája a magyarok viselt dolgairól az ősidőktől M. CCC. XXX. évig. Kiad.: Toldy Ferenc. Ford.: Szabó Károly. 1867 Pestini (Emich) Starting price: HUF 10 000 Hammer price: HUF 32 000 244 244 Kampis Antal Középkori faszobrászat Magyarországon 1940 Bp. (Officina) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 4 600 245 245 Karácsonyi Sándor Pér község és plébánia története 1941 Győr (Györegyházm. Alap) 246 246 Karinthy Frigyes Grimasz. Szatirák és humoreszkek. Bp. (Athenaeum) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 11 000 247 247 Karinthy Frigyes Gyilkosok. (Novellák.) Bp. (Dick Manó) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 7 000 248 248 Karinthy Frigyes Nem mondhatom el senkinek. --- versei. Bp. (Athenaeum) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 7 500 249 249 Karinthy Frigyes Nevető betegek Bp. (Athenaeum) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 8 500 250 250 Karinthy Frigyes Utazás Faremidóba. (Gulliver ötödik útja). 1916 Bp. (Athenaeum) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 16 000 251 251 Kárpáti képek Bp. (Szent István Cikóriagyár) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 3 600 252 252 Kassák Lajos Földem. Virágom. --- válogatott versei. (Bp. (Pantheon) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 4 200 253 253 Kassák Lajos --- 35 verse. Schubert Ernő, Kassák és Dor rajzaival. 1931 (Bp.) (Munka. (Hungária ny.)) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 6 500 254 254 Kassák Lajos Máglyák énekelnek. 1919-1920. (Bécs (Bécsi Magyar Kiadó) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 9 000 255 255 Kassák Lajos Szerelem szerelem. Versek. Rajzok. 1962 Bp. (Szépirodalmi (Athenaeum ny.)) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 3 800 256 256 Kassák Lajos Tragédiás figurák. --- regénye. 1919 (Bp.) (Ma) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 13 000 257 257 Kassák (Lajos) --- uj versei 1923 Wien (J. Fischer) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 16 000 258 258 Kazinczy Ferenc Pestre. Töredék --- pesti útleírásából. Írta: Ezernyolcszázhuszonnyolcban. 1929 Bp. (Bp. székesfőv) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 6 000 259 259 Kecskeméthy Aurél naplója 1851-1878. Sajtó alá rendezte, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Rózsa Miklós. 1909 Bp. (Franklin) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 260 260 Kéki Béla A Kner nyomda és a magyar könyvművészet 1957 Bp. ((Kner-ny.)) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 16 000 261 261 Kelemen Lajos Kolozsvári kalauz. Harmadik kiadás. 1903 Kolozsvár (Erdélyi Kárpát-Egy) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 5 500 262 262 Keleti Arthur Az boldogtalan Raymondo és az szerentsés Bertrandus Lovagoknak Hiteles Szerelmes Története 7 képben... Grotesque Játék. Szerzette ---. Jambusokba segitette Kelemen Viktor. Több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel. 1920 Bp. (Pallas) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 4 400 263 263 Képes Géza Kő és festék. Görögország, 1966 szeptember -- október. 1967 Budapest (Magvető) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 3 400 264 264 Egy kolozsvári lány emlékkönyve több neves személyiség kézjegyével. Starting price: HUF 20 000 Hammer price: HUF 40 000 265 265 Gyakorlatok folyó s köttött irmodorban. Leirta Hamvasy I. másodévi szónoklat tanuló Esztergomban 1867-diki év 1ső felében. 266 266 Hajós Alfréd (1878-1955), építész, olimpiai bajnok sajátkezű aláírásával ellátott, géppel írt levele Dr. Sipos Aladár ügyvédnek "Tisztelt Barátom!" megszólítással, melyben megköszöni levelét, egyben kéri, látogassa meg. Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 7 500 267 267 III. Károly magyar király (VI. Károly néven német-római császár) 1726-ban kelt, Chilkó András számára kiállított nemesi adománylevelének későbbi másolata, Chilkó festett nemesi címerével. 268 268 Lehár Ferenc (1870-1948), zeneszerző sajátkezű, tintával írt aláírása és négy ütemnyi kottája, az őt ábrázoló képes levelezőlapon. Starting price: HUF 8 000 Hammer price: HUF 8 000 269 269 A Lipthay-család nagyrészt felvidéki birtokaival foglalkozó iratok jegyzéke. Starting price: HUF 10 000 Hammer price: HUF 10 000 270 270 Pálffy Anna emlékkönyve Starting price: HUF 50 000 Hammer price: HUF 50 000 271 271 Pauler Tivadar (1816-1886), rektor, jogtudós, későbbi igazságügyi miniszter és Konek Sándor 1819-1882) dékán , statisztikus sajátkezű aláírásával ellátott egyetemi diploma, melyet a pesti egyetem jogi fakultása adott ki Jeney György részére. Kelt: Pest, 1861. XI. 1. 272 272 Dr. Réthy Lászlónak, írói nevén Lőwy Árpádnak, Aradra címzett levelezőlap, melyet budapesti barátai küldtek. Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 17 000 273 273 Dr. Réthy Lászlónak, írói nevén Lőwy Árpádnak címzett, kör alakú falemezre írt képeslap, hátoldalán Lőwyt ábrázoló ceruzarajzzal. Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 19 000 274 274 A borkereskedéssel foglalkozó tokaji Görög Compánia magyar nyelvű levele Balás Mihálynak, Tokaj város kincstárnokának "Tekintetes Fiscalis Uram!" megszólítással, 275 275 Kibédy Albert Máglyák kigyúlnak. Haranghy Jenő rajzaival. 1923 Bp. (Táltos) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 276 276 Kincses Kalendáriom. A Gyakorlati Élet Általános Utmutatója. Tizenegyedik évfolyam. 1907 Bp. (Rákosi) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 277 277 Kis bűvészkönyv. Különféle bűvészmutatványok gyüjteménye. Bp. (Méhner V) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 278 278 Kisfaludy Károly Tollagi Jónás viszontagságai 1920 (Békéscsaba) (Tevan) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 5 500 279 279 Kiss István Zalaszentbalázs 1935 Veszprém (Egyházm. ny) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 1 600 280 280 Kiss József Levelek hullása 1908 Bp. (Singer és Wolfner) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 3 000 281 281 Klaic, Vjekoslav Bosznia története a legrégibb kortól a királyság bukásáig 1890 Nagy-Becskereken (Pleitz F. P) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 9 000 282 282 Klein, Michael Sammlung merckwürdigster Naturseltenheiten des Königreichs Ungarn 1778 Pressburg und Leipzig (Löwe A.) Starting price: HUF 8 000 Hammer price: HUF 14 000 283 283 Das kleine Universum für Erd-, Länder- und Völkerkunde. Ein Bilderwerk in interessanten Ansichten. Dritter Band oder dritter Jahrgang. Zehnte Lieferung. 1842 Stuttgart (Scheible, Rieger, Sattler) 284 284 Kmetty Béla A magyar ötvösök helyzete a XVI. században 1912 Bp. (Orsz. Iparegyesület) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 285 285 Kner Imre A könyv művészete. Tanulmányok a tipográfiáról és a könyvművészetről. 1957 Bp. (Bibliotheca-Corvina) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 5 000 286 286 Kner, (Imre) Emerich Ludwig Kozma als Buchkünstler 1930 (Mainz - Gyoma (Rutzen - Kner.)) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 24 000 287 287 Kol Erzsébet, dr. Tiszaparttól Alaszkáig. Egy műmelléklettel, 48 táblával és 6 szövegképpel. 1940 Bp. (K. M. Természettud. Társ) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 3 600 288 288 Komlós Aladár Himnusz a Mosolyhoz. Versek. (Bp. (Tábor) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 4 200 289 289 Koppi, (Károly József) Carolus Jus electionis quondam ab Hungaris exercitum. Historia stirpis Arpadianae. Viennae (Typis Soc. Typographicae) Starting price: HUF 8 000 Hammer price: HUF 8 000 290 290 Korányi Sándor, dr. báró Belorvostani előadások. Első évfolyam. I. sorozat. 1910 Bp. (Singer és Wolfner) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 12 000 291 291 Kornitzer Béla Apák és fiúk. Nagy magyar értékeink -- ahogy fiaik látják. Dr. vitéz József Ferenc főherceg ő királyi fensége előszavával. I-II. kötet. (Bp. (Széchenyi Ir. és Műv. Rt) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 9 500 292 292 Kós Károly Falusi építészet (Kolozsvár) (Józsa Béla Athenaeum.) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 9 000 293 293 Kósa Benedek Júda, és Jerusalem királlya siralmas Szedechiás, az halálos vétekben veszett bünös ember... 1773 Vátzon (Ambro Ferentz Ignatz) Starting price: HUF 8 000 Hammer price: HUF 15 000 294 294 Kossuth Lajos Az októberi diplomától a lengyel forradalomig Bp. (Athenaeum) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 5 000 295 295 Kosztolányi Dezső Mák. --- versei. II. kiadás. 1920 (Békéscsaba) (Tevan) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 75 000 296 296 Kosztolányi Dezső Négy fal között. Versek. 2. kiadás. (Békéscsaba (Tevan) 297 297 Kováts Mihály Háromnyelvű fejtő természethon titoktan orvostudomány műszótára az az onomatologia physiographica chemica jatrica triglotta philologica. I-VII. rész [egybekötve]. Budán (Gyurián és Bagó) Starting price: HUF 18 000 Hammer price: HUF 42 000 298 298 Kozma Lajos Zsuzsika Bergengóciában. Huszonkét mesekép. Rajzolta ---. 1924 (Gyoma (Kner)) Starting price: HUF 25 000 Hammer price: HUF 200 000 299 299 Könyves Máté Magyar Játékszini Zseb-Könyvetske 1826, Esztendőre A' Magyar Hazafiaknak mély alázatossággal ajánlja ---. 1825 Posonyban (Snischek Károly) Starting price: HUF 8 000 Hammer price: HUF 8 000 300 300 Kőszeghy István Humoreszkek. 1895-1925. Bp. (Bethánia ny) Pagination First page « First Previous page ‹‹ Page 1 Page 2 Current page 3 Page 4 Page 5 … Next page ›› Last page Last »