67. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 201 – 300-ig. Összes tétel: 606 darab. 201 201 A győri Sakk-Kongresszus, Nemzetközi Mesterverseny és Főtorna 1924. Maróczy Géza és többek közreműködésével szerkesztette Chalupetzky Ferenc. 925 (Kecskemét (Első Kecskeméti Hirlapkiadó)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 202 202 Gyulai Pál --- költeményei. R. Hirsch Nelli rajzaival. Negyedik kiadás. 1895 Buda-Pest (Franklin) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 203 203 Háboru-könyv. Az 1866-ki hadjaratok ismertetése. Szerk.: Nagy Miklós és Zilahy Imre. 1866 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 204 204 Hajnik Imre A magyar birósági szervezet és perjog az Árpád- és vegyes-házi királyok alatt 1899 Bp. (MTA. (Athenaeum ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 205 205 Haller Jenő, láposi dr. Igazságot Muraköznek! 1938 Bp. (Magyar Nemzeti Szöv) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 206 206 Halmos János --- Budapest Székesfőváros polgármesterének beszéde, melyet Deák Ferenc születése századik évfordulóján 1903 október 17-én a székesfőváros által rendezett ünnepélyen elmondott. 1903 (Bp. (Székesfővárosi házinyomda.)) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 207 207 Harsányi Zsolt Szinházi kis lexikon. Fáradságos munkával összegyüjtötte ---. Illusztrálta: Kürthy György. Bp. (Légrády) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 208 208 Helfert, Dr. Joseph Alexander Frhr. v. An Ehren und an Siegen reich. Bilder aus Österrichs Geschichte. Unter der literarischen Leitung von ---. (Wien) (Max Herzig) Kikiáltási ár: 35 000 Ft Leütési ár: 46 000 Ft 209 209 Herman Ottó Az északi madárhegyek tájáról 1893 Bp. (K. M. Természettud. Társ) 210 210 Herman Ottó A madarak hasznáról és káráról. Ill. Csörgey Titusz. 1901 Bp. ((Franklin ny.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 211 211 Herman Ottó A magyarok nagy ősfoglalkozása. Előtanulmányok. 1909 Bp. (Hornyánszky) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 212 212 Herzl Tivadar, dr. Ősujország (Altneuland). Regény. Ha akarjátok nem mese... Ford.: Márkus Aladár. VI. kiadás. Bp. (Világvándor) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 213 213 Hettyey Aranka Jelmeztan. Feljegyzések és tanulmányok nyomán a Szinművészeti Akadémia részére összegyűjtötte ---. 1931 Bp. (Budapesti Hirlap) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 214 214 Hints Elek, farkaslaki Az őskori és ókori orvostudomány 1939 Bp. (Eggenberger) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 215 215 A hírszerzés és kémkedés története. Szerk.: Pilch Jenő. I-III. kötet. Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 216 216 Homér Lajos, dr. A bútorok története Egyiptomtól napjainkig Bp. (Muzsa) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 500 Ft 217 217 Horn, J. E(de) Franz Rákóczy II. Fürst von Ungarn und Siebenbürgen. Zweite Auflage. 1861 Leipzig (O. Wigand) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 218 218 Horváth József Balatonlelle története 1943 Veszprém (Egyházmegyei ny) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 219 219 Horváth Mihály Az ipar és kereskedés története Magyarországban, a három utólsó század alatt 1840 Budán (Magyar Kir. Egyetem) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 9 500 Ft 220 220 Hotel- und Gasthof-Adressen-Buch von Oesterreich-Ungarn, Kroatien und Slavonien, Bosnien und der Herzegowina Wien (L. Seiler) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 18 000 Ft 221 221 Höflich, Thomas Centuria funebris in Scenam vitae humanae, Cujus prologus et epilogus mors, actores varia mortalium funera, In Levamen Defunctorum, Usum Parochorum, & Solamen Afflictorum, discursibus centum 1693 Tyrnaviae (Friedl) 222 222 Hőke Gyula Magyarország újabbkori történelme. 1815-től 1892-ig. I-II. kötet. 1893 Nagybecskerek (Pleitz F. P) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 223 223 Hunfalvy Pál Az oláhok története. I-II. kötet. 1894 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 224 224 Hüberth Károly A postaintézet Magyarországon. Keletkezése, fejlődése és működése napjainkig. 1886 Kőszeg (Rónai Fr. ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 225 225 Idegen világ. Rajzok és elbeszélések. Szerk. és kiad.: Kaposi József -- Klinda Teofil. 1897 Bp. ((Pesti Könyvnyomda rt.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 226 226 Illés József, dr. Bevezetés a magyar jog történetébe. Források története. Második bővitett és javitott kiadás. 1930 Bp. (Grill) 227 227 Illustrierter Führer durch Ungarn und seine Nebenländer. (Siebenbürgen, Croatien, Slavonien und Fiume). Hrsg.: Alexander F. Heksch. 1882 Wien-Pest-Leipzig (Hartleben) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 228 228 Iványi Béla, dr. Göncz szabadalmas mezőváros története [Hasonmás kiadás] 1926 Karcag (Kertész J. ny.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 229 229 Jamboree Gödöllö. 1933. 1933 (Bp. (Magyar Földr. Int.)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 230 230 Jankó János (1833-1896) festő, illusztrátor két eredeti tusrajza. A képek Ágai Adolf figuráját, Mokány Bercit ábrázolják, a hátoldalakon levő feliratok szerint 1881-ben készültek. Valószínűleg a Borsszem Jankó című vicclapban jelentek meg. Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 231 231 Jávorka Sándor dr. -- Csapody Vera dr. A magyar flóra képekben. Iconographia florae Hungaricae. Bp. (Kir. M. Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 232 232 Jelentése a' Pesten építendő országház érdemében kiküldött országos választmánynak. 1844. 1844 H.n. (ny.n) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 233 233 Jireček, Konst(antin) József A bolgárok története. Irta ---. Forditotta Mayer Rezső. Nagy-Becskereken (Pleitz Fer. Pál) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 234 234 Jókai Mór Carinus. (Historiai novella.) - A nagyenyedi két füzfa. (Beszély.) 1860 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 235 235 Jókai Mór --- dekameronja. Száz novella. I-X. kötet. Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 236 236 Jókai Mór Életemből. Igaz történetek. Humor. Örök emlékek. Útleírás.I-III. kötet. Bp. (Ráth) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 237 237 Jókai Mór Három királyné 1894 Bp. (Országos Irodalmi Rt) 238 238 Jókai Mór A lőcsei fehér asszony. Regény. Jókai Róza rajzaival. I-V. kötet. Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 239 239 Jókai, (Mór) Maurus ---'s Reisebriefe von Pest nach Berlin. 18. Februar bis 4. März 1874. Aus Jókai's Zeitschrift "Hon" übersetzt von einemLandsmanne und Jugendfreunde des Ungarndichters [Kertbeny Károly Mária]. 1874 Berlin (O. Ranke) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 240 240 Kecskeméti naptár, vagy kalendáriomKrisztus urunk születése után 1878-dik közönséges, azaz 365 napból álló évre. Harminczharmadik évi folyam. Kecskeméten (R. Salamon A) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 241 241 Uj és Ó Kalendariom Kristus Urunk' Születése után 1770. Esztendöre, A' Polusnak 48 Gradusig való magassága szerint, Melly Magyar-országra, Erdélyre, és más Tartományokra-is alkalmaztatott Hanckens Bálint Continuatioja szerint. Kolo'sváratt (S. Pataki Jó'sef) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 242 242 Kálmán Jenő Könnyeim átvizsgálása után... Válogatott humoreszkek. (Bp.) ((Viktória-ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 243 243 (Kálti Márk) Marci Chronica de gestis Hungarorum ab origine gentis ad annum M. CCC. XXX. producta. -- Márk krónikája a magyarok viselt dolgairól az ősidőktől M. CCC. XXX. évig. Kiad.: Toldy Ferenc. Ford.: Szabó Károly. 1867 Pestini (Emich) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 32 000 Ft 244 244 Kampis Antal Középkori faszobrászat Magyarországon 1940 Bp. (Officina) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 245 245 Karácsonyi Sándor Pér község és plébánia története 1941 Győr (Györegyházm. Alap) 246 246 Karinthy Frigyes Grimasz. Szatirák és humoreszkek. Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 247 247 Karinthy Frigyes Gyilkosok. (Novellák.) Bp. (Dick Manó) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 248 248 Karinthy Frigyes Nem mondhatom el senkinek. --- versei. Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 249 249 Karinthy Frigyes Nevető betegek Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 250 250 Karinthy Frigyes Utazás Faremidóba. (Gulliver ötödik útja). 1916 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 251 251 Kárpáti képek Bp. (Szent István Cikóriagyár) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 252 252 Kassák Lajos Földem. Virágom. --- válogatott versei. (Bp. (Pantheon) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 253 253 Kassák Lajos --- 35 verse. Schubert Ernő, Kassák és Dor rajzaival. 1931 (Bp.) (Munka. (Hungária ny.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 254 254 Kassák Lajos Máglyák énekelnek. 1919-1920. (Bécs (Bécsi Magyar Kiadó) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 255 255 Kassák Lajos Szerelem szerelem. Versek. Rajzok. 1962 Bp. (Szépirodalmi (Athenaeum ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 256 256 Kassák Lajos Tragédiás figurák. --- regénye. 1919 (Bp.) (Ma) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 257 257 Kassák (Lajos) --- uj versei 1923 Wien (J. Fischer) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 258 258 Kazinczy Ferenc Pestre. Töredék --- pesti útleírásából. Írta: Ezernyolcszázhuszonnyolcban. 1929 Bp. (Bp. székesfőv) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 259 259 Kecskeméthy Aurél naplója 1851-1878. Sajtó alá rendezte, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Rózsa Miklós. 1909 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 260 260 Kéki Béla A Kner nyomda és a magyar könyvművészet 1957 Bp. ((Kner-ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 261 261 Kelemen Lajos Kolozsvári kalauz. Harmadik kiadás. 1903 Kolozsvár (Erdélyi Kárpát-Egy) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 262 262 Keleti Arthur Az boldogtalan Raymondo és az szerentsés Bertrandus Lovagoknak Hiteles Szerelmes Története 7 képben... Grotesque Játék. Szerzette ---. Jambusokba segitette Kelemen Viktor. Több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel. 1920 Bp. (Pallas) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 263 263 Képes Géza Kő és festék. Görögország, 1966 szeptember -- október. 1967 Budapest (Magvető) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 264 264 Egy kolozsvári lány emlékkönyve több neves személyiség kézjegyével. Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 40 000 Ft 265 265 Gyakorlatok folyó s köttött irmodorban. Leirta Hamvasy I. másodévi szónoklat tanuló Esztergomban 1867-diki év 1ső felében. 266 266 Hajós Alfréd (1878-1955), építész, olimpiai bajnok sajátkezű aláírásával ellátott, géppel írt levele Dr. Sipos Aladár ügyvédnek "Tisztelt Barátom!" megszólítással, melyben megköszöni levelét, egyben kéri, látogassa meg. Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 267 267 III. Károly magyar király (VI. Károly néven német-római császár) 1726-ban kelt, Chilkó András számára kiállított nemesi adománylevelének későbbi másolata, Chilkó festett nemesi címerével. 268 268 Lehár Ferenc (1870-1948), zeneszerző sajátkezű, tintával írt aláírása és négy ütemnyi kottája, az őt ábrázoló képes levelezőlapon. Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 269 269 A Lipthay-család nagyrészt felvidéki birtokaival foglalkozó iratok jegyzéke. Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 270 270 Pálffy Anna emlékkönyve Kikiáltási ár: 50 000 Ft Leütési ár: 50 000 Ft 271 271 Pauler Tivadar (1816-1886), rektor, jogtudós, későbbi igazságügyi miniszter és Konek Sándor 1819-1882) dékán , statisztikus sajátkezű aláírásával ellátott egyetemi diploma, melyet a pesti egyetem jogi fakultása adott ki Jeney György részére. Kelt: Pest, 1861. XI. 1. 272 272 Dr. Réthy Lászlónak, írói nevén Lőwy Árpádnak, Aradra címzett levelezőlap, melyet budapesti barátai küldtek. Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 273 273 Dr. Réthy Lászlónak, írói nevén Lőwy Árpádnak címzett, kör alakú falemezre írt képeslap, hátoldalán Lőwyt ábrázoló ceruzarajzzal. Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 19 000 Ft 274 274 A borkereskedéssel foglalkozó tokaji Görög Compánia magyar nyelvű levele Balás Mihálynak, Tokaj város kincstárnokának "Tekintetes Fiscalis Uram!" megszólítással, 275 275 Kibédy Albert Máglyák kigyúlnak. Haranghy Jenő rajzaival. 1923 Bp. (Táltos) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 276 276 Kincses Kalendáriom. A Gyakorlati Élet Általános Utmutatója. Tizenegyedik évfolyam. 1907 Bp. (Rákosi) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 277 277 Kis bűvészkönyv. Különféle bűvészmutatványok gyüjteménye. Bp. (Méhner V) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 278 278 Kisfaludy Károly Tollagi Jónás viszontagságai 1920 (Békéscsaba) (Tevan) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 279 279 Kiss István Zalaszentbalázs 1935 Veszprém (Egyházm. ny) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 280 280 Kiss József Levelek hullása 1908 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 281 281 Klaic, Vjekoslav Bosznia története a legrégibb kortól a királyság bukásáig 1890 Nagy-Becskereken (Pleitz F. P) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 282 282 Klein, Michael Sammlung merckwürdigster Naturseltenheiten des Königreichs Ungarn 1778 Pressburg und Leipzig (Löwe A.) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 283 283 Das kleine Universum für Erd-, Länder- und Völkerkunde. Ein Bilderwerk in interessanten Ansichten. Dritter Band oder dritter Jahrgang. Zehnte Lieferung. 1842 Stuttgart (Scheible, Rieger, Sattler) 284 284 Kmetty Béla A magyar ötvösök helyzete a XVI. században 1912 Bp. (Orsz. Iparegyesület) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 285 285 Kner Imre A könyv művészete. Tanulmányok a tipográfiáról és a könyvművészetről. 1957 Bp. (Bibliotheca-Corvina) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 286 286 Kner, (Imre) Emerich Ludwig Kozma als Buchkünstler 1930 (Mainz - Gyoma (Rutzen - Kner.)) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 287 287 Kol Erzsébet, dr. Tiszaparttól Alaszkáig. Egy műmelléklettel, 48 táblával és 6 szövegképpel. 1940 Bp. (K. M. Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 288 288 Komlós Aladár Himnusz a Mosolyhoz. Versek. (Bp. (Tábor) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 289 289 Koppi, (Károly József) Carolus Jus electionis quondam ab Hungaris exercitum. Historia stirpis Arpadianae. Viennae (Typis Soc. Typographicae) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 290 290 Korányi Sándor, dr. báró Belorvostani előadások. Első évfolyam. I. sorozat. 1910 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 291 291 Kornitzer Béla Apák és fiúk. Nagy magyar értékeink -- ahogy fiaik látják. Dr. vitéz József Ferenc főherceg ő királyi fensége előszavával. I-II. kötet. (Bp. (Széchenyi Ir. és Műv. Rt) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 500 Ft 292 292 Kós Károly Falusi építészet (Kolozsvár) (Józsa Béla Athenaeum.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 293 293 Kósa Benedek Júda, és Jerusalem királlya siralmas Szedechiás, az halálos vétekben veszett bünös ember... 1773 Vátzon (Ambro Ferentz Ignatz) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 294 294 Kossuth Lajos Az októberi diplomától a lengyel forradalomig Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 295 295 Kosztolányi Dezső Mák. --- versei. II. kiadás. 1920 (Békéscsaba) (Tevan) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 75 000 Ft 296 296 Kosztolányi Dezső Négy fal között. Versek. 2. kiadás. (Békéscsaba (Tevan) 297 297 Kováts Mihály Háromnyelvű fejtő természethon titoktan orvostudomány műszótára az az onomatologia physiographica chemica jatrica triglotta philologica. I-VII. rész [egybekötve]. Budán (Gyurián és Bagó) Kikiáltási ár: 18 000 Ft Leütési ár: 42 000 Ft 298 298 Kozma Lajos Zsuzsika Bergengóciában. Huszonkét mesekép. Rajzolta ---. 1924 (Gyoma (Kner)) Kikiáltási ár: 25 000 Ft Leütési ár: 200 000 Ft 299 299 Könyves Máté Magyar Játékszini Zseb-Könyvetske 1826, Esztendőre A' Magyar Hazafiaknak mély alázatossággal ajánlja ---. 1825 Posonyban (Snischek Károly) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 300 300 Kőszeghy István Humoreszkek. 1895-1925. Bp. (Bethánia ny) Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Oldal 2 Jelenlegi oldal 3 Oldal 4 Oldal 5 … Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »