67. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 401 – 500-ig. Összes tétel: 606 darab. 401 401 Ortutay Gyula Bátorligeti mesék. --- gyüjtése. Buday György rajzaival. 1937 (Bp.) ((Hungária.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 402 402 Ortutay Tivadar Cseh világ a Kárpátokban. II. kiadás. 1941 Ungvár ((Kapisztrán-ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 403 403 Ortvay Tivadar Mária, II. Lajos magyar király neje (1505-1558) 1914 Bp. (MTT) 404 404 Otrokocsi Foris (Ferenc) Franciscus Origines Hungaricae; seu liber, Quo Vera nationis Hungaricae origo & antiquitas, e Veterum monumentis & linguis praecipuis... I-II. rész [egybekötve]. 1693 Franequerae (L. Strik) Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 55 000 Ft 405 405 Óváry Lipót A Magyar Tud. Akadémia történelmi bizottságának oklevél-másolatai. Ismerteti ---. I-III. füzet [egybekötve]. 1890 Bp. (MTA Tört. Bizottsága) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 406 406 Őri G. Győrgy Margitsziget tőrténelme kivonatban 1876 Kassa (Pannonia-ny.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 407 407 Paganel, Camille Szkanderbég története vagy a törökök és keresztények a tizenötödik században. Forditotta Hager József. 1890 Nagy-Becskereken (Pleitz) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 408 408 Palugyay Imre, ifj. Szabad királyi városok leirása. Első rész [unicus]. 1853 Pest (Landerer és Heckenast) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 409 409 Papp Ferenc, dr. Budapest meleg gyógyforrásai 1942 Bp. (Élet) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 410 410 Párniczky Mihály -- Bátyka János A magyar Corpus Juris. (Az első kiadások forrásai.) 1936 Bp. (Általános ny.) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 411 411 Paszlavszky József Az állatok természetrajza. A középtanodák alsó osztályai számára. I-II. rész [egybekötve]. A szöveg közé nyomott ábrákkal. 1876 Bp. (Eggenberger) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 412 412 Pataki Vidor, dr. Az egri vár élete. Történelmi tanulmány. 1934 Eger (Érseki líceumi ny.) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 413 413 Pauer, (János) Joannes Historia dioecesis Alba-Regalensis ab erecta sede episcopali 1777-1877. 1877 Alba-Regiae (Vörösmarty ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 414 414 Pauler Gyula A magyar nemzet története Szent Istvánig 1900 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 415 415 Pauler Tivadar, dr. Adalékok a hazai jogtudomány történetéhez 1878 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 416 416 Pauler Tivadar, dr. Észjogi előtan. Harmadik, javitott kiadás. 1873 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 417 417 Paulini Béla -- Harsányi Zsolt Háry János kalandozásai Nagyabonytul a Burgvárig. Kodály Zoltán kóttáival és eredeti nép dalokkal. Paulini Béla rajzaival. 1926 (Bp.) ((Budapesti Hirlap)) 418 418 (Pázmándi Horváth Endre) Horvát András A' nemes szívű magyarokhoz a' pesti nemzeti teátrom' ügyében. Intézte --- téti plébános. 1815 Budán (Kir. Univ) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 419 419 A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. (Bp. (Kir. M. Egyetemi Ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 420 420 Pérely Imre Magyar irók. --- rajzai. Első sorozat. 1927 Bp. (Berényi) 421 421 Pesty Frigyes A szörényi bánság és Szörény vármegye története. I-II. kötet. Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 422 422 Petőfi Könyvtár. I-XXX. füzet [15 kötetben]. Bp. (Kunossy, Szilágyi és Tsa) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 423 423 Petőfi, (Sándor) Alexander Der Fährmann. Die Burg der Schrecken. 1920 Bp. (Amicus) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 424 424 Petőfi, (Sándor) Alexander Ritter Johann. Übersetzt von Josef Steinbach. 1920 Bp. (Biró) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 425 425 Petőfi Sándor Versek. 1842-1844. 1844 Budán (Magyar Kir. Egyetem) Kikiáltási ár: 18 000 Ft Leütési ár: 42 000 Ft 426 426 Petőfi-almanach 1909 Bp. ((Hornyánszky V.)) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 42 000 Ft 427 427 Pinzger Ferenc Emlékezzünk régiekről 1934 Pécs (Dunántúl ny.) 428 428 Pipics Zoltán, dr. Igy nézd a szépet! Ifjú műbarátoknak írta ---. (Bp.) (Szerző) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 429 429 Plakátkiállítás a Nemzeti Szalonban. 1948. (Bp.) ((Független-ny.)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 430 430 Plant, Johann Traugott Türkisches Staats-Lexicon, oder vollständige und wahre Erklärungen aller türkischen Staats- und Hofbedienungen... 1789 Hamburg (Hoffmann) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 431 431 Polgárdy Géza Vértes hegység kalauza. Irta és szerkesztette: ---. 1939 Bp. (Élet ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 432 432 Pór Antal Nagy Lajos 1326-1382. I-II. fele [egybekötve]. 1892 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 433 433 Pór Antal Sz. István király. Történelmi tanulmány. 1871 Bp. (Szent-István-Társulat) 434 434 Pór Antal Trencsényi Csák Máté 1260-1321. 1888 Bp. (Méhner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 435 435 Pósa Lajos A magyar nép kesergője Bp. (Légrády.) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 436 436 Pozsár István A csongrádmegyei céhek története 1912 Csongrád (Bozó és Justin ny) 437 437 Pukánszky Béla Erdélyi szászok és magyarok 1943 (Bp.) (Danubia) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 438 438 Radnóti Aladár -- Gerő László A Balaton régészeti és történeti emlékei 1952 Bp. (Közoktatásügyi K) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 439 439 Radnóti Miklós Járkálj csak, halálraitélt! Versek. 1936 Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 18 000 Ft Leütési ár: 65 000 Ft 440 440 Radó Vilmos Magyar népmondák. Az ifjuság számára feldolgozta ---. Ébner Lajos képeivel. Bp. (Lampel R.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 441 441 Raith Tivadar Alkonyi szimfónia 1914 Paris (Békéscsaba) (Maxime Ferenczi (Tevan ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 442 442 Randbemerkungen zur rumänischen Sammelwerk "Siebenbürgen". Hrsg. von Emerich Lukinich. 1944 Bp. ((Sárkány ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 443 443 Reich Milton Oszkár, Dr. Erdély útikönyv. Második átdolgozott és bővített kiadás. Térképmellékletekkel és a szerző fényképfelvételeivel. 1942 Bp. (Eggenberger) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 444 444 Reiter László --- könyvművészete. Elek Artúr bevezetésével. Bp. (Hungária) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 445 445 Reitter Ferenc Duna-szabályozás Buda és Pest között. Pesti hajózási-csatorna. A Csepelsziget s a soroksári Duna-ág balpartján fekvő ártér ármentesítése. Háromjavaslat --- kir. főmérnöktől. 1865 Pest (Pollák Testvérek) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 446 446 Remény. Irodalmi és művészeti évkönyv. Szerkeszti Vachott Sándorné. 1861 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 60 000 Ft 447 447 Rhédey Zoltán, K. Verébtől a szarvasbikáig (Bp. (Dr. Vajna és Bokor) 448 448 Riedel, Josef Der Untergang und Wiederaufbau Szegedin's Nebst dem Gutachten der auswärtigen Experten über die Theiss-Regulierung. Nach offiziellen Quellen bearbeitet von ---. 1880 Wien (R. v. Waldheim) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 449 449 Roboz Imre Bródy Sándor és néhány szinésznő 1918 Bp. (Szerző) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 450 450 Rogerius mester --- váradi kanonok siralmas éneke. Magyarországnak IV-dik Béla király idejében a tatárok által történt romlásáról. Forditotta Szabó Károly. 1861 Pest (Ráth Mór) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 451 451 Rómaiak biographiája, az-az a' romai leg-nevezetesebb férjfiaknak és asszonyoknak személyes le-irása. Németből Magyarosítta A* S* S* [abrudbányai Szabó Sámuel]. 1808 Po'sonyban 's Pesten (Füskúti Landerer Mihály) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 18 000 Ft 452 452 A románok története. Különös tekintettel az erdélyi románokra. Szerk.: Gáldi László és Makkai László. (Bp.) (Magyar Történelmi Társulat) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 453 453 Roncsik Jenő, dr. vitéz Gróf Széchényi Ödön (Debrecen) ((Városi ny.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 454 454 Róth Miksa Egy üvegfestőművész az üvegfestészetről 1942 Bp. ((Hungária ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 455 455 Rozsondai Károly -- Sümeghy József Sopronbánfalva. Falutanulmány és községrajz. 1937 Sopron (Röttig-Romwalter ny) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 456 456 A Rudolf-szobor története. Az Uránia Magyar Tudományos Egyesület megbízásából kiadja Molnár Viktor. 1908 Bp. (Hornyánszky V.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 457 457 Sacelláry Pál Pest-budai mozaik Bp. (Rózsavölgyi és Társa) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 458 458 Salamon Ferencz Magyarország a török hódítás korában 1864 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 459 459 Salló István -- Kardalus János Kapuk és kerítések Hargita megyében. Porţi şi garduri în judeţul Harghita. 1977 Csíkszereda (Tip. Miercurea-Ciuc) 460 460 Sándor József, pákéi Az E. M. K. E. negyedszázados örömünnepének s a kapcsolatos kolozsvári orsz. közművelődési kongresszusnak leirása 1912 Kolozsvárt (EMKE) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 461 461 Sárándy János A város kabátja Bp. (Schenk) 462 462 Sárosy Gyula Az én albumom. 1857. 1857 Pesten (Herz János) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 463 463 Scheiber Sándor Magyarországi zsidó feliratok a III. századtól 1686-ig 1960 Bp. ((Magyar Izraeliták Orsz. Képv.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 464 464 Schermann Szilárd, dr. Kassa és a Kassai hegyek kalauza 1944 Bp. (Magyarországi Kárpát Egy.) 465 465 Schmall Lajos Adalékok Budapest székes főváros történetéhez. I-II. kötet [egybekötve]. 1899 Bp. (Székes Főváros) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 466 466 Schmeidler, dr. W. F. (Karl) Károly A görög királyság története visszapillantással a korábbi történetre. Forditotta Hommer József. 1890 Nagy-Becskereken (Pleitz) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 467 467 Schmidt, F. A gyakorlati fotografozás kézikönyve 1897 Bp. (K. M. Term.tud. Társ.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 468 468 Schmitz, Oscar A. H. Hasis. Elbeszélések. Bp. (Kultura) 469 469 Schönvitzky Bertalan, dr. A pozsonyi Kir. Kath. Főgymnasium története. Hazánk ezeréves fennállásának emlékére irta ---. 1896 Pozsony (Eder I.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 470 470 Schreiber, Johannes Georgius Descriptio Liberae ac Regiae Civitatis Hungariae Inferioris Modor adumbrata & concinnata 1719 Zittaviae (Hartmann) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 471 471 (Schröer, Gottfried Tobias) Magyar ország történetei rövid előadásban a' hazai ifjuság' számára. Forditotta Tóth-liptsei Pajor Antal. 1834 Pesten (Eggenberger J) 472 472 Schubert, Dr. Gotthilf Heinrich v. Naturgeschichte des Pflanzenreichs nach dem Linné'schen System. Nach ---s Lehrbuch der Naturgeschichte neu bearb. von Dr. Moritz Willkomm. Vierte vermehrte Auflage. Esslingen bei Stuttgart (F. F. Schreiber) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 473 473 Schürer, Oskar -- Wiese, Erich Deutsche Kunst in der Zips Brünn-Wien-Leipzig (Rohrer) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 474 474 Schwáb Mária Az igazságszolgáltatás fejlődése a török hódoltság idején az alföldi városokban 1939 Bp. (Kir. M. Egy. Ny.) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 475 475 Schwartner, (Márton) Martin Statistik des Königreichs Ungern. Ein Versuch von ---. Zweite, vermehrte und verbesserte Ausgabe. I-III. Theile [két kötetben]. Ofen (Königl. Universitäts-Schriften) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 476 476 Schwarzlose, Dr. Karl Wien-Budapest. Budapest-Predeal-Bukarest. Budapest-Věrciorova-Bukarest. Bukarest-Konstantinopel. 1912 Frankfurt a. M. (M. Hendschel) 477 477 Sebestyén Gyula Az Árpádok története. Második kiadás. 1905 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 478 478 Sebők Zsigmond Mackó úr útnak indul. Tizedik kiadás. Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 479 479 Shakespeare, William --- szonettjei 1964 (Bp.) (Magyar Helikon) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 500 Ft 480 480 Shakespeare, (William) A velencei kalmár. Ford.: Radó Antal. 1911 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 18 000 Ft 481 481 Siebenbürgen. (Szerk.: Deér József). 1940 (Bp.) (Magyar Tört. Társulat) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 482 482 Sima László Szentes város története. I. kötet [unicus]. 1914 Szentes ((Vajda B. ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 483 483 Simon Andor Aranysziget. --- versei. Ladányi Imre fametszetei. 1928 (Bp.) (Bartha Miklós Társaság) 484 484 Simon József Útazás Keleten. Suezi csatorna megnyitása alkalmával Olasz, Görög és Törökországon át Palaestinában és Egyiptomban. 1875 Bp. (Légrády) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 485 485 Somlyó Zoltán Végzetes verssorok 1916 Bp. (Galantai) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 486 486 Somogy vármegye és Kaposvár megyei város általános ismertetője és címtára az 1932. évre. Főszerk.: F. Szabó Géza. Szerk.: Gyulai Sándor, Rexa Dezső, Szathmáry István Dr. Bp. (Viktória ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 487 487 Sparks, (Jared) Járed Washington élete. --- után szabadon dolgozta Czuczor Gergely. 1845 Pest (Hartleben) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 488 488 Stanley, H(enry) M(orton) A legsötétebb Afrikában. Emin pasának, Ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulása. I-II. kötet. 1891 Bp. (Ráth M.) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 489 489 Statuten Dess Herzoglich-Württembergischen Ritter-Ordens Von der Jagd. Stuttgardt (Chr. G. Rösslin) Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 90 000 Ft 490 490 Stein Aurél Ősi ösvényeken Ázsiában. Három kutató utam Ázsia szivében és Kína északnyugati tájain. Angolból fordította: Halász Gyula. 1934 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 491 491 Stein Aurél Romvárosok Ázsia sivatagjaiban. Az angol eredeti nyomán átdolgozta: Halász Gyula. 192 képpel, köztük 16 külön melléklettel és egy színes térképpel. 1913 Bp. (K. M. Természettud. Társ.) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 492 492 Steinhofer Károly A könyv története. I-II. rész [egybekötve]. Bp. (Lampel) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 493 493 Stengl Marianne Győr műemlékei 1932 Győr (Győregyházmegyei alap ny) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 494 494 Stokes, Adrian Hungary. Painted by --- & Marianne Stokes. 1909 London (Adam and Charles Black) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 495 495 Sugár Viktor Az orgona szerkezete és fejlődéstörténete a legrégibb időktől napjainkig 1913 Bp. (Pfeifer F.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 496 496 Süsz Ignácz, dr. A zsidó házassági jog tekintettel hazai törvényeinkre. Irta: --- ujvidéki főrabbi. 1882 Kőszeg (Leitner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 497 497 Szabadkőmivesi önvédelem. Észrevételek Fraknói Vilmos ńMartinovits és társainak összeesküvéseń czimü müvének XIII. fejezetéhez. Egy szabadkőmivestől. 1881 Bp. (Pannonia) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 498 498 Szabó Dezső A kötél legendája 1934 Bp. (Ludas Mátyás) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 499 499 Szabó Ferenc Borsod megye Árpád-kori templomai 1936 Miskolc ((Ludvig I.)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 500 500 Szabó Ferencz Európa története a franczia forradalom kezdetétől a bécsi congressusig (1789-1815). Menzel, Weisz, Horváth, Springer s mások művei után írta ---. I-II. kötet. Nagy_Becskereken (Pleitz) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ … Oldal 3 Oldal 4 Jelenlegi oldal 5 Oldal 6 Oldal 7 Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »