Auction 80 Place ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Place of show Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Items 1 – 100 of total 333. 1 1 Ady Endre A halottak élén. Hatodik kiadás. 1922 Bp. (Athenaeum) 2 2 Ady Endre Az Illés szekerén. --- legujabb versei. 1909 Bp. (Singer és Wolfner) 3 3 Ady Endre Margita élni akar. "Verses história, melyet szeretettel ajánlok figyelmébe azoknak, akik szeretnek vagy nem szeretnek." 1921 Bp. (Amicus) 4 4 Ady Endre Szeretném, ha szeretnének. Ötödik kiadás. 1923 Bp. (Athenaeum) 5 5 Ady Endre Uj csapáson. Novellák. 1909 (Bp. (Schenk.)) 6 6 Meghívás Nádor Ispán Ő Császári Királyi Fő-Herczegségénél az Ország Házában folyó 1833. eszt. Bold.-Assz.-hava' 29. estvéli 7. órától 12-ig tartandó táncz társaságra Tekintetes Fábricius Antal Sopron Városi Követ Úr részére 7 7 Előfizetési felhivás Istóczy Győző országgyűlési képviselő >>12 röpirat<< czimü havi folyóiratának III-ik évfolyamára 1882 Bp. ((Bartalits Imre ny.)) 8 8 Potyorektől Számuely Tiborig. Kik tették tönkre Magyarországot? 9 9 Arany János Őszikék 1894 Bp. (Ráth) 10 10 Articuli diaetales anni M.DCCC.XXX. 1830 H.n. (ny.n) 11 11 Asbóth János Bosznia és a Herczegovina. Uti rajzok és tanulmányok. I-II. kötet [egybekötve]. 1887 Bp. (Pallas) 12 12 Babits Mihály Erato. Az erotikus világköltészet remekei. (Wien (Hellas) 13 13 Babits Mihály Herceg, hátha megjön a tél is! 1911 (Bp.) (Nyugat) 14 14 Babits Mihály Pávatollak. Műforditások. 1920 (Bp.) (Táltos) 15 15 Babits Mihály Versenyt az esztendőkkel! Uj költemények (1928-1933). 1933 (Bp.) (Nyugat) 16 16 (Barclay) Barclaius, Jo(annes) Euphormionis Lusinini, sive ---, Satyricon 1674 Lugd. Batavorum (Ex Officina Hackiana) 17 17 Beccaria, (Cesare) A' bűnökről és büntetésekről 1834 Zágrábban ((Suppan.)) 18 18 (Becker, Rudolph Zacharias) Szükségben segítő könyv. Német nyelvből magyarra fordítva, és Magyar Országhoz alkalmaztatva Kömlei János által. 1790 Pesten (Stáhel és Kilián) 19 19 Bendefy László, dr Az ismeretlen Juliánusz. A legelső magyar ázsiakutató életrajza és kritikai méltatása. 1936 Bp. (Stephaneum Ny) 20 20 Berda József Ördögnyelv. --- új versei. 1941 (Újpest (Özv. Ritter Jenőné ny.)) 21 21 Berzeviczy Albert A Cinquecento festészete, szobrászata és művészi ipara 1909 Bp. (Franklin) 22 22 [Bessenyő Sándor, dr.] Siculus A moldvai magyarok őstelepülése, története és mai helyzete 1942 Pécs -- Bp. (Pesti Lloyd-Társulat ny) 23 23 Bethlen Kata Széki gróf Teleki József özvegye bethleni --- grófnő irásai és levelezése 1700-1759. Kísérő szóval ellátta: Szádeczky Kardoss Lajos. I-II. kötet. 1922 Bp. (Grill) 24 24 Bethlen, (István) Stephen Count The Treaty of Trianon and European Peace. Four lectures delivered in London in november 1933. 1934 London -- New York -- Toronto (Longmans, Green and Co) 25 25 Bíró, (Mihály) Michael Horthy. 20 dessins par ---. H.n. (ny.n) 26 26 Boleman István, dr. A balatonparti fürdők és üdülőhelyek leirása 1900 Bp. (Hornyánszky) 27 27 Brassai Sámuel (ford.) Euklides elemei. XV könyv. 1865 Pest (Eggenberger) 28 28 Brezina levelek, vagyis a csehpimasz H.n. (ny.n) 29 29 Budapest régiségei. A főváros területén talált műemlékek és történelmi nevezetességű helyek leirása. Szerk.: Gömöri Havas Sándor. I-VII. kötet. Bp. ((Franklin ny.)) 30 30 Halász Árpád, dr. Budapest húsz éve 1920-1939. Fejlődéstörténeti tanulmány. 1939 (Bp.) (Wolff Károly Emlékbizottság) 31 31 Körmendy-Ékes Lajos, dr. Az ötvenéves Mátyásföld 1938 Mátyásföld (Bíró M) 32 32 Pásztor Mihály Buda és Pest a török uralom után Bp. (Székesfőv. ny) 33 33 A pest-budai árvíz 1838-ban. Szerkesztette Némethy Károly. 1938 (Bp.) (Bp. székesfőv. közönsége) 34 34 Sacelláry Pál Pest-budai mozaik Bp. (Rózsavölgyi és Társa) 35 35 Siklóssy László Hogyan épült Budapest? (1870-1930) 1931 Bp. (Fővárosi Közmunkák Tanácsa.) 36 36 Budai Ferencz --- polgári lexicona. II. kiadás. I-III. rész [egybekötve]. 1866 Pest (Khór és Wein) 37 37 Chronica Hungarorum. Impressa Budae 1473... -- A Budai Krónika. A legrégibb hazai nyomtatványnak a M. N. Muzeum könyvtárában levő példánya után készült lenyomata. Bevezető tanulmánynyal ellátta Fraknói Vilmos. 1900 Budapest (Ranschburg (Athenaeum ny.)) 38 38 Cserna Andor Beethoven-Breviárium. A zene kedevelői és a mester tisztelői számára. Bp. (Sacelláry) 39 39 Daudet, (Alphonse) Levelek a malmomból. Ford.: Fábry Dezső. I-II. kötet [egybekötve]. Bp. (Rózsavölgyi és Tsa) 40 40 Demkó Kálmán, dr. A Felső-magyarországi városok életéről a XV-XVII. században 1890 Bp. (MTA) 41 41 Dugonics András Etelka. Harmadik, és életemben utólsó Ki-adás. I-II. könyv. 1805 Posonyban és Pesten (Landerer ny) 42 42 Dugonics András A' tudákosságnak másadik könyve, mellyben foglaltatik a' föld-mérés (geometria), mellyet köz-haszonra irt --- 1784 Pesten (Landerer) 43 43 Engel, (János Keresztély) Jo(annes) Christian Commentatio de expeditionibus Traiani ad Danubium, et origine Valachorum 1794 Vindobonae (Apud Jos. Camesina & Comp) 44 44 Eötvös József, b(áró) A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az álladalomra. I-II. kötet. 1854 Pest (Emich ny) 45 45 Erdélyi József A harmadik fiú. Önéletrajz. (Bp. (Turul) 46 46 Erdélyi kalendárium, a melyet az Urnak 1940-ik esztendejére barátainak küld az Erdélyi Férfiak Egyesülete. 1939 (Bp. (Officina ny.)) 47 47 Erdős Renée Versek (Bp. (Pallas) 48 48 Esztergom műemlékei. Összeállította: Genthon István. 1. rész [unicus]. 1948 Bp. ((Műemlékek Orsz. Biz.)) 49 49 Asbóth Lajos --- emlékiratai 1848-iki és 1849-iki magyarországi hadjáratból. Második kiadás. I-II. kötet [egybekötve]. 1862 Pest (Heckenast) 50 50 Barna Jónás A szabadságharcz hősregéi. Több képpel. 1899 Bp. ((Neuwald ny.)) 51 51 Bauer (Lajos) --- őrnagy Bem tábornok főhadsegédének hagyományai 1848 és 1849-ből. Közli Makray László. 1871 Pest (Athenaeum) 52 52 Bem Kosban Vladimir, gróf Bem apóról. Visszaemlékezések Bem József tábornokra. 1934 Bp. (Magyar Nemzeti Szöv) 53 53 Görgei Arthur Gazdátlan levelek. Második kiadás. 1905 Bp. (Kilian) 54 54 [Gyurits Antal] Menekvés Debreczenbe az 1849. év kezdetén. Történeti rajz. Irta -- r -- 1850 Pest (Landerer és Heckenast) 55 55 Hamary Dániel Komáromi napok 1849-ben, Klapka György honvédtábornok alatt 1869 Pest (Heckenast) 56 56 Horváth Mihály Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. I-III. kötet. 1865 Genfben (Puky M) 57 57 Komárom várának megadása, következő feltételek alatt. -- Unterwerfung der Festung Komorn unter folgenden Bedingungen! 58 58 Kuné Gyula Egy szabadságharcos emlékiratai. Angolból ford.: Berák Pál. 1913 Chicago (Szerző) 59 59 Madarász József Emlékirataim 1831-1881. 1883 Bp. (Franklin) 60 60 Nagy Márta Az 1848-1849-es emigráció memoire irodalma 1936 Bp. ((Szerző.)) 61 61 Rogge, Walter Oesterreich von Világos bis zur Gegenwart. I-II. Bände. 1872 Leipzig und Wien (Brockhaus) 62 62 Sebestyén Endre Kossuth. A Magyar apostle of world democracy. 1950 Pittsburgh (Expert Printing Comp) 63 63 Szabó Béla A' Magyar Korona országainak státusjogi és monarchiai állása a' Pragmatica Sanctio szerint 1848 (Pozsonyban) ((Schmid Ferencz és Busch J. J.)) 64 64 Szathmáry István volt honvéd főhadnaggyal kapcsolatos gyűjtemény 65 65 Szemere Bertalan --- levelei (1849-1862.) Bp. (Ráth Mór) 66 66 [Szilágyi Sándor] Karádfi Honvéd- és huszárélet anekdotokban. ---tól. 1850 Pest (Heckenast) 67 67 Szilágyi Sándor A magyar forradalom férfiai 1848/9-ből. Második átdolgozott és bővitett kiadás. Két autograph-melléklettel. 1850 Pest (Heckenast) 68 68 Szilágyi Sándor A magyar forradalom története 1848- és 49-ben 1850 Pest (Heckenast) 69 69 Szilágyi Sándor Rajzok a forradalom utáni időkből. Az első magyar katonai tanintézet. 1876 Bp. (Athenaeum) 70 70 Vachott Sándorné (Csapó Mária) Rajzok a múltból. Emlékiratok. I-II. kötet. Bp. (Aigner) 71 71 Vadnai Károly Elmúlt idők. Emlékezések. 1886 Bp. (Athenaeum) 72 72 Fáy András A különös végrendelet. Elbeszélés. 1922 (Békéscsaba (Tevan.)) 73 73 Díszalbum az országgyűlés tagjainak képeivel a kiegyezés idejéből 74 74 Habsburg József Ágost főherceget ábrázoló felvétel a szegedi gyermekklinika alapkőletételénél 75 75 Jókai Mór írót, mostahalányát, Rózát, és annak férjét, Feszty Árpád festőművészt is ábrázoló csoportkép 76 76 Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975) szobrász egészalakos képe, sajátkezű soraival: 77 77 Tarján Vilmos margitszigeti kávéházának személyzetét ábrázoló fotó 78 78 Hirnök. Politicai lap. Alapítá és szerkeszti Balásfalvi Orosz József. Második év. 1-19.; 38-104. szám. 1838 Posonyban (ifj. Schmid Antal ny) 79 79 Közlemények Szepes vármegye múltjából. Szerk. és kiadja: Dr. Förster Jenő. I-III. évfolyam [egybekötve]. Lőcse (Reiss J. T. ny) 80 80 Magyar Hirlap. Rendkívüli kiadás. 1894. márczius 21. 1894 Bp. (("Magyar nyomda".)) 81 81 12 röpirat. Antisemitikus havi folyóirat. I-XII. füzet. I-II. kötet [egybekötve]. Bp. (ny.n) 82 82 (Fraknói) Frankl Vilmos A hazai és külföldi iskolázás a XVI. században 1873 Bp. (Eggenberger) 83 83 Füst Milán --- válogatott versei (Bp. (Nyugat) 84 84 Gabányi János, olysói A magyar várak legendái. I-IV. sorozat. Bp. (Szent István-Társulat) 85 85 Gábor Gyula, dr. A kormányzói méltóság a magyar alkotmányjogban Bp. (Athenaeum) 86 86 (Galambos Sámuel) T. Ung megye helységeinek állomásokba foglalt egymáshozi távolságát tartalmazó lap 1850 Kassán (Ellinger István ny) 87 87 Az amerikai magyar háziasszonyok részére készitett Szabadság szakácskönyv. II. bővitett kiadás. Cleveland (Szabadság ny) 88 88 Balás Sándorné, csikvacsárcsi Magyar háziasszonyok könyve. Szakács- és cukrászkönyv. Ötödik bővitett kiadás. 1922 Bp. (Kókai L) 89 89 Ballai Károly Magyar korcsmák és fogadók a XIII-XVIII. században Bp. (Lampel) 90 90 Biri néni szakácskönyve. A magyar konyha legjobban összeállitott kézikönyve. (Brassó (Brassói Lapok) 91 91 Czelnai Eszter Cukrászat és hideg büfé. II. kiadás. 1930 Cluj-Kolozsvár (Minerva Rt) 92 92 Fagylaltok, krémek, parfait-k és kocsonyák 1903 Bp. (Athenaeum) 93 93 [Péchy Lórántné] Erzsi néni Hal- és vadfélék készitése. Eddig sehol sem tárgyalt elkészités módja mindennemű halak, vadak, hazai és tengeri rákoknak. Irta: ---. Első kiadás. 1894 Ungvár (Lévai Mór) 94 94 Horváth Nándor Vadhus-készitmények szakácskönyve. Összegyűjtötte: ---. (Bp.) ((Elbert és Társa.)) 95 95 Kolozsvári szakácskönyv. Hasznos útmutató a középosztály számára a háztartás minden ágában. Irta és férjhezmenő hugának ajánlja egy székely asszony. 1906 Kolozsvár (Lepage Lajos) 96 96 Steiner Gyula A sütőmester kincsesládája Bp. (Magyar Sütők Lapja) 97 97 Szakácsművészet. A magyarországi szakácsok havi szakfolyóirata. VI. évf. 1-2.; 6-10. szám; VII-VIII. évf. Bp. ((Klein Samu ny.)) 98 98 Zilahy Ágnes Erdélyi konyha. --- valódi magyar szakácskönyve. Nyolcadik kiadás. Bp. (Singer és Wolfner) 99 99 Gelléri Andor Endre Szomjas inasok. Elbeszélések. 1933 (Bp.) (Nyugat) 100 100 Gellért Oszkár Valami a végtelen sugarakból 1929 Bp. (Nyugat (Hungária ny.)) Pagination Current page 1 Page 2 Page 3 Page 4 Next page ›› Last page Last »