Auction 63 Place ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Place of show Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Items 401 – 444 of total 444. 401 401 Vajda Péter Buda halála. Szomorujáték öt felvonásban. Közrebocsátá Zsilinszky Mihály. 1867 Pest (Kilián) Starting price: HUF 1 800 Hammer price: HUF 3 800 402 402 Válogatott költői olvasmányok a költők rövid életrajzával. A középtanodák, polgári iskolák, valamint egyéb hasonczélú tanintézetek növendékei használatára magyarázó jegyzetekkel ellátva. Szerkesztette Koleszár Mihály. 1891 Sopron (Litfass Károly) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 8 500 403 403 Vámbéry Ármin --- vázlatai Közép-Ázsiából. Ujabb adalékok az oxusmelléki országok népismereti, társadalmi és politikai viszonyaihoz. 1868 Pest (Ráth Mór) Starting price: HUF 8 000 Hammer price: HUF 8 000 404 404 Vándor Kálmán Börtönéjszakák (Szombathely) ((Vasvármegye ny.)) Starting price: HUF 500 Hammer price: HUF 500 405 405 Vángel Jenő, dr. Nagy képes természetrajz a hazai művelt közönség számára. I-II. rész. (egybekötve) 1899 Bp. (Athenaeum) 406 406 Varga Nándor Lajos Régi fametszetes magyar vagy magyar vonatkozású könyvek (1493-1599) a Sepsi-Szent-Györgyi Székely Nemzeti Múzeumban 1942 Bp. ((Szerző.)) Starting price: HUF 12 000 Hammer price: HUF 14 000 407 407 Varga Zoltán A Széchenyi-ábrázolás fő irányai a magyar történetírásban (1851-1918) 1963 Bp. (Akadémiai) 408 408 Vas István Kettős örvény (Bp.) (Franklin) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 3 000 409 409 Vasarely, Victor 1961 ( Köln (Galerie "Der Spiegel".)) 410 410 (Vay Sarolta) D'Artagnan Régi magyar társasélet. Előszóval ellátta Porzó (Ágai Adolf). I-II. kötet. 1900 Bp. (Athenaeum) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 7 000 411 411 Veress Sándor A magyar emigratio a Keleten. I-II. kötet. 1878 Bp. (Athenaeum) Starting price: HUF 5 000 Hammer price: HUF 14 000 412 412 Vörösmarty (Mihály) --- minden munkái. Kiadák barátai Bajza J. és Schedel Ferencz. I-X. kötet [hat darab]. Pesten (Kilián) Starting price: HUF 15 000 Hammer price: HUF 24 000 413 413 Wagner János Magyarország gyomnövényei. Kiadja Darányi Ignác. Írta és a színes táblákat festette ---. 12 táblán 51 színes és 210 szövegközti képpel. 1908 Bp. (Pallas) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 4 000 414 414 Wargha István Mi kell a' Magyarnak? 1834 Kassán (Werfer K) 415 415 Wargha István Terv a' kisdedóvó-intézetek terjesztése iránt a' két magyar hazában 1843 Pest (Landerer és Heckenast) Starting price: HUF 2 400 Hammer price: HUF 2 400 416 416 Wenzel Gusztáv Stibor vajda. Életrajzi tanulmány. 1874 Bp. (Eggenberger) 417 417 Weöres Sándor A fogak tornáca (Bp. (Egyetemi ny) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 200 418 418 Weöres Sándor Medúza. Versek. Bp. (Kir. Magyar Egy. Ny) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 3 000 419 419 Weöres Sándor A teljesség felé Bp. (Móricz Zsigmond Könyvek) Starting price: HUF 8 000 Hammer price: HUF 8 000 420 420 (Werbőczy István) Verbőczi István --- hármaskönyve. Az MDXVII-ki eredeti kiadásra ügyelve magyarúl kiadta a' Magyar Tudós Társaság. 1844 Pest (Eggenberger) 421 421 (Werbőczy István) Verbőczi István --- hármaskönyve. Az MDXVII-ki eredeti kiadásra ügyelve magyarul kiadta a Magyar Tudományos Akadémia. Második kiadás. 1864 Pest (Eggenberger) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 6 000 422 422 Werbőczy István Tripartitum opus juris consuetudinarii regni Hungariae. Magyarország szokásos jogának hármaskönyve. Ford.: Csiky Kálmán. 1894 Bp. (M. Kir. Egy. Ny) Starting price: HUF 7 000 Hammer price: HUF 7 000 423 423 Wertheimer Ede Ausztria és Magyarország a tizenkilenczedik század első tizedében. Uj kiadás. I-II. kötet. Bp. (Ráth M) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 4 000 424 424 Wilde, Oscar De profundis. Forditotta Telekes Béla. (Bp. (Genius) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 11 000 425 425 Wilde, Oscar Dorian Gray arcképe. Forditotta: Kosztolányi Dezső. I-II. kötet. (Bp. (Genius) Starting price: HUF 16 000 Hammer price: HUF 17 000 426 426 Wilde, Oscar Lord Arthur Saville büne. Forditotta Bálint Lajos. (Bp. (Genius) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 9 500 427 427 Wilde, Oscar A readingi fegyház balladája. Forditotta Tóth Árpád. Komjáti Vanyerka Gyula nyolc eredeti rézkarcával. 1921 Bp. (Dante) Starting price: HUF 12 000 Hammer price: HUF 46 000 428 428 Wildgans, Anton Ead. Tábory Pál forditása Karinthy Frigyes előszavával. 1928 Bp. ((Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet.)) Starting price: HUF 1 500 Hammer price: HUF 1 500 429 429 [Wohl Janka] A jó társaság modora és illemszabályai. Irta egy nagyvilági hölgy. 1894 Bp. (Athenaeum) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 6 500 430 430 Zalai krónika. Szerk.: Halis István. Első kötet [unicus]. 1915 Nagykanizsa (Zala Ny) Starting price: HUF 1 800 Hammer price: HUF 10 000 431 431 Zámborszky Ilona A magyar Országház 1937 Bp. ((Athenaeum.)) Starting price: HUF 2 500 Hammer price: HUF 2 500 432 432 [Zedlitz, Jos. Chr. Freih. von] Pia desideria für Ungarn 1840 Leipzig (Wigand) 433 433 Zelk Zoltán Gyermekbánat (Bp. (Hungária) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 3 000 434 434 Zelk Zoltán Kifosztott táj. Versek. 1936 Bp. ((Szerző.)) 435 435 Zelk Zoltán Teremtés tanuja. Válogatott versek. 1945 (Bp. (Cserépfalvi) 436 436 Zelovich Dezső Az országgyűlési napló története 1936 Bp. (Gyorsírási Ügyek M. Kir. Kormánybiztossága) 437 437 Zichy, Géza L' histoire d' un chateau - "Egy vár története" - "Geschichte einer Burg". Pieces caracteristiques pour grand orchestre. Musique et poesie par le Comte ---. Bp. (Harmonia) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 3 000 438 438 Ziegler, Anton Vaterländische Bilder - Chronik aus der Geschichte des österreichischen Kaiserstaates. Die neueste Zeit. Nach den besten Hilfsquellen bearbeitet und mit Original-Handzeichnungen ausgestattet von ---. I-II. Abtheilungen. [egybekötve] 1850 Wien (Szerző) Starting price: HUF 50 000 Hammer price: HUF 130 000 439 439 Zilahy Lajos Hazajáró lélek. Színmű 3 felvonásban. Bp. (Athenaeum) Starting price: HUF 1 200 Hammer price: HUF 1 200 440 440 Zrínyi (Miklós) ---nek minden munkaji. Kiadta Kazinczy Ferencz. I-II. kötet [egybekötve]. 1817 Pesten (Trattner) Starting price: HUF 16 000 Hammer price: HUF 26 000 441 441 [Zsedényi Ede] Ungarische Zustände 1847 Leipzig (Brockhaus) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 4 600 442 442 [Zsedényi Ede] Ungarns Gegenwart 1845 Leipzig (Philipp Reclam jun) Starting price: HUF 2 800 Hammer price: HUF 3 400 443 443 Zsigmondi Károly kocsi-gyáros Budapesten, IV. kerület, Muzeum-körut 21. A Muzeum áttellenben. (Bp. ((Nissenberg Ármin.)) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 6 500 444 444 Babits Mihály Laodameia. Kner Erzsébet kalligrafált kézirata merített papíroson, vörös és fekete tintával. Starting price: HUF 60 000 Hammer price: HUF 170 000 Pagination First page « First Previous page ‹‹ Page 1 Page 2 Page 3 Page 4 Current page 5