63. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 401 – 444-ig. Összes tétel: 444 darab. 401 401 Vajda Péter Buda halála. Szomorujáték öt felvonásban. Közrebocsátá Zsilinszky Mihály. 1867 Pest (Kilián) Kikiáltási ár: 1 800 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 402 402 Válogatott költői olvasmányok a költők rövid életrajzával. A középtanodák, polgári iskolák, valamint egyéb hasonczélú tanintézetek növendékei használatára magyarázó jegyzetekkel ellátva. Szerkesztette Koleszár Mihály. 1891 Sopron (Litfass Károly) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 403 403 Vámbéry Ármin --- vázlatai Közép-Ázsiából. Ujabb adalékok az oxusmelléki országok népismereti, társadalmi és politikai viszonyaihoz. 1868 Pest (Ráth Mór) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 404 404 Vándor Kálmán Börtönéjszakák (Szombathely) ((Vasvármegye ny.)) Kikiáltási ár: 500 Ft Leütési ár: 500 Ft 405 405 Vángel Jenő, dr. Nagy képes természetrajz a hazai művelt közönség számára. I-II. rész. (egybekötve) 1899 Bp. (Athenaeum) 406 406 Varga Nándor Lajos Régi fametszetes magyar vagy magyar vonatkozású könyvek (1493-1599) a Sepsi-Szent-Györgyi Székely Nemzeti Múzeumban 1942 Bp. ((Szerző.)) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 407 407 Varga Zoltán A Széchenyi-ábrázolás fő irányai a magyar történetírásban (1851-1918) 1963 Bp. (Akadémiai) 408 408 Vas István Kettős örvény (Bp.) (Franklin) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 409 409 Vasarely, Victor 1961 ( Köln (Galerie "Der Spiegel".)) 410 410 (Vay Sarolta) D'Artagnan Régi magyar társasélet. Előszóval ellátta Porzó (Ágai Adolf). I-II. kötet. 1900 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 411 411 Veress Sándor A magyar emigratio a Keleten. I-II. kötet. 1878 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 412 412 Vörösmarty (Mihály) --- minden munkái. Kiadák barátai Bajza J. és Schedel Ferencz. I-X. kötet [hat darab]. Pesten (Kilián) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 413 413 Wagner János Magyarország gyomnövényei. Kiadja Darányi Ignác. Írta és a színes táblákat festette ---. 12 táblán 51 színes és 210 szövegközti képpel. 1908 Bp. (Pallas) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 414 414 Wargha István Mi kell a' Magyarnak? 1834 Kassán (Werfer K) 415 415 Wargha István Terv a' kisdedóvó-intézetek terjesztése iránt a' két magyar hazában 1843 Pest (Landerer és Heckenast) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 416 416 Wenzel Gusztáv Stibor vajda. Életrajzi tanulmány. 1874 Bp. (Eggenberger) 417 417 Weöres Sándor A fogak tornáca (Bp. (Egyetemi ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 418 418 Weöres Sándor Medúza. Versek. Bp. (Kir. Magyar Egy. Ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 419 419 Weöres Sándor A teljesség felé Bp. (Móricz Zsigmond Könyvek) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 420 420 (Werbőczy István) Verbőczi István --- hármaskönyve. Az MDXVII-ki eredeti kiadásra ügyelve magyarúl kiadta a' Magyar Tudós Társaság. 1844 Pest (Eggenberger) 421 421 (Werbőczy István) Verbőczi István --- hármaskönyve. Az MDXVII-ki eredeti kiadásra ügyelve magyarul kiadta a Magyar Tudományos Akadémia. Második kiadás. 1864 Pest (Eggenberger) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 422 422 Werbőczy István Tripartitum opus juris consuetudinarii regni Hungariae. Magyarország szokásos jogának hármaskönyve. Ford.: Csiky Kálmán. 1894 Bp. (M. Kir. Egy. Ny) Kikiáltási ár: 7 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 423 423 Wertheimer Ede Ausztria és Magyarország a tizenkilenczedik század első tizedében. Uj kiadás. I-II. kötet. Bp. (Ráth M) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 424 424 Wilde, Oscar De profundis. Forditotta Telekes Béla. (Bp. (Genius) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 425 425 Wilde, Oscar Dorian Gray arcképe. Forditotta: Kosztolányi Dezső. I-II. kötet. (Bp. (Genius) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 426 426 Wilde, Oscar Lord Arthur Saville büne. Forditotta Bálint Lajos. (Bp. (Genius) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 9 500 Ft 427 427 Wilde, Oscar A readingi fegyház balladája. Forditotta Tóth Árpád. Komjáti Vanyerka Gyula nyolc eredeti rézkarcával. 1921 Bp. (Dante) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 46 000 Ft 428 428 Wildgans, Anton Ead. Tábory Pál forditása Karinthy Frigyes előszavával. 1928 Bp. ((Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet.)) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 429 429 [Wohl Janka] A jó társaság modora és illemszabályai. Irta egy nagyvilági hölgy. 1894 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 430 430 Zalai krónika. Szerk.: Halis István. Első kötet [unicus]. 1915 Nagykanizsa (Zala Ny) Kikiáltási ár: 1 800 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 431 431 Zámborszky Ilona A magyar Országház 1937 Bp. ((Athenaeum.)) Kikiáltási ár: 2 500 Ft Leütési ár: 2 500 Ft 432 432 [Zedlitz, Jos. Chr. Freih. von] Pia desideria für Ungarn 1840 Leipzig (Wigand) 433 433 Zelk Zoltán Gyermekbánat (Bp. (Hungária) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 434 434 Zelk Zoltán Kifosztott táj. Versek. 1936 Bp. ((Szerző.)) 435 435 Zelk Zoltán Teremtés tanuja. Válogatott versek. 1945 (Bp. (Cserépfalvi) 436 436 Zelovich Dezső Az országgyűlési napló története 1936 Bp. (Gyorsírási Ügyek M. Kir. Kormánybiztossága) 437 437 Zichy, Géza L' histoire d' un chateau - "Egy vár története" - "Geschichte einer Burg". Pieces caracteristiques pour grand orchestre. Musique et poesie par le Comte ---. Bp. (Harmonia) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 438 438 Ziegler, Anton Vaterländische Bilder - Chronik aus der Geschichte des österreichischen Kaiserstaates. Die neueste Zeit. Nach den besten Hilfsquellen bearbeitet und mit Original-Handzeichnungen ausgestattet von ---. I-II. Abtheilungen. [egybekötve] 1850 Wien (Szerző) Kikiáltási ár: 50 000 Ft Leütési ár: 130 000 Ft 439 439 Zilahy Lajos Hazajáró lélek. Színmű 3 felvonásban. Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 440 440 Zrínyi (Miklós) ---nek minden munkaji. Kiadta Kazinczy Ferencz. I-II. kötet [egybekötve]. 1817 Pesten (Trattner) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 441 441 [Zsedényi Ede] Ungarische Zustände 1847 Leipzig (Brockhaus) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 442 442 [Zsedényi Ede] Ungarns Gegenwart 1845 Leipzig (Philipp Reclam jun) Kikiáltási ár: 2 800 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 443 443 Zsigmondi Károly kocsi-gyáros Budapesten, IV. kerület, Muzeum-körut 21. A Muzeum áttellenben. (Bp. ((Nissenberg Ármin.)) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 444 444 Babits Mihály Laodameia. Kner Erzsébet kalligrafált kézirata merített papíroson, vörös és fekete tintával. Kikiáltási ár: 60 000 Ft Leütési ár: 170 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Oldal 2 Oldal 3 Oldal 4 Jelenlegi oldal 5