Auction 65 Place ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Place of show Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Items 501 – 600 of total 620. 501 501 A' szepességi XVI. városok pragmaticai történet- 's állományvázlata 1842 Lőcsén (Werthmüller) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 9 500 502 502 Szeremlei Sámuel, dr. A hódmezővásárhelyi református egyház története. Tekintettel az ország és a vidék egyházi állapotára és főbb eseményeire. 1927 Hódmezővásárhelyen (Roth A. ny.) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 2 200 503 503 Szeszler Mór Vágvölgyi-Emlék. 1875. évi septemberben nagyságos Metzner Antal m. kir. ministeri osztály tanácsos urnak ajánlva--mérnök által. 1875 H.n. (ny.n) Starting price: HUF 20 000 Hammer price: HUF 20 000 504 504 Szigeti János Budapest (Buda, Óbuda és Pest) a XIX. század első harmadában 1933 Bp (Csáthy Ferenc Egyetemi Könyvker. és Irod. Váll.) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 1 000 505 505 Szilágyi István Máramaros vármegye egyetemes leirása. A magyar orvosok és természetvizsgálók 1876-ban Szigeten tartott XIX-dik nagygyülésének alkalmából. Szerkeszté ---. 1876 Bp (M.Kir. Egy.) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 12 000 506 506 Szilágyi János Aquincum 1956 Bp (Akadémiai.) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 800 507 507 Szinnyei József Komárom 1848-49-ben (napló-jegyzetek) 1887 Bp. (Aigner) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 65 000 508 508 Szirmay, (Antal) Antonius Notitia historica, politica, oeconomica montium, et locorum viniferorum comitatus Zempleniensis. Authore --- de Szirma. 1798 Cassoviae (Typ. Joannis Josephi Ellinger) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 3 000 509 509 Szirmay, (Antal) Antonius Notitia topographica, politica inclyti comitatus Zempléniensis per --- de Szirma... Edita et indicibus provisa industria Martini Georgii Kovachich. 1803 Budae (Typ. Reg. Univ. Pestanae. () Starting price: HUF 5 000 Hammer price: HUF 7 500 510 510 Szirmay Antal, szirmai Szathmár vármegye' fekvése, történetei, és polgári esmérete. I-II. rész. Budán (Kir. Magy. Univ) Starting price: HUF 16 000 Hammer price: HUF 32 000 511 511 Szmrecsányi Marian A novai templom és falképei 1935 Bp ((Pestvidéki ny.)) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 800 512 512 Szmrecsányi Miklós Eger és környékének részletes kalauza. Második kiadás. 1930 Bp (Turistaság és Alpinizmus.) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 800 513 513 Szontagh Miklós, dr. Tátrakalauz. Utmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. Bp., (Singer és Wolfner.) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 3 600 514 514 Dr. Szontagh Palota-Szanatorium. Nově Smokovec-Ujtátrafüred (Magas Tátra-Csehszlovákia) (Prága) (M. Schulz.) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 2 600 515 515 Sztriha Kálmán Kiskundorozsma története 1937 Kiskundorozsma ((Árpád ny)) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 516 516 Szűcs István Szabad királyi Debreczen város történelme három kötetben ábrákkal. A legrégebbi kortól a mai időkig. I-III. kötet [egybekötve]. Debreczen (Városi ny) Starting price: HUF 10 000 Hammer price: HUF 28 000 517 517 Szügyi Elemér Emlék Budavárából. Gyüjtötte ---. Bp (Pfeifer.) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 2 400 518 518 Tábori Kornél A kártyázó Budapest. Hazárdjátékosok, játékbarlangok, hamisjátékosok. Bp (Nagyharang.) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 6 000 519 519 Tábori Kornél Pesti élet. Képes riportkönyv. 1910 Bp. (Révai és Salamon ny) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 4 600 520 520 Táncsics Mihály Fővárosunk 1867 Pest (Bartalits ny) Starting price: HUF 8 000 Hammer price: HUF 30 000 521 521 Tanner József Egerszalók. A szolgaságtól a szabadságig. 1961 (Bp) (Gondolat.) Starting price: HUF 600 Hammer price: HUF 1 100 522 522 Tanulmány a szomszédos községeknek Budapesthez való kapcsolásáról 1908 Bp (Székesfőv. ny.) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 3 200 523 523 T(eleki) D(omokos), g(róf) Egyneh'any hazai utazások' le-irása Tót és Horváth országoknak rövid esmértetésével egygyütt. Ki adatott --- által. 1796 Bétsben (ny.n) Starting price: HUF 50 000 Hammer price: HUF 110 000 524 524 Situations-Plan Der zween Kőnigl: FreyStädte Pest und Ofen samt derer Vorstaedten, nebst Beschreibung der berühmten Gebaeude, Kirchen und Gaessen. Starting price: HUF 150 000 Hammer price: HUF 380 000 525 525 A budapesti Kerepesuti temető térképe. Szerk. és kiadja: Vasvári Kovács József. Bp (Grund V. ny.) Starting price: HUF 1 200 Hammer price: HUF 3 000 526 526 Dalmatia, Sclavonia, Croatia, Bosnia, Servia... Venundantur per Gerardum et Leonardum Valk (Amsterdam, 1720). Starting price: HUF 24 000 Hammer price: HUF 30 000 527 527 Danubii fluminis (hic ab urbe Belgrado, per Mare Nigrum usqu. Constantinopolim defluentis exhibiti) pars infima, in qua Transylvania, Wallachia, Moldavia, Bulgaria, Servia, Romania et Bessarabia cum vicinis Regionibus ostenduntur a Ioh. Bapt. Homanno S.C. M. Norimbergae. Starting price: HUF 12 000 Hammer price: HUF 15 000 528 528 Esztergom kéziratos térképe Starting price: HUF 130 000 Hammer price: HUF 160 000 529 529 Hadáry Róza elemi népiskolai tanuló által rajzolt és színezett vármegye-térképek H.n. Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 3 000 530 530 Hungaria regnum Starting price: HUF 24 000 Hammer price: HUF 28 000 531 531 Hungarie ampliori significatu et veteris vel Methodicae complexae Regna Hungarie Propriare Croatie, Dalmatie, Bosniae, Serviae, Bulgariae... Starting price: HUF 20 000 Hammer price: HUF 30 000 532 532 Hungarie regnum Starting price: HUF 20 000 Hammer price: HUF 28 000 533 533 Das Koenigreich Ungarn in seine Zehen Gebiethe und alle Gespannschaften abgetheilt Starting price: HUF 65 000 Hammer price: HUF 65 000 534 534 Landtafel des Ungerlands / Polands / Reussen / Littaw / Walachey und Bulgarey Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 22 000 535 535 Mappa postalis inclyti Regni Hungariae partiumque eidem adnexarum districtus postales discernens Starting price: HUF 20 000 Hammer price: HUF 22 000 536 536 Mappa Terrenum Possessionis Pázmánd I: Co(mi)t(a)tui Albensi ingremiatae et ad illustrissimam dominam viduam generaliss(im)am a Kempelen baronissam Juditham Schröttl de Mansperg spectantis cum omnibus Apertinentiis exhibens... Elevata per Michael Oláh...1804 Purizata per Alexand(er) Roth. 1805... Starting price: HUF 60 000 Hammer price: HUF 60 000 537 537 Neu Geographisch vorgestelltes Ungarisches Kriegs-Theatrum in Servien und dem Bannat Temeswar... von Ioh. Bapt. Homann Starting price: HUF 30 000 Hammer price: HUF 130 000 538 538 Nova et Accurata Hungariae cum adjacentibus Regnis et Principatibus Tabula... a Matthaeo Seutter Starting price: HUF 20 000 Hammer price: HUF 30 000 539 539 Nova Tabula Totius Danubii cum Adjacentibus Regnis nec non Totius Graeciae et Archipelagi. Johan Michael Probst. Augsburg 1789. Starting price: HUF 24 000 Hammer price: HUF 34 000 540 540 Principatus Transilvanie in suas quasque Nationes earumque Sedes et Regiones cum finitimis vicinorum Statuum Provinciis accurate divisus opera Ioh. Baptistae Homanni Starting price: HUF 16 000 Hammer price: HUF 26 000 541 541 Regni Hungariae, Graeciae, et Moreae... Novissima Delineatio per Joannum Danckerum Starting price: HUF 16 000 Hammer price: HUF 26 000 542 542 Regni Hungariae nova et exactissima delineatio 1664 Amsterdami (Apud Johannem Blaeu) Starting price: HUF 120 000 Hammer price: HUF 140 000 543 543 Regnum Hungariae, in quo continentur Regiones Servia, Walachia, Bulgaria... Starting price: HUF 16 000 Hammer price: HUF 19 000 544 544 Le Royaume de Hongrie Starting price: HUF 18 000 Hammer price: HUF 18 000 545 545 Le Royaume de Hongrie Starting price: HUF 50 000 Hammer price: HUF 50 000 546 546 Tabula specialis IV. episcopalis dioecesis Jauriensis exhibens archi-diaconatum Rábensem Starting price: HUF 10 000 Hammer price: HUF 0 547 547 Tabula specialis VI. episcopalis dioecesis Jauriensis exhibens archi-diaconatum Komáromiensem Starting price: HUF 10 000 Hammer price: HUF 0 548 548 Totius regni Hungariae et adjacentium Regionum tabula denuo ob res bellicas inter Christianos et Turcas exacte correcta ac innumeris locis aucta per Nicolaum Visscher Starting price: HUF 24 000 Hammer price: HUF 30 000 549 549 Transilvania Starting price: HUF 20 000 Hammer price: HUF 40 000 550 550 Transylvaniae, Moldaviae, Walachiae, Bulgariae nova et accurata delineatio... opera et sumptibus Matthaei Seutteri... Starting price: HUF 24 000 Hammer price: HUF 30 000 551 551 Ungariae loca praecipua recens emendata atque edita, per Ioannem Sambucum Pannonium... Starting price: HUF 45 000 Hammer price: HUF 75 000 552 552 Tessedik Sámuel Szarvasi nevezetességek azaz Szarvas mezőváros gazdasági krónikája. Ford.: Nádor Jenő dr. Függelékül Kemény Gábor dr. fordításában és tanulmányával: --- tanulmányi tervezete, a magyar iskolaügyről írott tizenkét paragrafusa s Hajnóczy Józsefhez írott levelei. 1938 Bp., (Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Ny.) Starting price: HUF 1 000 Hammer price: HUF 1 000 553 553 Thirring Gusztáv, dr. Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. 1900 Bp. (Magyar Turista-Egyesület Bp.-i Osztálya) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 3 400 554 554 Thirring Gusztáv, dr. Kőszeg és környékének részletes kalauza 1928 Bp (Turistaság és Alpinizmus.) Starting price: HUF 1 200 Hammer price: HUF 1 600 555 555 Thirring Gusztáv, dr. Sopron és a magyar Alpok. Úti kalauz. 1911 Sopron (Dunántúli Turista-Egyesület) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 5 000 556 556 Thirring Gusztáv, dr.- Heimler Károly, dr.: Sopron és környékének részletes kalauza. (24 képpel, 4 alaprajzzal és 1 térképpel.) Második kiadás. 1925 Bp., (Turistaság és Alpinizmus.) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 557 557 Thirring Gusztáv, dr. Sopron házai és háztulajdonosai 1734-től 1939-ig 1941 Sopron (Székely és Tsa) Starting price: HUF 1 000 Hammer price: HUF 1 400 558 558 Thirring Gusztáv, dr. Sopron városa a 18. században. Népesedés- és gazdaságtörténeti tanulmány. 1939 Sopron (Székely és Társa ny) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 1 600 559 559 Thurzó Ferenc A nagybányai ev. ref. főiskola (Schola Rivulina) története 1547-1755. (Függelék: Matrix illustris scholae Rivulinae.) 1905 Nagybányán (Morvay Gyula) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 1 600 560 560 Tokaj-hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-hegyaljai Bormívelő Egyesület és elnöke báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József -- Török István. 1867 Pest (Emich) Starting price: HUF 90 000 Hammer price: HUF 120 000 561 561 Tonelli Sándor Nagyapáink Pest-Budája 1944 Bp (Athenaeum.) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 4 600 562 562 Tooth János Kis-kun-halas város története. Irta: ---. Jegyzetekkel s oklevéltárral ellátva kiadta: Szilágyi Sándor. 1861 Nagy-Kőrös ((Szilády K. ny.)) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 800 563 563 Tóth Ferenc, dr. Pápa megyei város és környéke. Természeti- és emberföldrajzi tanulmány. 1933 Pápa (Keresztény Nemzeti Ny) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 4 500 564 564 Tóth Kálmán Mezőkeresztes története Miskolc (Magyar Jövő ny) Starting price: HUF 1 000 Hammer price: HUF 2 400 565 565 Tóth Rezső Budapesti séták. Három fiu naplója. Mühlbeck Károly rajzaival. 1907 Bp (Athenaeum.) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 2 600 566 566 Tömöry Lajos Hajduszovát gazdasági földrajza a XVII. század közepe óta 1942 Debrecen (Béke Z) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 0 567 567 (Töppelt Lőrinc) Toppeltinus, Laur Origines et occasus Transsylvanorum, seu erutae nationes Transsylvaniae, earumque ultimi temporis revolutiones, historica narratione breviter comprehensae 1762 Viennae (Krüchten) Starting price: HUF 36 000 Hammer price: HUF 75 000 568 568 Török József A' két magyar haza első rangú gyógyvizei és fürdő-intézetei. Természet- vegy- 's gyógytani sajátságaikban előterjesztve. 1848 Pesten (Beimel ny) Starting price: HUF 6 000 Hammer price: HUF 6 000 569 569 Török József A két magyarhaza első rangu gyógyvizei és fürdőintézetei. Természet-, vegy-, s gyógytani sajátságaikban előterjesztve. Második ujra átdolgozott s tetemesen bővített kiadás. 1859 Debreczenben (Városi ny) Starting price: HUF 12 000 Hammer price: HUF 34 000 570 570 Törs Kálmán Margit-sziget 1872 Pest (Athenaeum) Starting price: HUF 8 000 Hammer price: HUF 8 000 571 571 Tragor Ignácz Vác vára és képei. Kép- és helyrajzi tanulmány. 28 szövegképpel és 14 melléklettel. 1906 Vác (Váci Múzeum-Egyesület) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 5 000 572 572 [Tragor Ignác] Váci Náci Vác vidámsága. Vácra és váciakra vonatkozó válogatott viccek, versek, víg történetek, adomák és tréfák. Összegyüjtötte ---. Végh Gusztáv rajzaival. 1923 Vác (Váci Múzeum-Egyesület) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 4 000 573 573 Trencsényi-Waldapfel Imre A régi Pest-Buda. Egykorú képek és leírások. Összeáll.: ---. 1937 (Bp.) (Officina) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 800 574 574 Ugró Gyula, dr. Ujpest 1831-1930. 1932 Bp (M.V.M. Kiadóhi.) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 575 575 Ujlaki Antal Tisza Lajos és Szeged Szeged (Endrényi Lajos) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 3 200 576 576 Ungarn und Siebenbürgen in Bildern. Verleger und Redacteure: Franz von Kubinyi und Emerich von Vahot. (Aus dem Ungarischen übersetzt.) Erster Band [unicus]. 1854 Pest (Emich) Starting price: HUF 16 000 Hammer price: HUF 30 000 577 577 Unger Hugó Miskolc a bükkvidéki főváros rövid ismertetése 1928 Miskolc (Magyar Jövő Rt) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 800 578 578 Unghváry Ede Sztropkó és várának története. Eredeti okiratok s más kútfők nyomán. 1912 Huszt (Szerző) Starting price: HUF 4 000 Hammer price: HUF 17 000 579 579 Az ungi református egyházmegye. Adalékok az ungi református egyházmegye történetéhez. Szerkesztette: Haraszy Károly. 1931 Nagykapos (Heiman ny) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 6 500 580 580 Ungvár és Ung vármegye. (Ungvár és Ung vármegye községei.) Bp (Vármegyei szociográfiák kiadóhiv.) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 26 000 581 581 Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és utmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. 1935 (Bp) (Orsz. Magyar Weekend Egy.) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 3 000 582 582 Uxa József A budavári királyi kápolna s a m. kir. udvari és várplébánia története Bp. (Stephaneum ny) Starting price: HUF 1 500 Hammer price: HUF 1 500 583 583 Váci dekameron. I-III. kötet. Vác (Váci Múzeum-Egyesület) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 5 500 584 584 A váci egyházmegye töréneti névtára. Első rész: az intézmények törénete 1915 Vácz (Dercsényi) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 2 600 585 585 Vágvölgyi kalauz. Útmutató a Vágvölgy Pöstyén-Kralováni részében. Szerk.: Pázmány Lajos. 1914 Trencsén (Körjegyzői ny) Starting price: HUF 2 400 Hammer price: HUF 5 000 586 586 Vajda Pál R. A Lánchíd története 1947 Bp (Szikra.) Starting price: HUF 400 Hammer price: HUF 600 587 587 Vakarcs Kálmán A Szentgotthárd-muraszombati járás ismertetése Szombathely (Vasvármegye ny.) Starting price: HUF 1 500 Hammer price: HUF 4 000 588 588 Vályi András Magyar Országnak leírása. I-III. kötet. Budán (Királyi Universitás) Starting price: HUF 80 000 Hammer price: HUF 220 000 589 589 Váradi Antal Az egykori Budapest. A fő= és székváros hajdani élete, történetei, viszontagságai. 1922 H.n. (Pesti Könyvny. Rt.) Starting price: HUF 1 500 Hammer price: HUF 3 800 590 590 Váradi Antal A régi Pest emlékeiből 1921 Bp. (Pest Könyvny. Rt) Starting price: HUF 1 600 Hammer price: HUF 1 600 591 591 Vas vármegye és Szombathely megyei város általános ismertetője és címtára az 1931-32. évre. I-II. kötet [egybekötve]. Főszerkesztő: F. Szabó Géza. Bp (Vármegyei Tisztviselők Orsz. Egy.) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 3 000 592 592 Vass József Pásztó története 1939 Gyöngyös ((Hungária-ny)) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 1 300 593 593 Vass Klára Buda német utcanevei. A Vár és Ujlak utcanevei 1696-1872. 1929 Bp (Pfeifer.) Starting price: HUF 600 Hammer price: HUF 3 200 594 594 Vedres (István) Istvány A' Tiszát a' Dunával öszve kaptsoló új hajókázható tsatorna, mellynek hellyét nem tsak Magyar Ország, hanem az egész austriai birodalom hasznára felkeresni, és meg határozni igyekezett ---. Szegeden (Grünn Orbán bet) Starting price: HUF 14 000 Hammer price: HUF 16 000 595 595 (Vedres) Wedresch, (István) Stepha Ueber einen neuen Schiffbaren Kanal in Ungerland, mitelst dessen die Donau mit der Theiss am vortheilhaftesten verbunden werden kann. 1805 Segedin (Grünn) Starting price: HUF 14 000 Hammer price: HUF 14 000 596 596 Vendel István, vitéz Szekszárd megyei jogú város monografiája. Összeáll.: ---. 1941 Szekszárd (Molnár ny) Starting price: HUF 2 000 Hammer price: HUF 2 000 597 597 Veress Endre, dr. Hunyadmegye bányászatának és bányiparának multja. Levéltári kutatásai alapján irta ---. 1910 Déva (Hirsch Adolf) Starting price: HUF 600 Hammer price: HUF 600 598 598 Viktorin József Visegrád hajdan és most. Egykori királyi vár és székváros története s leirása különös tekintettel a várromok megóvására. 1872 Pest (Bickel) Starting price: HUF 800 Hammer price: HUF 1 100 599 599 Villányi Szaniszló Győr-vár és város helyrajza, erődítése, háztelek- és lakossági viszonyai a XVI. és XVII. században. (Két ábrával.) 1882 (Győr (Grosz G)) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 11 000 600 600 Villányi Szaniszló Néhány lap Esztergom város és megye multjából. (Három ábrával.) 1891 Esztergom (Laiszky János) Starting price: HUF 3 000 Hammer price: HUF 11 000 Pagination First page « First Previous page ‹‹ … Page 3 Page 4 Page 5 Current page 6 Page 7 Next page ›› Last page Last »