65. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 501 – 600-ig. Összes tétel: 620 darab. 501 501 A' szepességi XVI. városok pragmaticai történet- 's állományvázlata 1842 Lőcsén (Werthmüller) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 9 500 Ft 502 502 Szeremlei Sámuel, dr. A hódmezővásárhelyi református egyház története. Tekintettel az ország és a vidék egyházi állapotára és főbb eseményeire. 1927 Hódmezővásárhelyen (Roth A. ny.) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 503 503 Szeszler Mór Vágvölgyi-Emlék. 1875. évi septemberben nagyságos Metzner Antal m. kir. ministeri osztály tanácsos urnak ajánlva--mérnök által. 1875 H.n. (ny.n) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 504 504 Szigeti János Budapest (Buda, Óbuda és Pest) a XIX. század első harmadában 1933 Bp (Csáthy Ferenc Egyetemi Könyvker. és Irod. Váll.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 505 505 Szilágyi István Máramaros vármegye egyetemes leirása. A magyar orvosok és természetvizsgálók 1876-ban Szigeten tartott XIX-dik nagygyülésének alkalmából. Szerkeszté ---. 1876 Bp (M.Kir. Egy.) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 506 506 Szilágyi János Aquincum 1956 Bp (Akadémiai.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 800 Ft 507 507 Szinnyei József Komárom 1848-49-ben (napló-jegyzetek) 1887 Bp. (Aigner) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 65 000 Ft 508 508 Szirmay, (Antal) Antonius Notitia historica, politica, oeconomica montium, et locorum viniferorum comitatus Zempleniensis. Authore --- de Szirma. 1798 Cassoviae (Typ. Joannis Josephi Ellinger) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 509 509 Szirmay, (Antal) Antonius Notitia topographica, politica inclyti comitatus Zempléniensis per --- de Szirma... Edita et indicibus provisa industria Martini Georgii Kovachich. 1803 Budae (Typ. Reg. Univ. Pestanae. () Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 510 510 Szirmay Antal, szirmai Szathmár vármegye' fekvése, történetei, és polgári esmérete. I-II. rész. Budán (Kir. Magy. Univ) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 32 000 Ft 511 511 Szmrecsányi Marian A novai templom és falképei 1935 Bp ((Pestvidéki ny.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 512 512 Szmrecsányi Miklós Eger és környékének részletes kalauza. Második kiadás. 1930 Bp (Turistaság és Alpinizmus.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 513 513 Szontagh Miklós, dr. Tátrakalauz. Utmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. Bp., (Singer és Wolfner.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 514 514 Dr. Szontagh Palota-Szanatorium. Nově Smokovec-Ujtátrafüred (Magas Tátra-Csehszlovákia) (Prága) (M. Schulz.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 515 515 Sztriha Kálmán Kiskundorozsma története 1937 Kiskundorozsma ((Árpád ny)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 516 516 Szűcs István Szabad királyi Debreczen város történelme három kötetben ábrákkal. A legrégebbi kortól a mai időkig. I-III. kötet [egybekötve]. Debreczen (Városi ny) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 517 517 Szügyi Elemér Emlék Budavárából. Gyüjtötte ---. Bp (Pfeifer.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 518 518 Tábori Kornél A kártyázó Budapest. Hazárdjátékosok, játékbarlangok, hamisjátékosok. Bp (Nagyharang.) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 519 519 Tábori Kornél Pesti élet. Képes riportkönyv. 1910 Bp. (Révai és Salamon ny) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 520 520 Táncsics Mihály Fővárosunk 1867 Pest (Bartalits ny) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 521 521 Tanner József Egerszalók. A szolgaságtól a szabadságig. 1961 (Bp) (Gondolat.) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 1 100 Ft 522 522 Tanulmány a szomszédos községeknek Budapesthez való kapcsolásáról 1908 Bp (Székesfőv. ny.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 523 523 T(eleki) D(omokos), g(róf) Egyneh'any hazai utazások' le-irása Tót és Horváth országoknak rövid esmértetésével egygyütt. Ki adatott --- által. 1796 Bétsben (ny.n) Kikiáltási ár: 50 000 Ft Leütési ár: 110 000 Ft 524 524 Situations-Plan Der zween Kőnigl: FreyStädte Pest und Ofen samt derer Vorstaedten, nebst Beschreibung der berühmten Gebaeude, Kirchen und Gaessen. Kikiáltási ár: 150 000 Ft Leütési ár: 380 000 Ft 525 525 A budapesti Kerepesuti temető térképe. Szerk. és kiadja: Vasvári Kovács József. Bp (Grund V. ny.) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 526 526 Dalmatia, Sclavonia, Croatia, Bosnia, Servia... Venundantur per Gerardum et Leonardum Valk (Amsterdam, 1720). Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 527 527 Danubii fluminis (hic ab urbe Belgrado, per Mare Nigrum usqu. Constantinopolim defluentis exhibiti) pars infima, in qua Transylvania, Wallachia, Moldavia, Bulgaria, Servia, Romania et Bessarabia cum vicinis Regionibus ostenduntur a Ioh. Bapt. Homanno S.C. M. Norimbergae. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 528 528 Esztergom kéziratos térképe Kikiáltási ár: 130 000 Ft Leütési ár: 160 000 Ft 529 529 Hadáry Róza elemi népiskolai tanuló által rajzolt és színezett vármegye-térképek H.n. Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 530 530 Hungaria regnum Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 531 531 Hungarie ampliori significatu et veteris vel Methodicae complexae Regna Hungarie Propriare Croatie, Dalmatie, Bosniae, Serviae, Bulgariae... Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 532 532 Hungarie regnum Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 533 533 Das Koenigreich Ungarn in seine Zehen Gebiethe und alle Gespannschaften abgetheilt Kikiáltási ár: 65 000 Ft Leütési ár: 65 000 Ft 534 534 Landtafel des Ungerlands / Polands / Reussen / Littaw / Walachey und Bulgarey Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 535 535 Mappa postalis inclyti Regni Hungariae partiumque eidem adnexarum districtus postales discernens Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 536 536 Mappa Terrenum Possessionis Pázmánd I: Co(mi)t(a)tui Albensi ingremiatae et ad illustrissimam dominam viduam generaliss(im)am a Kempelen baronissam Juditham Schröttl de Mansperg spectantis cum omnibus Apertinentiis exhibens... Elevata per Michael Oláh...1804 Purizata per Alexand(er) Roth. 1805... Kikiáltási ár: 60 000 Ft Leütési ár: 60 000 Ft 537 537 Neu Geographisch vorgestelltes Ungarisches Kriegs-Theatrum in Servien und dem Bannat Temeswar... von Ioh. Bapt. Homann Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 130 000 Ft 538 538 Nova et Accurata Hungariae cum adjacentibus Regnis et Principatibus Tabula... a Matthaeo Seutter Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 539 539 Nova Tabula Totius Danubii cum Adjacentibus Regnis nec non Totius Graeciae et Archipelagi. Johan Michael Probst. Augsburg 1789. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 34 000 Ft 540 540 Principatus Transilvanie in suas quasque Nationes earumque Sedes et Regiones cum finitimis vicinorum Statuum Provinciis accurate divisus opera Ioh. Baptistae Homanni Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 541 541 Regni Hungariae, Graeciae, et Moreae... Novissima Delineatio per Joannum Danckerum Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 542 542 Regni Hungariae nova et exactissima delineatio 1664 Amsterdami (Apud Johannem Blaeu) Kikiáltási ár: 120 000 Ft Leütési ár: 140 000 Ft 543 543 Regnum Hungariae, in quo continentur Regiones Servia, Walachia, Bulgaria... Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 19 000 Ft 544 544 Le Royaume de Hongrie Kikiáltási ár: 18 000 Ft Leütési ár: 18 000 Ft 545 545 Le Royaume de Hongrie Kikiáltási ár: 50 000 Ft Leütési ár: 50 000 Ft 546 546 Tabula specialis IV. episcopalis dioecesis Jauriensis exhibens archi-diaconatum Rábensem Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 0 Ft 547 547 Tabula specialis VI. episcopalis dioecesis Jauriensis exhibens archi-diaconatum Komáromiensem Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 0 Ft 548 548 Totius regni Hungariae et adjacentium Regionum tabula denuo ob res bellicas inter Christianos et Turcas exacte correcta ac innumeris locis aucta per Nicolaum Visscher Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 549 549 Transilvania Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 40 000 Ft 550 550 Transylvaniae, Moldaviae, Walachiae, Bulgariae nova et accurata delineatio... opera et sumptibus Matthaei Seutteri... Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 551 551 Ungariae loca praecipua recens emendata atque edita, per Ioannem Sambucum Pannonium... Kikiáltási ár: 45 000 Ft Leütési ár: 75 000 Ft 552 552 Tessedik Sámuel Szarvasi nevezetességek azaz Szarvas mezőváros gazdasági krónikája. Ford.: Nádor Jenő dr. Függelékül Kemény Gábor dr. fordításában és tanulmányával: --- tanulmányi tervezete, a magyar iskolaügyről írott tizenkét paragrafusa s Hajnóczy Józsefhez írott levelei. 1938 Bp., (Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Ny.) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 553 553 Thirring Gusztáv, dr. Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. 1900 Bp. (Magyar Turista-Egyesület Bp.-i Osztálya) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 554 554 Thirring Gusztáv, dr. Kőszeg és környékének részletes kalauza 1928 Bp (Turistaság és Alpinizmus.) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 555 555 Thirring Gusztáv, dr. Sopron és a magyar Alpok. Úti kalauz. 1911 Sopron (Dunántúli Turista-Egyesület) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 556 556 Thirring Gusztáv, dr.- Heimler Károly, dr.: Sopron és környékének részletes kalauza. (24 képpel, 4 alaprajzzal és 1 térképpel.) Második kiadás. 1925 Bp., (Turistaság és Alpinizmus.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 557 557 Thirring Gusztáv, dr. Sopron házai és háztulajdonosai 1734-től 1939-ig 1941 Sopron (Székely és Tsa) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 400 Ft 558 558 Thirring Gusztáv, dr. Sopron városa a 18. században. Népesedés- és gazdaságtörténeti tanulmány. 1939 Sopron (Székely és Társa ny) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 559 559 Thurzó Ferenc A nagybányai ev. ref. főiskola (Schola Rivulina) története 1547-1755. (Függelék: Matrix illustris scholae Rivulinae.) 1905 Nagybányán (Morvay Gyula) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 560 560 Tokaj-hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-hegyaljai Bormívelő Egyesület és elnöke báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József -- Török István. 1867 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 90 000 Ft Leütési ár: 120 000 Ft 561 561 Tonelli Sándor Nagyapáink Pest-Budája 1944 Bp (Athenaeum.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 562 562 Tooth János Kis-kun-halas város története. Irta: ---. Jegyzetekkel s oklevéltárral ellátva kiadta: Szilágyi Sándor. 1861 Nagy-Kőrös ((Szilády K. ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 800 Ft 563 563 Tóth Ferenc, dr. Pápa megyei város és környéke. Természeti- és emberföldrajzi tanulmány. 1933 Pápa (Keresztény Nemzeti Ny) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 4 500 Ft 564 564 Tóth Kálmán Mezőkeresztes története Miskolc (Magyar Jövő ny) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 565 565 Tóth Rezső Budapesti séták. Három fiu naplója. Mühlbeck Károly rajzaival. 1907 Bp (Athenaeum.) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 566 566 Tömöry Lajos Hajduszovát gazdasági földrajza a XVII. század közepe óta 1942 Debrecen (Béke Z) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 0 Ft 567 567 (Töppelt Lőrinc) Toppeltinus, Laur Origines et occasus Transsylvanorum, seu erutae nationes Transsylvaniae, earumque ultimi temporis revolutiones, historica narratione breviter comprehensae 1762 Viennae (Krüchten) Kikiáltási ár: 36 000 Ft Leütési ár: 75 000 Ft 568 568 Török József A' két magyar haza első rangú gyógyvizei és fürdő-intézetei. Természet- vegy- 's gyógytani sajátságaikban előterjesztve. 1848 Pesten (Beimel ny) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 569 569 Török József A két magyarhaza első rangu gyógyvizei és fürdőintézetei. Természet-, vegy-, s gyógytani sajátságaikban előterjesztve. Második ujra átdolgozott s tetemesen bővített kiadás. 1859 Debreczenben (Városi ny) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 34 000 Ft 570 570 Törs Kálmán Margit-sziget 1872 Pest (Athenaeum) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 571 571 Tragor Ignácz Vác vára és képei. Kép- és helyrajzi tanulmány. 28 szövegképpel és 14 melléklettel. 1906 Vác (Váci Múzeum-Egyesület) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 572 572 [Tragor Ignác] Váci Náci Vác vidámsága. Vácra és váciakra vonatkozó válogatott viccek, versek, víg történetek, adomák és tréfák. Összegyüjtötte ---. Végh Gusztáv rajzaival. 1923 Vác (Váci Múzeum-Egyesület) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 573 573 Trencsényi-Waldapfel Imre A régi Pest-Buda. Egykorú képek és leírások. Összeáll.: ---. 1937 (Bp.) (Officina) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 574 574 Ugró Gyula, dr. Ujpest 1831-1930. 1932 Bp (M.V.M. Kiadóhi.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 575 575 Ujlaki Antal Tisza Lajos és Szeged Szeged (Endrényi Lajos) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 576 576 Ungarn und Siebenbürgen in Bildern. Verleger und Redacteure: Franz von Kubinyi und Emerich von Vahot. (Aus dem Ungarischen übersetzt.) Erster Band [unicus]. 1854 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 577 577 Unger Hugó Miskolc a bükkvidéki főváros rövid ismertetése 1928 Miskolc (Magyar Jövő Rt) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 578 578 Unghváry Ede Sztropkó és várának története. Eredeti okiratok s más kútfők nyomán. 1912 Huszt (Szerző) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 579 579 Az ungi református egyházmegye. Adalékok az ungi református egyházmegye történetéhez. Szerkesztette: Haraszy Károly. 1931 Nagykapos (Heiman ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 580 580 Ungvár és Ung vármegye. (Ungvár és Ung vármegye községei.) Bp (Vármegyei szociográfiák kiadóhiv.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 581 581 Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és utmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. 1935 (Bp) (Orsz. Magyar Weekend Egy.) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 582 582 Uxa József A budavári királyi kápolna s a m. kir. udvari és várplébánia története Bp. (Stephaneum ny) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 583 583 Váci dekameron. I-III. kötet. Vác (Váci Múzeum-Egyesület) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 584 584 A váci egyházmegye töréneti névtára. Első rész: az intézmények törénete 1915 Vácz (Dercsényi) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 585 585 Vágvölgyi kalauz. Útmutató a Vágvölgy Pöstyén-Kralováni részében. Szerk.: Pázmány Lajos. 1914 Trencsén (Körjegyzői ny) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 586 586 Vajda Pál R. A Lánchíd története 1947 Bp (Szikra.) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 600 Ft 587 587 Vakarcs Kálmán A Szentgotthárd-muraszombati járás ismertetése Szombathely (Vasvármegye ny.) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 588 588 Vályi András Magyar Országnak leírása. I-III. kötet. Budán (Királyi Universitás) Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 220 000 Ft 589 589 Váradi Antal Az egykori Budapest. A fő= és székváros hajdani élete, történetei, viszontagságai. 1922 H.n. (Pesti Könyvny. Rt.) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 590 590 Váradi Antal A régi Pest emlékeiből 1921 Bp. (Pest Könyvny. Rt) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 591 591 Vas vármegye és Szombathely megyei város általános ismertetője és címtára az 1931-32. évre. I-II. kötet [egybekötve]. Főszerkesztő: F. Szabó Géza. Bp (Vármegyei Tisztviselők Orsz. Egy.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 592 592 Vass József Pásztó története 1939 Gyöngyös ((Hungária-ny)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 300 Ft 593 593 Vass Klára Buda német utcanevei. A Vár és Ujlak utcanevei 1696-1872. 1929 Bp (Pfeifer.) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 594 594 Vedres (István) Istvány A' Tiszát a' Dunával öszve kaptsoló új hajókázható tsatorna, mellynek hellyét nem tsak Magyar Ország, hanem az egész austriai birodalom hasznára felkeresni, és meg határozni igyekezett ---. Szegeden (Grünn Orbán bet) Kikiáltási ár: 14 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 595 595 (Vedres) Wedresch, (István) Stepha Ueber einen neuen Schiffbaren Kanal in Ungerland, mitelst dessen die Donau mit der Theiss am vortheilhaftesten verbunden werden kann. 1805 Segedin (Grünn) Kikiáltási ár: 14 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 596 596 Vendel István, vitéz Szekszárd megyei jogú város monografiája. Összeáll.: ---. 1941 Szekszárd (Molnár ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 597 597 Veress Endre, dr. Hunyadmegye bányászatának és bányiparának multja. Levéltári kutatásai alapján irta ---. 1910 Déva (Hirsch Adolf) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 598 598 Viktorin József Visegrád hajdan és most. Egykori királyi vár és székváros története s leirása különös tekintettel a várromok megóvására. 1872 Pest (Bickel) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 100 Ft 599 599 Villányi Szaniszló Győr-vár és város helyrajza, erődítése, háztelek- és lakossági viszonyai a XVI. és XVII. században. (Két ábrával.) 1882 (Győr (Grosz G)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 600 600 Villányi Szaniszló Néhány lap Esztergom város és megye multjából. (Három ábrával.) 1891 Esztergom (Laiszky János) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ … Oldal 3 Oldal 4 Oldal 5 Jelenlegi oldal 6 Oldal 7 Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »