65. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 301 – 400-ig. Összes tétel: 620 darab. 301 301 Láng Sándor A Mátra és a Börzsöny természeti földrajza 1955 Bp (Akadémiai.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 302 302 Lassú István Az austriai birodalomnak statistikai, geographiai, és históriai leirása. 1829 Budán (M.Kir. Univ) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 303 303 Laurisin Lajos A M. Kir. Operaház. Művészettörténeti tanulmány. 18 képes táblával. 1941 Bp ((Keresztény Nemzeti Ny.)) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 304 304 Lechner Jenő, dr. Az elszakításra ítélt Magyarország 1920 Bp. (Mo. Területi Épségének Védelmi Ligája) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 305 305 Lechner Jenő, dr. A Magyar Nemzeti Múzeum épülete 1836-1926. 1927 (Pécs) ((Dunántúl ny)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 306 306 Lehmann Ferencz A budai királyi paloták a legrégibb időktől a mai napig. Történeti kútforrások alapján irta ---. Bp (Légrády.) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 307 307 Lengyel Alfréd, dr. Pusztult falvak, eltűnt helynevek Győr megyében (1000-1711) 1944 Győr ((Baross-ny.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 308 308 Liber Endre Budapest szobrai és emléktáblái Bp. (Székesfőv. ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 309 309 Littke Aurél Buda-Pest a török uralom alatt 1908 Bp (Fritz Á. ny.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 800 Ft 310 310 Lóczy Lajos A Balaton földrajzi és társadalmi állapotainak leírása. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei czimű monografia-gyűjtemény adatai alapján. 1920 Bp (Hornyánszky.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 311 311 Lord Albert Budapest a huszadik században. Városrendezési tanulmányok. 1900 Bp (Grill Károly.) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 312 312 Lovas Elemér Bronzkori kultúrák Győr környékén 1941 Győr (Baross-ny) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 313 313 Lovcsányi Gyula A Vág és vidéke. Topographiai leirás, egyszersmind kalauz a Vág-völgyben utazók, fürdővendégek stb. számára. A szöveg közé nyomott 54 eredeti képpel. 1881 Bp. (Szerző) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 314 314 Lukács Ödön Nyiregyháza szabad, kiváltságolt város története. I-II. kötet [egybekötve]. 1886 Nyiregyháza (Jóba Elek) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 315 315 (Lukácsy Kristóf) Lukacsi, Christophorus Historia Armenorum Transsilvaniae. A primordiis gentis usque nostram memoriam e fontibus authenticis et documentis antea ineditis elaborata per ---. 1859 Viennae (Typ) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 316 316 Lux Kálmán, dr. A budai várpalota Mátyás király korában 1920 Bp. ((Hornyánszky ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 317 317 Lux Kálmán, dr. A kecskeméti róm. kath. nagytemplom 1916 Bp. (Pátria) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 318 318 Mádai Lajos, ifj. A Császárfürdő monográfiája. Bölcsészdoktori értekezés. IV diagrammal és 14 ábrával. 1927 Bp. (Pátria) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 319 319 A Magas Tátra részletes kalauza. Szerk.: Dr. Vigyázó János és Hefty Gy. Andor. Második kiadás. I-II/A-C.-III/1-3. kötet. (7 füzetben) 1917 Bp (Turistaság és Alpinizmus) Kikiáltási ár: 3 600 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 320 320 Magaziner Pál A Börzsönyi hegység részletes kalauza. (42 képpel, 5 alaprajzzal és 1 térképpel.) 1931 Bp (Turistaság és Alpinizmus.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 321 321 Magyar városok Bp (Vármegyei Szociográfiák Kiadóhiv.) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 322 322 Magyarország. Különös tekintettel a fővárosra, Budapestre. 1896 Bp (Singer és Wolfner.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 323 323 Magyarország gyógyfürdői 1949 Bp (Orsz. Fürdőügyi Igazg.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 324 324 Magyarország túrakönyve. Szerkesztette Dr Szelnár Antal. 1928 Bp (Athenaeum.) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 900 Ft 325 325 Magyarország vármegyéi és városai. Szerk.: Dr. Sziklay János -- Dr. Borovszky Samu. 24 kötet. Kikiáltási ár: 400 000 Ft Leütési ár: 0 Ft 326 326 Magyary Szulpicz Esztergom a tatárjárás korában. Megjelent az "Esztergom" 1877. évi folyamában. 1877 Esztergom (Buzárovics Gusztávnál) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 1 300 Ft 327 327 Makó és Csanád-Torontál vármegyei községek. Szerk.: Dr. Barna János. 1929 Bp (Magyar Városok Monografiája Kiadóhiv.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 328 328 Makoviczky Lajos, dr. Göcseji helynevek. Tanulmányok Zalamegye település történetéhez. 1938 Bp (Történetírás.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 329 329 Mályusz Elemér Turóc megye kialakulása 1922 (Bp) (Budavári Tudományos Társ.) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 330 330 Mangold, Heinrich dr. Der Kurort Füred am Plattensee (Balaton-Füred) in hist., phys.-chem., med., ökonomischer und sozialer Beziehung. Vierte Auflage. 1885 Wien (Braumüller) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 331 331 Márki Sándor Sarkad története 1877 Bp. (Kókai Lajos) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 332 332 Márkus István Kertek és tanyák Nagykőrösön a XVII-XVIII. században. Adalék a kertes város és a tanya kérdéséhez. Történeti néprajzi tanulmány. 1943 Kecskemét ((Első Kecskeméti Hírlapkiadó)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 333 333 Márkus Mihály A bokortanyák népe 1943 Bp ((Kertész ny.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 334 334 A Mátra részletes kalauza 1930 Bp. (Tursitaság és Alpinizmus) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 700 Ft 335 335 (Mednyánszky Alajos) Mednyansky, A Malerische Reise auf dem Waagflusse in Ungern. Zweite vermehrte und verbesserte Ausgabe. 1844 Pesth (Hartleben) Kikiáltási ár: 60 000 Ft Leütési ár: 65 000 Ft 336 336 Megyei monografiák / I. 1903 Bp., (Pesti könyvny.) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 337 337 Megyei monografiák / II. 1904 Bp., (Pesti könyvny.) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 338 338 Megyei monografiák / III. 1905 Bp., (Pesti könyvny.) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 339 339 Méhes Gyula, dr. A mi Vágunk 1940 Bp (Korda R.T.) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 340 340 Memoria basilicae Strigoniensis anno 1856. die 31. augusti consecratae 1856 Pestini (Beimel et Kozma) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 341 341 Mendöl Tibor Szarvas földrajza 1928 Debrecen (Kertész J.ny.) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 342 342 Mihályi Ernő Sopron renaissance- és barok-stílusban épült házai 1915 Sopron (Röttig Gusztáv és fia) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 2 800 Ft 343 343 (Mikszáth, Koloman) Kákay Aranyos Der Untergang von Szegedin. Nach eigenem Erlebnisse und autentischen Quellen verfasst von ---. 1879 Szegedin (Traub & Co) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 344 344 Mogyoróssy János Gyula hajdan és most történeti és statistikai vázlatokban 1858 Gyulán (Réthy Lipót) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 345 345 Mohl Adolf Lövő története 1930 Győr (Győregyházmegyei Alap) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 346 346 Mohl Antal, dr. Győr eleste és visszavétele. 1594-1598. 1913 Győr (Győregyházmegye könyvsajtója) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 347 347 Mollay, (Károly) Karl Scarbantia, Ödenburg, Sopron. Siedlungsgeschichte und Ortsnamenkunde. 1944 Bp ((Sárkány ny.)) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 348 348 Molnár Ernő A Nagyjenő-tüskevári páloskolostor 1936 Bp. ((Egyházmegyei ny.)) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 0 Ft 349 349 Molnár József Nagyréde története a feudalizmus korában 1966 Bp (Gondolat.) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 350 350 Monus Ferenc, dr. A miskolci posta keletkezésének története 1935 Miskolc (Miskolci ny) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 351 351 Mosolygó József Tokaj és vidéke 1930 Bp (M.V.M. Kiadóhiv.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 352 352 Munk Manó A Herkulesfürdő és környéke. Természettudományi, orvosi, fürdészeti, történelmi és statistikai tekintetben. (Három térkép- és a szövegbe nyomott fametszvényekkel.) Emlékül a Magyar Orvosok és Természetvizsgálók 1872. a Herkulesfürdőben (Mehádián) tartott XVI. nagygyűlésére. 1872 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 353 353 Nagy Lajos Pest város XVII. század végi topográfiájának forrásai 1961 Bp (Akadémiai ny.) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 354 354 Nagy Mihály, sarkadi Szatmár--Németi szabad királyi város egyházi és polgári történetei. Összeszedte: ---; rendszerbe ütötte s kiegészítette: Bartók Gábor. 1860 Szatmárt (Kovács Márton ny) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 355 355 Nagy Sándor Hajdúhadház története 1928 Hajdúhadház (Törekvés ny) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 356 356 Nagy Sándor, K(ereki) Bihar-ország. Utirajzok. Második javított és bővitett kiadás. I-II. kötet [egybekötve]. 1884 Nagyvárad (ifj. Berger S) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 357 357 Nagy Szeder István Adatok Kiskun-Halas város történetéhez. Összegyüjtötte és kiadta: ---. I-III. kötet. Kiskunhalas (Hungáriany) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 358 358 Nagybánya és környéke. Szerk.: Palmer Kálmán. 1894 Nagybányán (Molnár) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 359 359 Nagy-Budapest. Szerkeszti: Szilágyi Sándor. 1927 H.n. (Országos Közműv. Tanács.) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 360 360 Móczár József, dr. Nagyszalonta 1606-1906. Szerkesztette ---. 1906 Nagyszalonta, (Székely ny.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 361 361 Nayad. Fürdői-album. Szerkesztik: Balázs Sándor, Huszár Imre és Rózsaági Antal. Első évfolyam. 1863 Pest (Lauffer és Stolp) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 18 000 Ft 362 362 Némethy Lajos Török mecsetek Budán 1878 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 363 363 Nógrád és Hont vármegye. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. 1934 Bp (M.V.M. Kiadóhiv.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 364 364 Noszlopy Aba Tihamér Régi Somogy - Régi Kaposvár. Igaz történetek, elbeszélések és anekdóták Somogyország multjából. 1943 (Kaposvár (Somogymegyei Ny Rt.)) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 365 365 Novák Mihály Zalavármegye az 1848-49. évi szabadságharczban. Bővitett kiadás. 1906 Zalaegerszeg (Tahy R. utóda) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 366 366 Nyáry Pál, dr. báró Jánosi község és földesurai 1939 Bp ((Szerző.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 367 367 Nyáry Pál, dr. báró A pilisi öreg kastély álma. Emlékezés Kármán Józsefről és másokról. 1939 (Bp) (Fővárosi.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 368 368 Nyáry, (Sándor) Alexander, Dr.: Der Dom zu Kaschau 1896 Bp., (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 369 369 Nyíregyháza és Szabolcsvármegye községei. Szerk.: Hunek Emil. 1931 Bp (Magyar Városok Monografiája Kiadóhiv.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 370 370 Oblatek Béla -- aknaszlatinai Györ A nagybányai bányakerület monografiája. Összeáll.: ---. 1912 Nagybányán (Morvay Gy) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 371 371 Orbán Balázs A Székelyföld leírása történelmi, régészeti, természetrajzi s népismei szempontból. I-VI. kötet [három kötetben]. Pest-Bp. (Ráth M.-Tettyey N) Kikiáltási ár: 90 000 Ft Leütési ár: 160 000 Ft 372 372 Orosz Ernő Heves- és a volt Külső-Szolnok egyesült vármegyék nemes családjai 1906 Eger (Egri Ny.-Rt) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 373 373 Ortvay Tivadar Magyarország régi vízrajza a XIII-ik század végéig. I-II. kötet. 1882 Bp (MTA.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 374 374 Osváth Gyula Szent-Margitsziget hajdan és most. Ismertetés ----tól. 1901 Budafok (Leopold és Klein) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 375 375 Ottendorff Henrik Budáról Belrgádba 1663-ban. --- képes útleírása. Szövegét kiadta, magyarra fordította és bevezetéssel ellátta Hermann Egyed. 1943 Pécsett (Tolna vármegye közönsége) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 376 376 Őri G. György Margitsziget történelme az I-ső századtól a jelenkorig és a Margitszigeten lakott hét tekintélyes szerzetes rendnek eredete, rendeltetése, főbb szabályai, szinezett öltözete s rövid történelme. Négy füzetben, negyven ábrával. 1875 Kassa (Pannóniany) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 377 377 Palóczy Lipót Budapest és környéke. Baedekerszerű útmutató a magyar fő- és székvárosban és környékén idegenek és helybeliek számára. Az ńEzredéves Kiállitástńtárgyaló függelékkel és a főváros, környéke, és a kiállitás térképével. 1896 Bp (Lampel.) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 378 378 Palugyay Imre, ifj. Buda-Pest szabad királyi városok leirása 1852 Pest (Landerer és Heckenast) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 379 379 Papp Ferenc, dr. Budapest meleg gyógyforrásai 1942 Bp. (Élet) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 0 Ft 380 380 Pásztor Mihály- Relle Pál A mi városunk 1913 Bp., (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 381 381 Patacsich Jó(z)sef Szabad királyi Pest városának leirása. Kiadatott --- által. 1831 Pesten (Füskuti Landerer) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 382 382 Pauer, (János) Joannes Historia dioecesis Alba-Regalensis ab erecta sede episcopali 1777-1877. 1877 Alba-Regiae (Vörösmarty ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 0 Ft 383 383 Pécs-baranyai ismertető. Szerkesztő: Kalotai László. 1934. 1934 (Pécs) (Dunántúl ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 384 384 Peisner Ignác Budapest a XVIII. században 1900 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 385 385 Pelech E. János, dr. A sztraczenai völgy és a dobsinai jégbarlang. Második javitott és bővitett kiadás. 1884 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 386 386 Perényi József Csepel 1934 Bp (M.V.M. Kiadóhiv.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 387 387 Pestbudai emléklapok. Szerk.: Dr. Gárdonyi Albert. I. kötet./1-4. füzet. Bp ((Egyetemi Ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 388 388 A pesti tyúk. Budapest erkölcse a világháború után. Erkölcsrajz. Írta: Két vén kakas Bp. (Thália) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 389 389 Pestszenterzsébet, Kispest és környéke. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Az előszót írta: Dr. Chikán Béla. 1936 Bp. (M. V. M. Kiadóhiv) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 390 390 Pestszentlőrinc, Kispest, Pestszentimre 1937 Bp (Magyar Városok Monografiája Kiadóhiv.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 391 391 Pesty Frigyes A Szörény vármegyei hajdani oláh kerületek 1876 Bp (MTA.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 392 392 Petrik Albert A régi Buda-Pest építőművészete. I-IV. kötet [egybekötve]. Bp. (Stephaneum ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 393 393 Petro Kálmán Az Egri Norma 1927-1932. Tanulmány. 1932 Eger ((Kapisztrán ny)) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 394 394 Pfannl Jenő A győri vár és téglái 1932 Győr (Győregyházmegyei Alap) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 395 395 Pfeiffer János, dr. A veszprémi káptalan újkori statutumai (1667-1780) 1943 Veszprém ((Egyházmegyei ny)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 396 396 Pisztóry Mór, dr. Pozsony városa 1891 Bp (MTA.) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 397 397 Polgárdy Géza Zsámbék és környéke kalauza. Keller Ferenc és Lux Géza rajzaival. Bp (Eggenberger) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 1 100 Ft 398 398 Porkoláb István Celldömölk. Kismáriacell szabadalmas mezőváros története 1927 Celldömölk (Szagán és Hajnal ny) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 2 800 Ft 399 399 Posewitz Tivadar, dr. A Magas Tátra és a Szepesi középhegység, gyakorlati utmutató a természet kedvelői részére. Második kiadás. 1904 Kassa (Maurer A) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 400 400 Possewitz Tivadar, dr. A Szepesség. Utazási kézikönyv. Harmadik javított és bővített kiadás. I-II. kötet. 1909 Bp. (Pátria) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 3 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ … Oldal 2 Oldal 3 Jelenlegi oldal 4 Oldal 5 Oldal 6 … Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »