Constitutiones insignis ordinis equitum S. Stephani regis apostolici

1764 Viennae J. Kurzböck

123. árverés / 128.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
Leütési ár: 30 000 Ft
81552

A Mária Terézia által 1764-ben, fiának római királlyá történő koronázása alkalmából alapított Szent István-rend alapszabálya. A rézmetszetű táblákon az alapító császárnő, a rend jelvényei, illetve különböző fokozatainak (kiskereszt, parancsnoki, nagykereszt) jelvényeit viselő alakok láthatók. Hozzákötve: Supplement zu den Statuten... -- Suplementum... (Wien, 1884. Staatsdruckerei.) 1 levél.

1t.+35p.+5t.
Aranyozott, XIX. századi vászonkötésben. A levelek alsó részén halvány folttal. Gilt 19th century cloth. Leaves slightly stained.