Cserei Mihály, nagyajtai
--- históriája
153. árverés / 151.
Kikiáltási ár: 40 000 FtAzonosító
100200
Az erdélyi emlékíró híres művének -- feltehetően a XVIII-XIX. század fordulóján készült -- kéziratos másolata. Cserei tevékenyen részt vett az önálló Erdélyi Fejedelemség utolsó évtizedeinek politikai eseményeiben. A munka nyomtatásban csak 1852-ben látott napvilágot, Kazinczy Gábor kiadásában, de népszerűsége miatt kéziratos másolatokban már korábban is nagyon széles körben elterjedt.
Worn, contemporary cloth.
602 beírt oldal.
Viseltes, korabeli vászonkötésben.