Dessewffy Emil, gróf
A magyar vám és kereskedési ügy és annak végeligazitási módja
1847 Pesten Landerer és Heckenast ny135. árverés / 175.
Kikiáltási ár: 60 000 Ft Leütési ár: 85 000 FtAzonosító
93117
A szerző a mérsékelt konzervatívok egyik vezéralakja volt. Munkájában az Ausztria elleni védővámrendszer ellen érvel és a kereskedelem fellendítésének módjairól értekezik.
Contemporary half leather. Spine gilt, slightly worn.
XVI+157p. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen kis kopásnyomokkal.