Douglas, Lord Alfred

Oscar Wilde and myself

1914 London John Long

153. árverés / 322.

Kikiáltási ár: 150 000 Ft
100604

A becenevén, "Bosie"-ként emlegetett szerző Oscar Wilde nagy szerelme, egyben talán túlzás nélkül állítható, hogy az író sorsának alakulására a legnagyobb hatást gyakorló személy volt. 1895-ben kezdődött viharos viszonyuk. Douglas apjának feljelentése nyomán került Wilde két évre a readingi fegyházba. Kötetünk értékét növeli, hogy az első levélen a szerző egészoldalas ajánlása áll, amely barátjának, Thomas William Hodgson Crosland költő-újságírónak szól.

With an extensive dedication by the author to his friend, Thomas William Hodgson Crosland. Original cloth with minor, restored defect on spine.
320p.+14t.
Aranyozott gerincű, kiadói vászonkötésben. A gerinc tetején kis javítással.