Egy kolozsvári lány emlékkönyve több neves személyiség kézjegyével.

79 számozatlan levél. Sérült, korabeli bőrkötésben, az elülső kötéstábla levált. Festett, sarkain aranyozott lapszélekkel. A fém zárócsat hiányzik.
67. árverés / 264.

Kikiáltási ár: 20 000 Ft
Leütési ár: 40 000 Ft

A nagyrészt az 1910-es évek elejéről származó, kolozsvári bejegyzések között található, Bartók Béla zeneszerző, Indig Ottó író és Harsányi Zsolt író sajátkezű aláírása mellett, Hunyady Sándor író aláírt karikatúrája, Kuncz Aladár író 18 autograph sora, valamint Karinthy Frigyes "Lecke" című versének egy szakasza az író aláírásával, 1937-ből.