Kazinczy (Ferenc)

---nak fordított egyveleg írásai. Első kötet [unicus].

1808 Széphalom, Abaujban (Bécs) ny.n

101. árverés / 164.

Kikiáltási ár: 60 000 Ft
Leütési ár: 95 000 Ft
75705

A hazánkban rendkívül népszerű francia Marmontel "Contes Moraux..." című munkájának fordítása. A címképen id. Wesselényi Miklós báró látható, aki a költő barátja és műveinek mecénása volt. Ritka munka.

2t. (rézmetszetű címkép+díszcímlap)+265p.+2t. Első kiadás.
Enyhén kopott, XX. század eleji félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. Poss.: Glitzke Sándor gyűjteményi bélyegzőjével. György: 194., Borda: 2224.