(Kazy Ferenc)

Svasoriae regum Hungariae

1728 Tyrnaviae Typis Academicis per Fridericum Gall

140. árverés / 328.

Kikiáltási ár: 5 000 Ft
Leütési ár: 7 500 Ft
95289

A szónoki példatárral a retorika osztály hallgatói köszöntötték a nagyszombati egyetem filozófia kurzusának záróvizsgáját letevő hallgatókat. A fiktív beszédekben hazai uralkodók indokolják meg történelmi elhatározásaikat. Szerzője feltehetően a köszöntő osztály tanára, Kazy Ferenc lehetett. Hozzákötve: Svasoriae s. patrum honoribus... Tyrnaviae, 1740. typis Acad. (2)+5-67+(2)p. Az első két levél hiányzik. Hozzákötve: Azonosítatlan, nyomdai kivitele alapján szintén nagyszombati, a XVIII. század első felében készült nyomtatvány. 64p. Legalább nyolc levele hiányzik. Hozzákötve: (Mindszenti Antal): Encomia Virginis Beatissimae execitationibus oratoriis adumbrata Tyrnavie, 1717. typis Acad. (4)+45+(1)p.

Contemporary half leather. Spine slightly damaged.
(10)+104+(2)p. A rézmetszetű díszcímlap hiányzik.
Enyhén sérült gerincű, korabeli félbőr-kötésben.