Kner Izidor

Félévszázad mesgyéjén 1882--1932.

1931 Gyoma Kner

101. árverés / 189.

Kikiáltási ár: 40 000 Ft
Leütési ár: 130 000 Ft
75486

Példányunk Dr. Kulka Zoltán részére készült, az első levélen a szerző neki szóló ajánlásával: "Rokoni szeretettel Kner". Kner Imre feleségének leánykori neve Kulka Etelka, az ő rokonságának tagjai között kell keresni a kötet egykori tulajdonosát.

176+(4)p.+1t. Merített papírra nyomtatott, névre szóló, bibliofil példány.
Díszesen aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A gerincen található apró kopásnyomoktól eltekintve gyönyörű példány. Lévay -- Haiman: 1.436.; Borda -- Haiman: 256.