Linen-backed, conjoined. Some signs of previous micro organic damage in the lower right corner. Framed.
Magyarország ritka, színezett, rézmetszetű térképe 4 lapra nyomtatva. Vincenzo Maria Coronelli munkáját Jean-Baptiste Nolin Párizsban adta ki 1688-ban. Metszője rendkívüli részletességgel jelenítette meg a térséget. Feltüntette a nagyobb folyók hídjait, és több város címerével díszítette a művet. Felül bal oldalt vonalas aránymérték, jobbkéz felől pedig a terület történelmi melléktérképe látható. A jobb alsó sarokban gyönyörű kartusban a címmező kapott helyet, kétoldalt keresztény és török vitézekkel, felül zászlókkal, dobokkal, alul címerrel és két várostrom-jelenettel övezve.
Mérete: 755 x 1110 (795 x 1160) mm.
XX. századi fehérített pamutvászonra vonva, keretezve. A térkép jobb alsó sarkában régebbi, a bal felső sarok hátoldalán későbbi mikroorganikus károsodás nyomaival. Az utóbbi folt hátoldali tisztításának és fertőtlenítésének vélt kezelés nyomaival, melynek káros hatásai a térképlapot nem érintik.