Liszt Ferencz
A czigányokról és a czigány zenéről Magyarországon.
1861 Pest Heckenast99. árverés / 208.
Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 42 000 FtAzonosító
57741
A neves zeneszerző fontos munkája először franciául jelent meg (Des Bohémiens et de leur musique en Hongrie) 1859-ben. Ez az első magyar nyelvű kiadása. Ugyanebben az évben németül is napvilágot látott. Ritka.
(4)+328p.
Kopott aranyozású, enyhén viseltes, korabeli félvászon-kötésben. A szövegben több helyen aláhúzásokkal. Szüry: 2825.