(Longus)
Les amours pastorales de Daphnis et Chloe
1731 (Paris) (Coustelier.)88. árverés / 106.
72095
Az igen szépen illusztrált kötet az 1718-ban megjelent kiadás egyszerűsített, kevesebb rézmetszettel díszített változata, melyet a kiadó, Camille Falconet Antoine Lancelot jegyzeteivel látott el. A metszetek Scotin munkái.
1t. (rézmetszetű díszcímlap+(10)+159+XXp.+8t.
Díszesen aranyozott, korabeli bőrkötésben. Aranyozott lapszélekkel. A gerinc peremei és a kötéstáblák sarkai enyhén kopottak. Nicely illustrated edition in the classic translation of Jacques Amyot. The copper engravings are by Scotin, the notes by Antoine Lancelot. Contemporary gilt leather binding, inner edges gilt. Some wear to the edges of the spine, the corners and the joints.