Mexikói őböl körül. Mocsáry Béláné felvételei 1904.

120. árverés / 447.

Kikiáltási ár: 20 000 Ft
Leütési ár: 50 000 Ft
80917

Mocsáry Béláné Fáy Mária az első magyar nő, aki útleírásokat adott ki. 1904-ben világkörüli utat tervezett, de az orosz-japán háború miatt végül Floridát, Mexikót és a Karib-szigeteket járta be. Az utazás során készített eredeti fényképeit tartalmazza az album. Az előzéklap belső oldalán Mocsáryné rokonainak szóló ajánló soraival (a nevet utólag átírták, de kivehető). Minden kép alatt az utazó által írt magyarázó szöveg olvasható. A képek egy része megjelent a PÉTER?????

48 eredeti fénykép 12 lapon.
Korabeli vászonkötésben. Aranyozott felirattal. Contemporary cloth.