Molnár János
Magyar könyv-ház. III. szakasz.
1783 Posonyban Landerer Mihály ny99. árverés / 243.
Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 34 000 FtAzonosító
74799
A nagyméretű, rézmetszetű térkép Ujházi Ferenc munkája, az "Egész Föld Abrosza 's nevezet-szerent Kook Kapitanynak Hoszszu Tengeri Utazása" címet viseli. A kötetben több írás is foglalkozik a neves angol utazóval.
654+(4)p.+1 kihajt. térk.
Enyhén sérült gerincű, korabeli papírkötésben.