Pray, (György) Georgius

1770 Tyrnaviae Typis Coll. Acad. Soc. Jesu

99. árverés / 325.

Kikiáltási ár: 8 000 Ft
Leütési ár: 30 000 Ft
74929

Ebben a munkában olvasható az első tudósítás a Halotti Beszédről, amelyből a szerző részletet is közöl (a teljes szöveg Sajnovics egy évvel későbbi művében látott napvilágot először). A nyelvemléket tartalmazó kötet a Pray-kódex nevet viseli. Hozzákötve: Ferbert, (Ferenc) Franciscus Seraphicus: Assertiones logicae, metaphysicae et mathematicae... (Buda, 1770. Landerer.) (12)p.

(12)+378p.
Enyhén sérült, díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben.