Safarik, Pawel Josef
Slowansky národopis. Sestawil ---. S mappau.
1842 W Praze Nákladem Wydawatele92. árverés / 121.
Kikiáltási ár: 60 000 Ft Leütési ár: 60 000 FtAzonosító
72999
A szerző a pánszlávizmus atyja, e műve az eszme alapvetésének tekinthető. Magyar szempontból a térkép különösen figyelemre méltó: már ekkor, a XIX. század közepén a szláv élettér részeként szerepeltet jelentős, akkor még teljesen magyarok által lakott területeket északon és délen egyaránt.
XII+187+(3)p.; 1 színes, kihajt. térk. (vászonra vonva)
Korabeli félvászon-kötésben, kartontokban. A basic work of pan-slavism. Contemporary half cloth binding, in hardpaper case.