Sander, (Heinrich) Henrik

Istennek jósága és böltsessége a' természetben. --- után.

1794 Pozsonban és Komáromban Wéber Simon Péter

136. árverés / 364.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
Leütési ár: 30 000 Ft
93661

Első kiadás. A természettudományos munka 1798-ban másodszor is megjelent. Az elöljáró beszéd után Csokonai cím nélküli ajánló verse olvasható (lásd: Cs. V. Mihály összes művei. Költemények 2., Bp., 1988. 697-708. old.). A költő és a fordító, Nagy Sámuel barátok és évfolyamtársak voltak Debrecenben. Nagy Kazinczy Ferencnek ajánlotta művét (ez a második kiadásból már kimaradt, ugyanis Kazinczy ekkor már politikai fogoly volt Kufsteinban).

Slightly worn contemporary hardpaper, spine slightly damaged.
XXXIV+(2)+507+(24)p.
Enyhén kopottas, korabeli papírkötésben. A gerincen kis sérüléssel.