Sennert, Daniel

Epitome Institutionum Medicinae et Libr: De Febribus

1634 (Wittebergae Typis haered. Zachariae Schüreri.)

Második nap 148. árverés / 155.

Kikiáltási ár: 40 000 Ft
Leütési ár: 40 000 Ft
98591

A szerző a wittenbergi egyetem professzora, a szász választófejedelem orvosa volt. E műve 1631-ben jelent meg először, a címlapon jelzett, de önálló második rész nélkül. Sennert a természettudomány majd’ minden ágában tevékenykedett, számos népszerű kémiai, alkímiai írása született, műveit számtalanszor kiadták, lefordították. Nevéhez fűződik egy igen korai atomelmélet kidolgozása is. Az általános természettudományos kérdések után, a második kötettől kezdve tér át a tulajdonképpeni orvoslásra, ebben a lázról, a fertőző betegségekkel szembeni gyógyszerekről esik szó. Orvosi tevékenységének hazai vonatkozása, hogy foglalkozott az ún. „morbus Hungaricus”-szal, amelyet az általános vélekedéstől eltérően nem valamely járvány magyarországi felbukkanásának, hanem önálló, speciálisan a helyi körülmények hatására létrejött betegségnek tart.

Worn, contemporary vellum. Title page restored.
1t. (díszcímlap)+(28)+936+(2)+249+(2)p.+1 kihajt. mell.
Kopott, korabeli pergamenkötésben. A címlap szélén régi javítással.