Struck, Hermann
Die Kunst des Radierens. Ein Handbuch von ---.
1923 Berlin Paul Cassirer99. árverés / 361.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Leütési ár: 40 000 FtAzonosító
75135
Az először 1908-ban napvilágott látott szakkönyv ötödik (egyben utolsó) kiadása. A kötet különlegességét négy neves művész egy-egy feliratos hártyapapírral ellátott, eredeti grafikája adja: Max Liebermann "Korcsolyázás" című, illetve a szerző Chagallt ábrázoló rézkarca, Oskar Kokoschka fiatal lányt ábrázoló lithographiája, valamint Ernst Barlach "Walpurgis-éj" című fametszete.
331+(1)p.+4t. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal.
Aranyozott, kiadói vászonkötésben.