Széchenyi István, gróf

Hunnia. Irta --- 1835-ben.

1858 Pesten Heckenast

135. árverés / 181.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
Leütési ár: 30 000 Ft
92774

Széchenyi a magyar nyelvhasználat ügyét tárgyaló művét a Stadium folytatásának szánta. 1858-ban nyomtatták ki a rendőrminisztérium engedélye alapján, de a pesti sajtórendészeti osztály lefoglalta, és csak a szerző halála után, 1860-ban engedélyezték a terjesztését.

Contemporary half cloth. Spine gilt.
XIV+(2)+246p. Első kiadás. (Töredékek --- fennmaradt kézirataiból. Közli Török János. Első kötet.)
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben.