Széchenyi István, gróf
Néhány szó a' lóverseny körül
1838 Pesten Heckenast99. árverés / 377.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Leütési ár: 240 000 FtAzonosító
75177
Az első hazai lóversenyt 1827-ben rendezték. A következő években a fejlődésnek indult magyar lósport számos lekicsinylő külföldi kritikát kapott. Ezekre, különös tekintettel a Marmont herceg "Reise durch Ungarn, Siebenbürgen" című művében megfogalmazottakra válaszul született e munka.
(4)+240p.+Errata. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, későbbi vászonkötésben. Szentkirályi: 123.