Széchenyi István, gróf
Néhány szó a' lóverseny körül
1838 Pesten HeckenastMásodik nap 148. árverés / 182.
Kikiáltási ár: 250 000 Ft Leütési ár: 250 000 FtAzonosító
97959
Az első hazai lóversenyt 1827-ben rendezték. A következő években a fejlődésnek indult magyar lósport számos lekicsinylő külföldi kritikát kapott. Ezekre, különös tekintettel a Marmont herceg „Reise durch Ungarn, Siebenbürgen” című művében megfogalmazottakra válaszul született e munka.
Later half leather. Spine gilt. Minor defects on spine.
(4)+240p.+Errata. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, későbbi félbőr-kötésben. A gerincen apró sérülésekkel.