Szerző Szerb Antal Utas és holdvilág (Bp. Révai 114. árverés / 302. Azonosító 78846 A művet az író barátja, Halász Gábor ismertette a Nyugat 1937/11. számában. 295+(2)p. Első kiadás. Enyhén kopottas, kiadói vászonkötésben.