Szokolay István
Czéhek és iparszabadság
1846 Pesten Emich120. árverés / 421.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 15 000 FtAzonosító
80916
A szerző ügyvéd, újságíró volt, művében az elmaradott céhes rendszerről és az ipar fejlesztésének szükségességéről ír. Munkáját a Védegylet elnökének, gróf Batthyány Kázmérnak ajánlotta.
XX+(4)+192p.
Későbbi félvászon-kötésben. Az eredeti borító bekötve. A levelek enyhén foltosak, az utolsó széle javítva. A címlapon apró sérüléssel.