Szokolay István: Czéhek és iparszabadság

Szokolay István
Czéhek és iparszabadság
1846 Pesten, Emich XX+(4)+192p. Későbbi félvászon-kötésben. Az eredeti borító bekötve. A levelek enyhén foltosak, az utolsó széle javítva. A címlapon apró sérüléssel.
120. árverés / 421.

Kikiáltási ár: 10 000 Ft
Leütési ár: 15 000 Ft

A szerző ügyvéd, újságíró volt, művében az elmaradott céhes rendszerről és az ipar fejlesztésének szükségességéről ír. Munkáját a Védegylet elnökének, gróf Batthyány Kázmérnak ajánlotta.