Valerius Maximus

--- actorum et factorum memorabilium libri novem

1513 (Lyon Iacobus Marescal.)

84. árverés / 123.

Kikiáltási ár: 90 000 Ft
Leütési ár: 130 000 Ft
71153

Valerius Maximus (Kr.u. 1. sz. első fele) római történetíró egyetlen ránk maradt munkája. A Tiberiusnak ajánlott és a császári ház iránti odaadásról tanúskodó írás tárgykörök (vallásosság, bátorság, emberség, szerencse, barátság, hűség, stb.) szerint ügyesen összeállított példagyűjtemény, amely a nevezetes eseményeket, beszédeket anekdotaszerűen meséli el. A részben római, részben külföldi szerzők nyomán készült, főként retorikaoktatásra szánt mű igen kedvelt volt az ó- és a középkorban egyaránt.

(4)+CCXV lev.
Korabeli, enyhén kopott, vaknyomásos, csatos bőrkötésben (az egyik csat kapcsolódási helye hiányzik). Slightly worn blindstamped contemporary leather binding with clasps. Baudrier XI./ 393.