Vályi András
Magyar Országnak leírása. I-III. kötet.
Budán Királyi Universitás70. árverés / 633.
Kikiáltási ár: 160 000 Ft Leütési ár: 200 000 FtAzonosító
62125
A mű az első magyar nyelvű, lexikonszerű, átfogó monográfia Magyarországról, mely egyben a helységnévtárak ősének is tekinthető. Ritka, vastag papírra nyomtatott, luxus-kiadás.
1t.+(20)+702+(2)p.; 1t.+(40)+736p.; 1t.+(14)+688p. A táblák Czetter János Sámuel rézmetszetei.
Korabeli félvászon-kötésben. A kötéstáblákon és a gerinceken apró sérülésekkel.