Wagner, (Károly) Carolus
Viennae -- Posonii et Cassoviae, Typis Joann. Thomae de Trattnern -- Sumptibus Joannis Michaelis Landerer -- Sumptibus Joannis Michaelis Landerer. (14)+469+(13)p.; (12)+357+(13)p.; (8)+264p.; (8)+219+(3)p.+1t.+3 kihajt. mell. Az alapmű első két darabja díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben, a másik kettő enyhén kopottas, aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Az első kötet címlapja hiányzik, a 3-4. lapjai enyhén foltosak. A Supplementum első része korabeli félbőr-kötésben, a második korabeli vászonkötésben, az eredeti borító felragasztva. A "Pótlék" javított, kiadói papírborítóban, részben felvágatlan példány.
130. árverés / 370.
Kikiáltási ár: 200 000 Ft
Leütési ár: 200 000 Ft
Analecta Scepusii sacri et profani. Par(te)s I-IV.
Hozzá: Bárdosy, (János) Joannes: Supplementum analectorum terrae Scepusiensis... I-II. Par(te)s. Leutschoviae -- Szepesváraljae, 1802-1889. Typis Michaelis Podhoránszki -- Typis Typ. Episcopalis. (8)+460+(34)p.; (16+XXXI+547+(3)p. Hozzá: III. pótlék Wagner: Szepesmegye okirattárához. Összegyüjtötte Weber Samu. Lőcse, 1908. (Reiss József T. ny.) (3)+IV+370+(4)p. (A Szepesmegyei Történelmi Társulat évkönyve. Tizenegyedik évfolyam.) Wagner a jezsuita történetírók második nemzedékéhez tartozott. Ez a Szepesség történeti forrásait feldolgozó, monumentális munka tekinthető fő művének. A három kiegészítéssel együtt páratlanul ritka.
Vols 1-2 in contemporary leather, vols 3-4 and vol. 1 of supplement in contemporary half leather. Vol. 2 of supplement in contemporary cloth (original front cover mounted). Weber's work in restored original paper. Title page of vol. 1 missing, leaves of vols 3-4 slightly stained.