(Zerffy Gusztáv)
Mozaik
1844 Lipcsében (Wigand) Ottónál142. árverés / 398.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 FtAzonosító
95737
A pamflet rövid, szarkasztikus írásokat tartalmaz a kor politikai életéről, a pártokról, valamint több közéleti személyiségről (Széchenyi, Batthyány, Deák, Eötvös stb). Szerzője érdekes életutat járt be, az emigrációban az osztrák titkosrendőrség ügynökeként tevékenykedett.
Contemporary cloth. Spine gilt.
IV+167 [recte168]p.
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben.