(Zerffy Gusztáv): Mozaik

(Zerffy Gusztáv)
Mozaik
1844 Lipcsében, (Wigand) Ottónál IV+167 [recte168]p. Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben.
angol szoveg
Later half cloth.

Második nap 148. árverés / 185.
Kikiáltási ár: 60 000 Ft
Leütési ár: 60 000 Ft

A pamflet rövid, szarkasztikus írásokat tartalmaz a kor politikai életéről, a pártokról, valamint több közéleti személyiségről (Széchenyi, Batthyány, Deák, Eötvös stb). Szerzője érdekes életutat járt be, az emigrációban az osztrák titkosrendőrség ügynökeként tevékenykedett.
Elékötve:
Camera obscura. I. [unicus].
Lipcsében, 1844. Köhler Károly Ferenc (Tauchnitz ny.) (2)+139+(1)p. A címlapon fametszetű képpel.
A szatirikus kor- és jellemrajzok szerzője ismeretlen.
Hozzákötve:
(Kovácsóczy Mihály -- Császár Ferenc):
Magyarkák 1845-ből.
Lipcsén, 1845. Teubner B. G. ny. VIII+236p.
A gunyoros írások a kor közéletét és neves személyiségeit mutatják be.