Zola, Emile

J'accuse! Lettre au président de la republique. Par ---.

1898 (Paris) (Paul Dupont.)

92. árverés / 138.

Kikiáltási ár: 100 000 Ft
Leütési ár: 360 000 Ft
73348

Az író hatalmas visszhangot kiváltó nyílt levele a Dreyfuss-ügyben. A "L'Aurore" című folyóirat 1898. január 13-i számának címoldalán jelent meg. A zsidó származású, kémkedéssel vádolt francia tiszt elítélése óriási vihart kavart. Az író kiállása a XIX. század végi Franciaország politikai életét alapjaiban megrázó ügy leghíresebb dokumentumává, címe pedig önálló fogalommá vált. A hajtogatás mentén kis kopásnyomokkal. The newspaper article is an open letter defending the French captain Dreyfuss who had been convicted as a German spy in 1894. With the "J'Accuse", Zola caused renewed sympathy for the jew Dreyfuss. As a result, the captain was pardoned in 1899. FACSIMILE????????????