70. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 201 – 300-ig. Összes tétel: 668 darab. 201 201 Üstökös. (III. évfolyam) V-VII. kötet [egybekötve]. 1860 (Pest) ((Landerer és Heckenast.)) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 202 202 Forster Gyula, br. A műemlékek védelme a magyar és a külföldi törvényhozásban. Második kiadás. 1906 Bp. (Hornyánszky) 203 203 Földváry Mihály Trianon és Fénelon 1933 Pécs (Kultúra ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 204 204 Fördős László A II. József-féle kataszteri földmérés Magyarországon 1931 Szeged (Városi ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 205 205 Fraknói Vilmos Martinovics és társainak összeesküvése 1880 Bp. (Ráth M) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 206 206 Fraknói Vilmos Oklevéltár a magyar királyi kegyuri jog történetéhez. Közli ---. 1899 Bp. (Athenaeum) 207 207 Friedjung, (Heinrich) Henrik Harcz a német hegemóniáért. I-III. kötet. 1902 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 208 208 Fügedi Erik -- Györffy György -- Mályusz Elemér -- Székely György Tanulmányok a parasztság történetéhez Magyarországon a 14. században 1953 Bp. (Akadémiai) 209 209 Gabányi János, olysói A magyar várak legendái 1924 Bp. (Szent-István-Társulat) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 210 210 Gábor Andor Meghalni jobb 1917 (Bp.) ((Légrády.)) 211 211 Gáldi László XVIII. századi humanizmusunk és a románság -- L'humanisme Hongrois.... 1940 Bp. ((Athenaeum ny.)) 212 212 [Gárdonyi Géza] Göre Gábor Veszödelmek más szóval nem matska ugrás ide Amerika se... Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 213 213 Gáspárné Dávid Margit A divat története. Erkölcsök, szokások, viseletek. I-II. kötet. Bp. (Pantheon) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 214 214 Fornády Elemér -- Dr. Zombory Bertalan A bor kezelése és a bortörvény magyarázata (Rádiótanfolyam bővített és átdolgozott anyaga). Második kiadás. 1941 Bp. (Pátria) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 215 215 Grábner Emil Útmutatás a szőlő trágyázására 1926 Bp. (Posner) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 216 216 Hagn Károly Háboru és béke cukrász és mézeskalácsos művészete. Írta és összeáll.: ---. 1943 Bp. (Lajos Ferenc "Szépmíves Műhely") Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 217 217 Komoróczy György Borkivitelünk észak felé. Fejezet a magyar kereskedelem történetéből. 1944 Kassa (Kazinczy Társ. ("Wiko" ny.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 218 218 Kugler Géza A legujabb és legteljesebb gyakorlati nagy szakácskönyv és házi czukrászat. Hires magyar és franczia szakács-művészek nyomán irta ---. Bp. (Rozsnyai K) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 219 219 Nagymagyarország szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállitotta Lucullus. (Bp.) ((Athenaeum.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 220 220 S(ain)t Hilaire, (Josephine) Jozéfa A valódi szakácsság vagy legujabban átvizsgált és tökéletesített képes pesti szakácskönyv. 29. kiadás. Gondosan átdolgozta és bővítette Wiesner Emil. Számos a szöveg közé nyomott ábrával. Bp. (Athenaeum) 221 221 Az Uj Idők receptkönyve Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 222 222 Gazdasági kis tükör. A falusi ifjuság számára tanuló- és olvasókönyvül kiadta az Orsz. Magyar Gazdasági Egyesület. Ötödik lényegesen javított és bővített kiadás ábrákkal. 1865 Pest (Kocsi S) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 223 223 Gelléri Mór Huszonöt év a királyi művészet szolgálatában. --- szabadkőművesi dolgozatainak gyűjteményes kiadása. 1880-1905. (Bp. (Demokratia Páholy) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 40 000 Ft 224 224 Gellert, Christian Fürchte-Gott A' svétziai grófné G**né aszszony' élete. Iratott Német Nyelven --- által, Mostan pedig Magyar Nyelvre fordittatott. 1772 Kolo'sváratt (Ref. Coll) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 225 225 Gellért Lajos Egy cigány, egy király... --- rajzai, karikatúrái. Tyrnauer István szövegével. 1928 (Bp. (Weiss L. és F.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 226 226 Geőcze Bertalan, dr. A przemysli tragédia. Orosz fogságban írta: ---. 1922 Bp. (Pesti Könyvnyomda Rt) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 227 227 Gobineau, (Joseph Arthur) comte de A renaissance. Ford.: Kuncz Aladár. (Bp. (Genius) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 228 228 Gogol, (Nyikolaj Vasziljevics) Egy őrült emlékiratai. Forditotta: Barta Sándor. Illusztrálta és a szöveget kőre írta: Boris László. 1922 Wien (J. Fischer) 229 229 Goldzieher Ignácz Az iszlám. Tanulmányok a muhammedán vallás története köréből. 1881 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 230 230 Gopcsa László, dr. Az örmény népélet 1922 Bp. ((Papirárú-és Nyomdaipari Szöv.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 231 231 Göböl Gáspár Újj vélekedés az ó és újj testamentomi prófétáknál gyakran elő fordúló nap, hold, és tsillagok meg-setétedésekről. A' Napnak Gibeonban, a' Holdnak az Ájjalon völgyében Josue szavaira lett meg-állásokról való toldalékkal mellyeket a' tudósoknak ítélet-tételek alá-botsát ---. 1796 Pesten (Trattner) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 232 232 Gregorovius, Ferdinand Hadrián császár. A görög-római világ Hadrián korabeli rajza. Ford.: Pászthory János. 1897 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 233 233 Grünwald Béla A régi Magyarország. 1711-1825. Második kiadás. 1888 Bp. (Franklin) 234 234 Grünwald Béla Az uj Magyarország. Gróf Széchenyi István. 1890 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 235 235 [Guthi Soma, dr.] Gutius --- humoros törvényszéki karczolatai. VI. Jeles firmák. 1908 Bp. (Adorján testv) 236 236 Guzmics Izidór és Kazinczy Ferencz közti levelezés 1822-től 1831-ig. Közli Gulyás Elek. 1860 Esztergom (Horák E. ny) 237 237 Gvadányi József, (gróf) Egy falusi nótáriusnak budai útazása, mellyet önnön maga abban esett viszszontagságaival egygyütt az el aludt vérü magyar szivek' fel serkentésére, és múlatságára e' versekbe foglaltt. 1790 Pozsonban és Komáromban (Wéber) Kikiáltási ár: 36 000 Ft Leütési ár: 50 000 Ft 238 238 Gyöngyösi István Mársal társalkodó Muranyi Vénus. Avagy annak emlékezete: Miképpen a' Méltóságos Gróf Hadadi Veselenyi Ferencz... Szetsi Maria aszszonnyal jövendő-béli házasságokról való titkos végezése által csudálatos-képpen meg vötte a' híres murányi várat. Mellyet írt vólt ugyan ő Nagyságoknak Komornikja ---. Mostan pedig újjabb meg-jobbitásával a' verseknek ki-bocsáttatott, és nyomtattatott. 1767 Budán (Landerer Leopold Ferencz) Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 40 000 Ft 239 239 Györffy György A Codex Cumanicus keletkezésének kérdéséhez 1942 Bp. (Athenaeum) 240 240 Györffy István, dr. A szilaj pásztorok. Benyovszky István ötven rajzával. 1928 Karcag ((Debreceni Egyetem Földrajzi Int.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 241 241 Győry Jenő, felpétzi Dorozsma régi életéről. Néprajzi adatok és más apróságok. 1937 Kiskundorozsma ((Árpád ny.)) 242 242 Gyulafejérvári fűzetek. Szerk. és kiadja Veszely Károly. I. 1861 Kolozsváratt (rom. kath. lyceum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 243 243 Haas Mihály Baranya. Emlékirat, mellyel a' Pécsett MDCCCXLV aug. elején összegyűlt magyar orvosok és természetvizsgálóknak kedveskedik Nagykéri Scitovszky János. Szerkeszté ---. 1845 Pécsett (A lyceum ny) 244 244 Haeufler, J(oseph) V(inzenz) Buda-Pest, historisch-topographische Skizzen von Ofen und Pest und deren Umgebungen, von --- 1854 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 85 000 Ft Leütési ár: 95 000 Ft 245 245 Hajnal István A kis nemzetek történetírásának munkaközösségéről 1942 Bp. (K. M. Egy. Ny) 246 246 Halasy-Nagy József Ember és világ (Bp. (K. M. Egy. Ny) 247 247 Haller István Harc a Numerus Clausus körül 1926 (Bp. (Pallas ny.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 248 248 Hampel József Ujabb tanulmányok a honfoglalási kor emlékeiről 1907 Bp. (MTA) 249 249 Hanvai J. Ede Észak Magyarország a Magas Tátrával. Központ: Dobsina. 1910 Dobsina (Schmidt) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 250 250 Hartig, Dr. Dr. Wolfgang Graf von Die Nachkommen des Karl Graf von Wenckheim 1993 H.n. (ny.n) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 251 251 Hatala Péter, dr. Mohammad élete és tana 1878 Bp. (Lampel R) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 252 252 Hausner, Joseph Die k. k. österr. ungar. Armee. Nach den neuesten Adjustirungvorschriften bildlich dargestellt. Unter gefälliger Durchsicht des Herrn k. k. Oberlieutenant ---. Wien (M. Perles) Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 110 000 Ft 253 253 Havas Endre Sebesülten. Versek. (Bp.) (Munka) 254 254 Hedin, Sven Ázsia szívében. Tizezer kilométernyi úttalan utazás. Átdolgozta Dr. Thirring Gusztáv. I-II. kötet. Bp. (Lampel R) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 255 255 Hedvig és Andor utazása Rómában. Irta anyjok. 1866 Páris (Jouaust D) 256 256 Hegedüs Bertalan, dr. Az uj zsidótörvény részletes magyarázattal. (1939. évi IV. t. c.) Összeáll.: ---. Bp. (Lingua) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 257 257 Heller Bernát, dr. A héber mese. I-II. kötet. (Bp.) ((Globus ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 258 258 Heltai Jenő Lumpáciusz Vagabundusz vagy a három jómadár. Nestroy bohózatos mesejátéka (1833). Három felvonás (Előjáték és kilenc kép). A mai színpadra átírta és versbe szedte: ---. 1943 Bp. ((Athenaeum.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 259 259 Hennyey Vilmos, dr. A magyar posta története. Irta és kiadja: ---. 1926 Bp. (Wodianer és fiai) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 260 260 Hentaller Lajos A czivilizált oláhok. Pár megjegyzés a román fészkelődésekre. 1891 Szeged (Rába S. ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 261 261 Herczeg Ferenc --- négy regénye. Az aranyhegedű. A Lánszky motor. Férfiszív. Egy leány története. 1941 (Bp.) (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 262 262 Herpay Gábor, dr. Nemes családok Hajdúvármegyében. Összeáll. és kiadja ---. 1926 Debrecen (Tiszántúli ref. egyházker. ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 263 263 Hetényi János -- Királyi Pál -- Ploetz Adolf Robot és dézma erkölcsi és anyagi, mező- és státusgazdasági tekintetben. Három koszoruzott pályamunka, előidézve és kiadva németujvári gróf Batthyány Kázmér nagylelkűsége 's korszerű gondoskodása által. 1845 Pesten (Beimel) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 264 264 A Holnap. Ady Endre, Babits Mihály, Balázs Béla, Dutka Ákos, Emőd Tamás, Juhász Gyula, Miklós Jutka versei. Sajtó alá rendezte Antal Sándor. 1908 Nagyvárad (Holnap) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 265 265 Hóman Bálint -- Szekfű Gyula Magyar történet. I-V. kötet. Bp. (K. M. Egy. Ny) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 266 266 La Hongrie d'hier et d'aujourd'hui. Troiséme édition revisée. (Bp.) (Dr. Vajna) 267 267 Horn, G. Le compromis de 1868 entre la Hongrie et la Croatie et celui de 1867 entre l'Autriche et la Hongrie. Etude historique et critique. 1907 Paris (Librairie générale de droit & de jurisprudence) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 268 268 Horváth Farkas Egy szó Pestváros csatornázásához 1872 Pest (Vodianer F) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 269 269 Horváth Jenő, rónai Magyar hadi krónika. A magyar nemzet ezeréves küzdelmeinek katonai története. I-II. rész [egybekötve]. Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 18 000 Ft 270 270 Horváth Mihály Párhuzam. Az Europába költözködő magyar nemzet s az akkori Európa polgári s erkölcsi miveltsége között. 1847 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 271 271 Horváth Mihály Zrinyi Ilona életrajza 1869 Pest (Ráth M) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 272 272 Horváth Ödön, dr. A párviadal történeti, jogbölcsészeti és tételesjogi szempontból 1887 Eperjes (Kósch Á) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 273 273 Horváth, (Péter) Petrus Commentatio de initiis, ac maioribus Jazygum et Cumanorum eorumque constitutionibus Pestini (Trattner M) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 274 274 Hrabowszky Dávid Utazási rajzok Némethonban, 's keleti tenger körül látott, 's érzett életképek szerint. I-II. rész. 1837 Kassán (Ellinger I) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 275 275 Hunfalvy János, dr. A Duna budapesti szakaszának szabályozása 1877 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 276 276 Hurban, Miloslav Josef Cesta Slowáka ku Bratrum Slawenskym na Morawé a w Cechách od --- 1839. 1841 W Pesti (Trattner-Károlyi) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 277 277 Huszti József Gróf Klebelsberg Kunó életműve 1942 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 278 278 Iczkovits Emma Az erdélyi Fehér megye a középkorban 1939 Bp. (Sylvester ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 279 279 Ideiglenes Polgári Perrendtartás Magyar-, Horvát-, Tótország, a Szerbvajdaság és temesi bánság számára 1852 Bécsben (cs. kir. udvari és álladalmi ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 280 280 Imre Lajos In memoriam Gabriel Bethlen princeps Transylvaniae, rex Hungariae 1980 Bp. (Szerző) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 281 281 Imrik József A Pragmatica Sanctio keletkezésének története. Összeállítá ---. 1866 Pest (Khór és Wein) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 282 282 Irmédi-Molnár László, dr. Mikoviny Sámuel térképfelvételi módszere 1930 Bp. (M. Kir. Áll. Térképészet) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 283 283 Iványi Béla, dr. Eperjes szabad királyi város levéltára. (Archivum liberae regiaeque civitatis Eperjes.) 1245-1526. Irta és összeállította: ---. I-II. rész. 1931 Szeged (Városi ny) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 284 284 Jakó Zsigmond Adatok a dézsma fejedelemségkori adminisztrációjához. Bev. és jegyzetekkel közzéteszi ---. 1945 Kolozsvár (Erdélyi Múzeum-Egyesület) 285 285 Jancsovics István Kirándulás Istambolba az 1863-dik év april havában ---tól 1864 Pest (Landerer és Heckenast) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 286 286 Jankó János, dr. Grönlandon át hóczipőn. Nansen Fridtjoff eredeti műve alapján írta ---. Számos eredeti ábrával. 1897 Bp. (Eggenberger) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 287 287 Jászi Oszkár A Monarchia jövője. A dualizmus bukása és a Dunai Egyesült Államok. 1918 Bp. (Új Magyarország Rt) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 288 288 Jókai Mór Bálványos-vár. Történeti regény. I-II. kötet [egybekötve]. 1883 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 289 289 Jókai Mór Kertészgazdászati jegyzetek 1896 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 290 290 Jókai Mór A magyar nemzet története. Regényes rajzokban. Második javitott és bővitett kiadás. XVII. Geiger-féle képpel. 1860 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 291 291 Jókai Mór Negyven év visszhangja 1884 Bp. (Franklin) 292 292 József Attila Az istenek halnak, az ember él. Tárgyi kritikai tanulmány Babits Mihály verseskötetéről. 1930 Bp. (Viktória-ny) Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 420 000 Ft 293 293 József Attila Nincsen apám se anyám. Versek. 1929 Bp. (Génius) Kikiáltási ár: 90 000 Ft Leütési ár: 340 000 Ft 294 294 József főherceg, dr. Útiemlékeim Afrikából 1913 Bp. ((Hornyánszky.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 295 295 Juga Velimir, dr. A magyar szent korona országaiban élő szerbek 1913 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 296 296 Juhász Gyula Holmi (Bp.) (Genius) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 297 297 Juhász Gyula Testamentom 1925 Szeged (Délmagyarország Hirlap- és Ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 298 298 Juhász Kálmán Két kolozsmonostori püspökapát a XVI. században 1933 Cluj--Kolozsvár (Minerva) 299 299 Juhász, (Kálmán) Coloman Kreuz und Halbmond im Banat 1933 Paderborn (ny.n) 300 300 Juhász Lajos Thuróczy és Bonfini krónikájának összehasonlítása Zsigmondtól Mátyásig 1938 Szeged ((Árpád ny.)) Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Oldal 2 Jelenlegi oldal 3 Oldal 4 Oldal 5 … Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »