70. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 601 – 668-ig. Összes tétel: 668 darab. 601 601 Thaly Kálmán Bottyán János. II. Rákóczi Ferencz fejedelem vezénylő tábornoka. Történeti életrajz a kuruczvilág hadjárataival. 1865 Pest (Ráth M) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 602 602 Thaly Kálmán Dunántúli hadjárat 1707-ben. Hadtörténelmi tanulmány. 1880 Bp. (Tettyey N. és Tsa) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 603 603 Thaly Kálmán Ocskay László. II. Rákóczi Ferencz fejedelem dandárnoka és a Felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Történeti tanúlmány. 1880 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 604 604 Thierry Amadé A római birodalom képe Róma alapításától kezdve a nyugati császárság végéig. Forditotta Dr. Csiky Kálmán. 1881 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 605 605 Thim József, dr. A szerbek története a legrégibb kortól 1848-ig 1892 Nagy-Becskereken (Pleitz Fer. Pál) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 606 606 Thirring Gusztáv, dr. Magyar László élete és tudományos működése. Kritikai adalék a magyar földrajzi kutatások történetéhez. Magyar László kiadatlan írásaival. 1937 Bp. (Kilián Fr. utóda) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 607 607 Thirring Gusztávné Waisbecker Irén Dr. Waisbecker Antal élete és a magyarországi Waisbecker család története. 40 képpel. 1935 Sopron (Székely és Társa) 608 608 Thurzó Ferenc A nagybányai ev. ref. főiskola (Schola Rivulina) története 1547-1755. (Függelék: Matrix illustris scholae Rivulinae.) 1905 Nagybányán (Morvay Gyula) 609 609 Tizenhatodik századbeli magyar történetirók. Régi kiadások és kéziratok után szerkeszté Toldy Ferenc. 1854 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 19 000 Ft 610 610 A tízéves Vitézi Rend. 1921-1931. Szerk.: Szécsy Imre -- Oszlányi Kornél -- Oszlányi József -- Farkass Jenő. Bp. (Orsz. Vitézi Szék) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 611 611 Tomanóczy Gusztáv -- Gellér Alfréd A vívás kézikönyve 1942 Bp. (ifj. Kellner E. ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 612 612 Tompa Mihály --- összes költeményei. Teljes kiadás. Sajtó alá rend.: Lévay József. I-IV. kötet. 1885 Bp. (Méhner) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 613 613 Tóth Árpád Lomha gályán. Versek. 1917 (Bp.) (Nyugat) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 614 614 Tóth Béla Magyar ritkaságok. Curiosa Hungarica. Gyűjtötte és magyarázza ---. 1899 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 615 615 Tóth Gáspár A magyar conservativizmus programmja 1884 Bp. (Révai) 616 616 Tóth Zoltán, I. A román nemzettudat kialakulása a moldvai és havasaljai krónikairodalomban 1942 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 617 617 Török-magyar oklevéltár 1533-1789. A konstantinápolyi levéltárakban gyüjtötte és magyarra forditotta: néhai Karácson Imre. Szerk.: Thallóczy Lajos -- Krcsmárik János -- Szekfű Gyula. 1914 Bp. (Stephaneum ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 618 618 Törös Sándor Az oroszlánosi Törös család története 1933 Szeged ((Endrényi L. ny.)) 619 619 Törs Kálmán Margit-sziget 1872 Pest (Athenaeum) 620 620 Törvény gyakorlati kézi könyv. Hites táblabirákká lejendők előkészületére. Nemes Udvarhelyszék Rendei által bizottmányilag szerkeztettve, 's megállitatva. 1844 Csik Somlyó (A Klastrom bet) 621 621 Trenkó József Keresztény vagy zsidó Budapest 1925 Bp. (Held) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 622 622 Triolet, Elsa Az avignoni szerelmesek 1960 (Bp. (Athenaeum ny.)) 623 623 Turoczi, (László) Ladislaus Ungaria suis cum regibus compendio data. Novissima hac editione aucta, elimata, et ad nostram usque aetatem producta. 1768 Tyrnaviae (Coll. Acad. Soc. Jesu) 624 624 (Tündérmesék naptára.) A Népirodalmi Vállalat képes naptára az 1938-ik évre. Sok szép hasznos olvasmánnyal, adomákkal és érdekes képekkel. Összeáll.: Ecsei Dénes. Bp. (Általános ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 625 625 Uj Petőfi naptár az 1935-ik évre Bp. (Méhner V) 626 626 Ujfalvy-Bourdon, (Mária) Mme de De Paris a Samarkand. Le Ferghanah, le Kouldja et la Sibérie occidentale. Impressions de voyage d' une Parisienne. Par ---. 1880 Paris (Hachette) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 627 627 Ujfalvy-Bourdon Mária Ujfalvy Károly utazása Páristól -- Samarkandig. A Ferganah, Kuldzsa és nyugati Szibéria. Egy párizsi nő úti élményei. 177 művészi kivitelü képpel. 1885 Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 628 628 Ujságiró almanach 1927. Kiadja az Erdélyi és Bánsági Népkisebbségi Ujságirók Központi Szervezete. 1927 (Cluj) ((Fraternitas ny.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 629 629 Ullein-Reviczky Antal, dr. Magyar-török történelmi kapcsolatok 1943 Bp. (Dunántúl ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 630 630 Út a halhatatlanság forrásához. A Magyar képzőművészek Egyesületének jelmezestélye. Szerk.: Basch Árpád. Budapest, 1897. márczius 14. 1897 Bp. (Kosmos) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 631 631 Vachott Sándorné Rövid magyarok története. 7-10 éves kis leánykák számára olvasmányúl s tanodai használatra. 1864 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 632 632 Vadnai Béla Versepataktól Lőcséig. (A magyar biztosítás története a XIX. századig) 1942 Bp. (Orsz. Közműv. szöv) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 633 633 Vályi András Magyar Országnak leírása. I-III. kötet. Budán (Királyi Universitás) Kikiáltási ár: 160 000 Ft Leütési ár: 200 000 Ft 634 634 Vámbéry Ármin Küzdelmeim 1905 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 635 635 Vámbéry Ármin A magyarság bölcsőjénél. A magyar-török rokonság kezdete és fejlődése. 1914 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 636 636 Vámbéry Ármin Nyugot kulturája Keleten 1906 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 637 637 Vámbéry Ármin A török faj ethnologiai és ethnographiai tekintetben 1885 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 638 638 Vámszer Géza Szakadát. Egy szebenmegyei magyar szórvány. 1940 Kolozsvár (Erdélyi Enciklopédia) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 639 639 Váter József A távíró- és távbeszélő-ügy fejlődésének története. Különös tekintettel Magyarországra. Tankönyv a posta- és távíró-tanfolyam hallgatói számára. 1898 Bp. (Hornyánszky) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 640 640 Veres Péter Szabad ország -- szabad munka 1945 (Bp.) (Sarló) 641 641 Virgilius (Vergilius Maro, Publius) --- Énéisse. Fordította Baróti Szabó Dávid. I-II. kötet. Béts -- Pesten (Doll Antal -- Trattner) Kikiáltási ár: 18 000 Ft Leütési ár: 38 000 Ft 642 642 Vértesi Károly Keleti ég alatt. Palesztinában. Utirajzok. 1900 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 643 643 Vérző Magyarország. Magyar írók Magyarország területéért. Szerk.: Kosztolányi Dezső. (Bp.) ((Pallas.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 644 644 Vezércsillagok. Velős mondatok és költői gondolatok hazai és külföldi remekirók műveiből. Negyedik javitott és bővitett kiadás. 1901 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 645 645 A visszatért Délvidék. Szerk.: Csuka Zoltán. 1941 Bp. (Halász) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 646 646 Viszota Gyula A Széchenyi-híd története az 1836: XXVI. T.-C. megalkotásáig. (Az eszme megpendítésének százéves évfordulója alkalmából.) 1935 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 647 647 Vita zsigmond A nagyanyedi Bethlen-Kollégium ifjúságának irodalmi törekvései a reform-korszak kezdetén 1943 Kolozsvár ((Minerva.)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 648 648 Dr. Sényi Pál Vitézek évkönyve. József királyi herceg tábornagy fővédősége alatt szerkeszti ---. III. évfolyam. 1929 (Bp.) (Vitézek évkönyve) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 649 649 Vojnich Oszkár, dr. Budapesttől Sitkáig. Úti leírások. 1894 Bp. (Szerző) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 650 650 Vörösmarty (Mihály) --- munkái. Uj kiadás. I-VI. kötet. 1871 Pest (Ráth Mór) 651 651 Vörösmarty (Mihály) --- összes munkái. Teljes kiadás. Rendezte és jegyzetekkel kisérte Gyulai Pál. A költő arczképével és életrajzával. I-VIII. kötet. Bp. (Méhner) Kikiáltási ár: 25 000 Ft Leütési ár: 32 000 Ft 652 652 Vutkovich Sándor Magyar irók albuma. Élet- s jellemrajzok. 1873 Pozsony (Szerző) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 653 653 Wagner Ferenc A cseh-szlovák nacionalizmus történetirása 1938 Bp. (Történetirás) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 654 654 Wagner, (Károly) Carolus Collectanea genealogico-historica illustrium Hungariae familiarum... Deca(de)s I-IV. [két kötetben]. 1802 Posonii, Pestini, et Lipsiae (Landerer J. M) 655 655 Wáli István Római imperatorok tüköre, melly Julius tsászártól fogva, az mostani példássan uralkodó II. Josef tsászárig meg-mutattya... 1778 Posonyban és Kassán (Landerer) Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 656 656 Werbőczy István Tripartitum opus juris consuetudinarii regni Hungariae. Magyarország szokásos jogának hármaskönyve. Ford.: Csiky Kálmán. 1894 Bp. (M. Kir. Egy. Ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 657 657 Wesselényi Miklós, b(áró) Szózat a' magyar és szláv nemzetiség' ügyében. ---tól. 1843 Lipcsében (Wigand O) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 658 658 Wosinsky Mór Tolnavármegye az őskortól a honfoglalásig. Háromezer hatszáz ábrával és három térképpel. I-II. kötet. 1896 Bp. ((Franklin ny.)) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 659 659 (Young, Edward) Yung ---' éjtzakái és egyéb munkáji, mellyek magyar nyelvre fordíttattak Pétzeli Jó'sef által. I-II. darab. 1787 Győrben (Streibig J) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 660 660 Zádor Elek Geographiai kézikönyv, vagy a' világ mathematikai, physikai, kiváltképen pedig politikai leirása, a' legújabb határozások szerint. Stein, Volger és Cannabich után készítette ---. I-II. szakasz [egybekötve]. 1831 Pesten (Wigand) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 661 661 Závodszky Levente A Szent István, Szent László és Kálmán korabeli törvények és zsinati határozatok forrásai. (Függelék: A törvények szövege.) Bölcsészetdoktori értekezés. 1904 Bp. (Stephaneum) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 662 662 (Zichy Ferenc, gróf) Történet Előadása Azoknak, mellyek a' Sárvíz, Sio és Kapos folyóvizek Motsárjainak kivántt sikerrel téendő kiszárittására, az erre kegyelmessen rendeltt Királyi Biztosságnak igazgatása és intézetei által elhatároztattak, történtek, és végrehajtattak;... Historica Enarratio... 1825 Posonban (ny.n) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 663 663 Zoltán Vilmos A régi vármegyéből. Politikai és művelődéstörténeti képek. (Bp. (Lampel R) 664 664 [Zsedényi Ede] Ungarns Gegenwart 1845 Leipzig (Philipp Reclam jun) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 665 665 A zsidókérdés Magyarországon. A Huszadik Század körkérdése. Második kiadás. 1917 Bp. (Társadalomtud. Társ) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 666 666 Zsilinszky Mihály Az eperjesi tanácskozmány 1647/48-ban 1887 Bp. (MTA) 667 667 A cs. k. III. hadsereg parancsnokságának kétnyelvű (német-magyar) hirdetménye, amely ismerteti a császár 1852. XII. 8-án kelt, a katonaszökevényeknek adott közkegyelemről szóló rendeletét. 668 668 [Kecskeméthy Aurél] Kákay Aranyos --- politikai társadalmi tragico-humoristicus krónikája 1869 Pest (Ráth Mór) Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ … Oldal 3 Oldal 4 Oldal 5 Oldal 6 Jelenlegi oldal 7