Debrecen város által kiadott díszpolgári oklevél.

A XIX. századi borjúbőr-kötés Dávidházy Kálmán, debreceni könyvkötő mester munkája. Első táblájának mélyített, sötétbarnára festett középső mezőjében Debrecen városának festett, aranyozott, bőrdomborítással plasztikussá tett barokk címerképe látható. A címerpajzsot mellvértes sisakból felszálló griffmadár díszíti, bal oldalt kék-arany, jobb oldalt piros-ezüst pajzstakaró ékesíti. A címerképet aranyozott léniák és virágot formázó fémdíszek keretezik. A középső mezőt övező széles sávban vésett és cizellált, ónozott, növényi ornamenseket felvonultató fémrátétet alkalmaztak, amelyet bordó bársony, kék selyem, zománcozott és aranyozott rátétek tesznek változatossá. A hátsó táblát vaknyomásos léniák keretezik. Az oklevelet kinyitva a táblákat belül sötétzöld selyemripsz előzék fedi. A kézzel fes
angol szoveg
Document of honorary citizenship in richly decorated, gilt 19th century leather. In glass-covered cloth case.

141. árverés / 117.
Kikiáltási ár: 250 000 Ft
Leütési ár: 320 000 Ft

Az okiratot Hieronymi Károly belügyminiszter részére állították ki. Az aláírók Simonffy Imre polgármester és Vértessy István főjegyző. Aranyozott, festett, díszes keret által övezett szöveggel. 2 pergamenlevél. Kelt: Debrecen, 1894. VII. 7.