Erinnerungs Blätter

142. árverés / 71.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
96014

Kéziratos emlékkönyv. A harántalakú kisded kötetecske feltehetően egy pesti polgárleány tulajdonában lehetett. A német nyelvű bejegyzések az 1818-1827 közötti évekből származnak, főként Pesten és Budán íródtak, de egy brassói keltezés is olvasható közöttük. Íróik között olyan neves pesti polgárcsaládok gyermekei találhatók, mint Kammermayer, vagy Emmerling. Különösen széppé teszi a könyvet a címlap és az öt beillesztett, finoman kidolgozott rézmetszetes jelenet, amelyeket gondosan kiszíneztek.
47 számozatlan levél.

Slightly damaged, gilt, contemporary hardpaper.
Enyhén sérült, aranyozott, korabeli papírkötésben. Bordóra festett gerincén "Stammbuch" felirattal.