[Jámbor Pál] Hiador

Hangok az emberiséghez

1848 Pest Landerer-Heckenast ny

139. árverés / 31.

Kikiáltási ár: 15 000 Ft
Leütési ár: 15 000 Ft
56942

Elékötve: Hattyúdalok Pest, 1843. Heckenast Gusztáv. XVI+(2)+80p. Első kiadás. Hozzákötve: Emléklapok egy főrangu hölgyhez. Irta ---. Kiadta Petrichevich Horváth Lázár. Budán, 1846. Egyetemi Ny. (2)+IV+51p. Első kiadás. A szerző a szabadságharc lelkes híveként több, buzdító verseket tartalmazó kis kötetet adott ki, ezek egyike a kolligátum elsőként leírt darabja.

Worn contemporary cloth. Leaves stained.
(4)+109+(1)p. Első kiadás.
Kopottas, korabeli vászonkötésben. A levelek vízfoltosak.