75. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 101 – 200-ig. Összes tétel: 670 darab. 101 101 Illéssy János, dr. -- Pettkó Béla A királyi könyvek. Jegyzéke a bennük foglalt nemesség czim, czimer, előnév és honosság adományozásoknak 1527-1867. A M. Kir. Orsz. Levéltár felügyelete alatt összeállították: ---. 1895 Bp. ((Kilián.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 102 102 Illyés Gyula Csizma az asztalon (Bp. (Nyugat) 103 103 Illyés Gyula Dózsa György. Dráma három felvonásban. 1956 (Bp.) (Szépirodalmi) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 104 104 Illyés Gyula Egy év. Versek. 1945 Bp. (Sarló) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 105 105 Illyés Gyula Honfoglalók között. Riportsorozat a dunántúli földosztásról. 1945 (Kolozsvár (Minerva ny.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 106 106 Illyés Gyula Hősökről beszélek... Szőnyi István képeivel. Bp. (Sarló) 107 107 Illyés Gyula Hunok Párisban. Regény. (Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 108 108 Illyés Gyula Ifjúság. Szőnyi István négy metszetével. (Debrecen (Nagy K. és Társai) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 109 109 Illyés Gyula Két kéz H.n. (Athenaeum.) 110 110 Illyés Gyula Ki a magyar (Bp. (MEFHOSz) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 111 111 Illyés Gyula Lélek és kenyér. Kozmutza Flóra értelmességi- és ösztön-vizsgálataival. (Bp. (Nyugat) 112 112 Illyés Gyula Magyarok. Naplójegyzetek. I-II. kötet. (Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 113 113 Illyés Gyula Mint a darvak (Bp. (Nyugat) 114 114 Illyés Gyula Oroszország. Uti jegyzetek. (Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 115 115 Illyés Gyula --- Összegyüjtött Versei 1940 (Bp.) (Nyugat) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 116 116 Illyés Gyula Puszták népe Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 117 117 Illyés Gyula Rend a romokban (Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 118 118 Illyés Gyula Szembenézve. Versek. (Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 500 Ft 119 119 Jászay Pál A magyar nemzet napjai a mohácsi vész után. Első kötet [unicus]. Pest (Hartleben) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 120 120 Jávorka Sándor dr. -- Csapody Vera dr. A magyar flóra képekben. Iconographia florae Hungaricae. Bp. (Kir. M. Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 121 121 Jenő Sándor -- Vető Imre A magyar tolvajnyelv szótára. Irta és gyűjtötte: ---. 1900 Bp. (Szerzők) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 122 122 Joannes Secundus Csókok könyve. Irta: ---. Ford.: Rexa Dezső. 1909 Bp. ((Felsőmagyarország ny.)) 123 123 Jordanes A gótok eredete és tettei. (De origine actibusque Getarum). Latinból forditotta, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Dr. Bokor János. 1904 Brassó (Brassói Lapok ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 124 124 Kállay Béni Oroszország keleti törekvései. Történelmi vázlat. Új kiadás. 1888 Bp. (Ráth M) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 125 125 (Kálti Márk) Marci Chronica de gestis Hungarorum ab origine gentis ad annum M. CCC. XXX. producta. -- Márk krónikája a magyarok viselt dolgairól az ősidőktől M. CCC. XXX. évig. Kiad.: Toldy Ferenc. Ford.: Szabó Károly. 1867 Pestini (Emich) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 36 000 Ft 126 126 Károsy Pál A Kerepesi-úti temető költészete. Sirversek, sirfeliratok. A Kerepesi-úti temető történetével. Egybegyüjtötte: ---. 1934 Bp. ((Bethánia-ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 127 127 Kassák Lajos Földem. Virágom. --- válogatott versei. (Bp. (Pantheon) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 128 128 Kassák Lajos --- 35 verse. Schubert Ernő, Kassák és Dor rajzaival. 1931 (Bp.) (Munka. (Hungária ny.)) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 34 000 Ft 129 129 Kele József, dr. A Jász-Kunság megváltása 1903 Bp. (Grill Károly) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 130 130 Keleti Arthur Angyali üdvözlet. Litániák. 1916 Bp. (Grill) 131 131 Kempelen Béla Magyar főrangu családok. Szerkesztette: ---. 1931 Bp. (Szerző) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 132 132 Kerekes György, dr. Bethlen Gábor fejedelem Kassán 1619-1629 1943 Kassa (Wiko) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 133 133 Kerekes György, dr. Polgári társadalmunk a XVII. században. Schirmer János 1625-1674 kassai kereskedő üzleti könyve alapján. 1940 Kassa (Wiko) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 134 134 Kézdy Vásárhelyi Géza, dr. A magyarok útja Indiától Pannoniáig 1939 Bp. (Stephaneum) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 135 135 (Kisfaludy Sándor) Regék a magyar elő-időből (Békéscsaba (Tevan) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 136 136 Kiss István, R(ugonfalvi) II. Rákóczi Ferencz erdélyi fejedelemmé választása 1906 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 137 137 Klaic, Vjekoslav Bosznia története a legrégibb kortól a királyság bukásáig 1890 Nagy-Becskereken (Pleitz F. P) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 138 138 Kogutowitz Károly, dr. Dunántúl és Kisalföld írásban és képben. I-II. kötet. Szeged (M. Kir. Ferenc József Tudományegy. Földr. Int) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 139 139 Kolozsvári Grandpierre Emil Keresztben az úton Bp. (Szépirodalmi) 140 140 K(olozsvári) Grandpierre Emil Lófő és kora (Bp. (Hungária) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 141 141 Komlós Aladár Reviczky Gyula 1955 Bp. (Művelt nép) 142 142 Koppi, (Károly József) Carolus Jus electionis quondam ab Hungaris exercitum. Historia stirpis Arpadianae. Viennae (Typis Soc. Typographicae) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 143 143 Kornis Gyula Történetfilozófia 1924 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 144 144 (Kós Károly) Atila királról ének 1909 (Bp. (Orsz. Magyar Iparműv. Társ.)) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 145 145 Kossuth (Lajos) --- demokráciája. 1. Kiáltvány Amerika szabad népéhez. 2. A dunai állam-konföderáció és a nemzetiségi kérdés. 3. Magyarország alkotmánya. Közreadja és jegyzetekkel ellátta: Ács Tivadar. Bevezetést írta: Szakasits Árpád. 1943 Bp. (Szociáldemokrata Párt) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 146 146 Kosztolányi Dezső Mágia. --- verseskönyve. 1912 (Békéscsaba) (Tevan) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 147 147 Kölcsey Dezső A Kölcsey, máskép Szente-Mágócs nemzetség. Kölcsey Ferencz. Családtörténeti tanulmány. 1930 Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 148 148 Környey Zoltán Szerelem és halál. Versek. Bp. (Lantos) 149 149 Kretschmayr Henrik, dr. Gritti Lajos 1480-1534. 1901 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 150 150 Küküllei János Nagy Lajos király viselt dolgairól. Latinból forditotta, életrajzzal, kritikai méltatással és magyarázó jegyzetekkel ellátta Dr. Dékáni Kálmán. 1906 Brassó (Brassói Lapok ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 151 151 Lázár Gyula, dr. A török birodalom története. Második javitott kiadás. 1890 Nagy-Becskereken (Pleitz F) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 152 152 Lechner Jenő, dr. Képek Buda és Pest fejlődésének történetéből 1918 Bp. (Németh József) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 153 153 Lehel, (Ferenc) Francois Notre art dément. Quatre études sur l'art pathologique. 1926 Paris (Povolozky) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 154 154 Liber Endre Budapest szobrai és emléktáblái Bp. (Székesfőv. ny) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 155 155 Lignaridus Hermannus Oblectamenta academica: exarata, eo fine, quo Juventus Academica, post studia graviora, animum honeste & utiliter reficiat 1618 Oppenhemii (Typ. Hieronymi Galleri) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 156 156 Lóczy Lajos, lóczi A khinai birodalom természeti viszonyainak és országainak leirása. Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utazása alatt (1877-1880) szerzett tapasztalatai alapján és a meglevő irodalom fölhasználásával irta ---. 1886 Bp. (K. M. Természettud. Társ) 157 157 Lovagjáték a Hunyadiak korából. A Klotild-Szeretetház javára tartják a Tattersaalban 1902 május 16-án és 17-én. 1902 (Bp. (Franklin.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 158 158 Madách Imre Az ember tragédiája. Első kritikai szövegkiadás. Sajtó alá rendezte Tolnai Vilmos. 1923 Bp. (Magyar Tud. Társulatok Sajtóvállalata) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 159 159 Magyar hadtörténelmi emlékek az ezredévi országos kiállitáson. A Hadtörténelmi Csoportbizottság megbizásából szerkesztette Dr. Szendrei János. 1896 Bp. ((Franklin ny.)) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 160 160 Magyar Hunmondák. Helbing Ferencz képeivel. Bp. (Rigler) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 161 161 A magyar nyelv teljes szótára... Nélkülözhetetlen segédkönyv minden rangu és rendű magyar ember számára. Szerk.: Ballagi Mór. I-II. rész [egybekötve]. Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 162 162 Magyarország. Külön lenyomat a Pallas Nagy Lexikonából. 1896 Bp. (Pallas) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 163 163 A magyar történetírás új útjai. Szerk.: Hóman Bálint. Második kiadás. 1932 Bp. (Magyar Szemle Társ) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 164 164 Márki Sándor Dósa György 1913 Bp. (M. Tört. Társ.) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 165 165 Medvei Emma Margit Budapest a magyar szépprózairodalomban, különös tekintettel az 1830-as és 40-es évekre 1937 Bp. (Szerző) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 166 166 Mihalik Sándor A Miklós börtön 1942 Kassa (Felsőmagyarországi Rákóczi Múzeum) 167 167 Mirkva János Lőcse szab. kir. város kalauza és műtörténeti emlékei. Útmutató turisták részére. Lőcse (Singer) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 168 168 Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerkesztette: Lukinich Imre. Bp. (Kir. Magy. Egy. Ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 169 169 Móra Ferenc Iparosok, császárok, királyok és egyéb céhbeliek 1925 Szeged (Ipar) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 170 170 Morvay Győző Galánthai gróf Fekete János 1741-1803 1903 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 171 171 Musset, Alfred de Vallomás. La confession d'un enfant du siecle. Fordította Kállay Miklós. (Bp. (Genius) 172 172 Nagy Ignác Tisztujitás. Vigjáték négy felvonásban. 1843 Budán (Magyar Kir. Egyetem) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 173 173 Nagy Iván Nógrádvármegye története az 1544-ik évig 1907 Balassagyarmat (Balassagyarmati könyvny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 174 174 Nemes Antal, dr. A Nagyboldogasszonyról nevezett Budavári Főtemplom története és leirása 1893 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 175 175 Nemes Nagy Ágnes Az aranyecset. Keleti mese. 1962 Bp. (Móra) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 176 176 Nemes Nagy Ágnes A Föld emlékei Bp. (Magvető) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 177 177 Nemes Nagy Ágnes 64 hattyú. Tanulmányok. Bp. (Magvető) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 178 178 Nemes Nagy Ágnes Kettős világban. Versek. 1946 (Bp.) (Új Hold) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 179 179 Nemes Nagy Ágnes Között. Összegyűjtött versek. Bp. (Magvető) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 180 180 Nemes Nagy Ágnes A lovak és az angyalok Bp. (Magvető) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 181 181 Nemes Nagy Ágnes Mennyi minden 1975 (Bp. (Móra.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 182 182 Nemes Nagy Ágnes Metszetek. Esszék, tanulmányok. Bp. (Magvető) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 183 183 Nemes Nagy Ágnes Napforduló 1967 Bp. (Magvető) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 184 184 Nemes Nagy Ágnes Szárazvillám. Versek és műfordítások. 1957 Bp. (Magvető) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 185 185 Németh Gyula A honfoglaló magyarság kialakulása 1930 Bp. (Hornyánszky) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 186 186 Németh László Alsóvárosi búcsú. I-II. kötet. (Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 187 187 Németh László Ember és szerep 1934 Kecskemét (Tanu) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 500 Ft 188 188 Németh László Kisebbségben. I-IV. kötet [két kötetben]. 1942 Bp. (Magyar Élet) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 189 189 Németh László Kocsik szeptemberben (Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 190 190 Németh László Lányaim (Bp.) (Turul) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 500 Ft 191 191 Németh László Magam helyett. (Tanulmány az életemről.) I. [unicus] 1943 Bp. (Turul) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 192 192 Németh László A Medve-utcai polgári 1943 Bp. (Magyar Élet) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 193 193 Németh László A minőség forradalma. I-VI. kötet [három kötetben]. (Bp.) (Magyar Élet) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 194 194 Németh László Széchenyi. Vázlat. Bp. (Bolyai Akadémia) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 195 195 Ocskay Gusztáv, ocskói Ocskay brigadéros igazi életrajza és a Rákóczy-kor jellemzése 1902 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 196 196 Az Orsz. Magyar Ipaszművészeti Múzeum gyüjteményei. Az iparművészet rövid történetével. 158 képpel és 17 szövegközti ábrával. Szerkesztette: Csányi Károly. 1926 Bp. (Orsz. Magy. Iparművészeti M) 197 197 Ottlik Géza Iskola a határon 1959 Bp. (Magvető) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 34 000 Ft 198 198 Pakots József Mindenféle a folyosóról (A T. Ház humora). Rákosi Viktor (Sipulusz) előszavával. 1905 Bp. (Kunossy, Szilágyi és Társa) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 199 199 Palasovszky Ödön Punalua 1926 Bp. (Uj Föld) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 200 200 Pásztor Mihály Buda és Pest a török uralom után Bp. (Székesfőv. ny) Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Jelenlegi oldal 2 Oldal 3 Oldal 4 Oldal 5 … Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »